Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Már minden zenekari név...

Már minden zenekari név foglalt? Van valami ötletetek hogy ezt hogy érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Egy hete próbálom kitalálni az előadói nevemet sikertelenül, szóló indie zenét játszom és zenekari jellegű nevet szeretnék. Mivel angol nyelvű dalaim vannak, mindenképpen angol nyelvű nevet szeretnék. Viszont már mindent próbáltam és úgy tűnik hogy az összes név már foglalt vagy zenekarként vagy valamilyen cégként, pedig egészen kreatív és bonyolultabb neveket találtam ki, (melléknév + főnév) de mindegyikkel már valamilyen formában létezik egy zenei formáció. Közben csekkolom Spotify, Google, Soundcloudon is.


Rengeteg olyan előadó van pl a Spotifyon akiknek 1 daluk vagy vagy egy sem vagy nem tűnnek aktívnak, vagy olyan is van hogy csak Facebookon vagy Soundcloudon vannak fent, egyértelműen ezeknek nem akarom ellopni az ötletét.


Valami ötlet, hogy hogyan érdemes tovább mennem.



2023. nov. 12. 18:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
Én általában úgy találok ki neveket, hogy egy számomra fontos vagy megjegyezhető szót kitalálok, összekutyulom a betűit egy jól hangzóra, ami angolnak hat ráadásul. Szinte biztos, hogy nem lesz egyezés.
2023. nov. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
39%
Hát, ha már ez is gondot okoz, nem lehetsz túl kreatív...
2023. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Ha foglalt a név, amit kitaláltál, akkor biggyessz utána egy számot, lásd Blink 182.
2023. nov. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%
Így van, ahogy a hármas írja: legyél Metallica 48, Megadeth 55423 vagy Rolling Stones 2.
2023. nov. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem működik olyankor, ha ennyire ismert zenekarok viselik a nevet, de feltételezem, a kérdező sem ilyenre gondolt. Mondjuk tudok egészen pofátlan példát is, a Republic valamelyik tagja mesélte, hogy egy korábbi zenekarával Beatlesnek keresztelték el magukat :) Rövid távon akár működhet is, mert felfigyelnek rá, csak akkor van baj, ha már elérsz egy ingerküszöböt, és beperelnek.

Vagy még egy ötlet: találj ki valami nagyon hülye nevet, arra szintén felfigyelnek az emberek. Így fedeztem fel pl. a Tündérvese zenekart.

2023. nov. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%

1es vagyok

A kutya nem fogja megjegyezni, hogy pontosan milyen szám, max. a kétjegyű, egyjegyűeket. De szerintem elég béna az olyan. Miért 2? Miért 14? Te vagy a 14.? Ugyan már, az ilyenbe semmi kreativitás nincs, vagyis feltételezi az ember hogy a dalai is rosszak, kreativitás hiány miatt, tehát nem lesz közönsége. Ezt akarod? Bár lehet tényleg nincs kreativitásod, ahogy 2-es írja...

2023. nov. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Például olyan működhet, hogy valaki elnevezi magát Sonic Yard-nak de már van egy olyan népszerű zenekar hogy Sonic Youth?


Jelenleg ilyen nevem van (nem pont ez amit említette), de hogy a melléknév megegyezik és a főnév első betűje is. De arra gondoltam, hogy ezt megváltoztatom, mert már létezik egy hasonló népszerű zenekar.


És a másik kérdés, hogy mi van ha zenekar nem de cég létezik ezzel a névvel? Pl. ruhamárka vagy mondjuk egy szórakozóhely stb.

2023. nov. 12. 19:51
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak (nagyon) hasonlít akkor nem baj.

Ha van egy ilyen név, ami nem zenekar és híres a saját körében baj. Ha nem híres nem nagyon.

1es vagyok.

2023. nov. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért ugye sejted, hogy egy zenekarnál a zene a lényeg, nem a név?
2023. nov. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Igen a zene a lényeg, de a név is fontos, nem akarom újra megváltoztatni ha most kitalálok valamit, rengeteg zenekarnak meg kellett változtatni és az nagy szívás. De az is fura, hogy például van egy csomó ugyan olyan nevű előadó, pl ha rákerestek Spotify-on az Aurora névre akkor ott van a legnépszerűbb norvég énekes, de pl magyar zenekart is hívnak így...
2023. nov. 12. 20:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!