Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Már minden zenekari név...

Már minden zenekari név foglalt? Van valami ötletetek hogy ezt hogy érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Egy hete próbálom kitalálni az előadói nevemet sikertelenül, szóló indie zenét játszom és zenekari jellegű nevet szeretnék. Mivel angol nyelvű dalaim vannak, mindenképpen angol nyelvű nevet szeretnék. Viszont már mindent próbáltam és úgy tűnik hogy az összes név már foglalt vagy zenekarként vagy valamilyen cégként, pedig egészen kreatív és bonyolultabb neveket találtam ki, (melléknév + főnév) de mindegyikkel már valamilyen formában létezik egy zenei formáció. Közben csekkolom Spotify, Google, Soundcloudon is.


Rengeteg olyan előadó van pl a Spotifyon akiknek 1 daluk vagy vagy egy sem vagy nem tűnnek aktívnak, vagy olyan is van hogy csak Facebookon vagy Soundcloudon vannak fent, egyértelműen ezeknek nem akarom ellopni az ötletét.


Valami ötlet, hogy hogyan érdemes tovább mennem.



2023. nov. 12. 18:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

10#

Ehhez tudni kéne melyik volt hamarabb. Bár valószínűleg Aurora az eredeti neve, míg a magyar együttes tagjai nem fordítottak akkora figyelmet a névnek mint pl. te és adtak egy random nevet. Meg lehet nem népszerű annyira. Ha meg Aurora még nem futott be mikor alakult akkor nem probléma.

2023. nov. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Az Aurora zenekar ahogy látom 1983-ban alakult, az énekes pedig csak 1997-ben született :)
2023. nov. 12. 20:36
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

1, 6, 8,

10#

Na, akkor semmi probléma. Az együttes nem sértett meg semmit, és az énekes sem. Mivel egy név több emberhez is tartozhat, tehát nem baj ha egyezik. Ő csak a saját nevén futott be.

2023. nov. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
48%

13# vagyok

Bocs, az elején lévő számok, hogy hanyas válaszoló voltam, társul hozzá a 11 is.

2023. nov. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg a zene a lényeg. Ha már sok számod van, lehet pl. az egyik számod címe.
2023. nov. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
74%
legyél dark shine, ha befutsz kérek százalékot a bevételből!
2023. nov. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

[link]

Dark shine már foglalt. Azért egy sorozat szereplője elég népszerű...

2023. nov. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
74%
de nincs ilyen zenekar...
2023. nov. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
18# De a kérdező azt se akarja, hogy egy bolt nevével egyezzen véletlenül. Legalábbis ezt írta. Akkor egy sorozat szereplőjével se akarja szerintem.
2023. nov. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Több ilyen zenész is van, pl Soundcloudon és itt is [link] és olyan is van hogy Shine Dark
2023. nov. 12. 22:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!