Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Baj ha kezdokent nincs pengeto...

Baj ha kezdokent nincs pengetom, elektromos gitarhoz?

Figyelt kérdés

dec. 31. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha van körmöd hozzá.
dec. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Waff ***** válasza:
Nem baj, készíthetsz is magadnak, pl bármilyen vékonyabb műanyagból. Amúgy meg hangszerboltba kb 400 ft, de van hogy ingyen is adnak. Ha meg rendelsz akkor kb 100 forintba jön ki darabja.
dec. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Filléres dolog egyébként vagy ötforintos
dec. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
"Baj, ha" vagy "szajha".
dec. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem baj de azért fémhúroshoz eléggé must have.
dec. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet ujjal és körömmel is pengetni vagy ideiglenesen használhatsz egy kisebb, vékonyabb pénzérmét pengetőként. Nekem a régi 10 filléres "vált be", de az 5 forintos is működhet, bár az vastagabb kicsit.
jan. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
65%
Baj.
jan. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os, szerintem a fémhúroknak nem tesz jót a fémpengető (azaz a pénzérme.) De meg szerintem az sem mindegy, hogy a kérdező inkább ritmus- vagy szólógitározásra készül-e.
jan. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Waff ***** válasza:
8@: van olyan hogy csak szólógitározás?
jan. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8 Valószínűleg igaz. Nem is írtam olyat, hogy sose szerezzen be pengetőt, mert a pénzérme jobb. Előbb-utóbb úgyis lesz a kérdezőnek. Sőt majd húrokat is fog cserélni, az sem örök életű.

Csak úgy gondoltam, hogy ne ezen múljon, hogy addig nem tud vagy nem mer a gitárjához nyúlni, amíg nincs pengetője.

(mondjuk ha messze lakik a legközelebbi hangszerbolttól)


Az ujjas-körmös megoldás mindig működik, elektromoson is. Egyébként a ujjal pengetett elektromos (rock)gitározásra és az érmés megoldásra is van példa neves zenészek körében, például Mark Knopfler vagy Brian May. Persze nem ez az általános, meg az ember a saját hangszerét mindig jobban félti. :)


https://www.youtube.com/watch?v=xUedJpofbGE&ab_channel=Premi..


(Ezt az érmés dolgot korábban öreg nylonhúroson csináltam pár hétig, amíg nem volt hozzá pengetőm. Nem tudom, hogy ártott-e, eleve elhasznált húrokkal vettem. Azóta eszembe nem jutott, csak pengető vagy ujjak.)

jan. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!