Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tehetségtelen vagyok gitározás...

Tehetségtelen vagyok gitározásban vagy normális, hogy másfél év után ennyit tudok csak?

Figyelt kérdés

2022 szeptemberben kezdtem el tanárhoz járni, elektromos gitáron tanulok, előtte klasszikus gitáron egyedül tanultam akkordokat, alap dolgokat, de annak nem sok köze van az elektromoshoz és én az elektromos gitárt szeretem. Kezdetben skálákat, gitár technikákat néztünk. (pl.: C-dúr skála, pentaton skála, mol skála, hammer on, pull off, üveghangok, nyújtás, egy kis elmélet C D E F G A H C és melyik fél, melyik egész).. Aztán jöttek a dalok, általában én javasoltam és most is javaslok dalokat amiket meg szeretnék tanulni. Ezeket a dalokat néztük eddig:


Tankcsapdától:

Ez az a ház, Rock a nevem (szóló nélkül), Terrorista vagyok, Mindenki, Azt mondom állj, Köszönet doktor, Rock and rollnak hívott


Billy talenttől:

Devil in the midnight mass, This suffering, Viking death march és jelenleg a Cut the curtainst tanuljuk


Green daytől:

Holiday, American idiot, Dilemma, One Eyed Bastard


Nickelbacktől:

Rockstar, Photograph


Foofighterstől néztük továbbá a The pretendert


A Depressziótól pedig a Nem akarok elszakadni volt még.


Ezek a fő dalok, amiket egyben megnéztünk. Van egy két dal, amiből riffeket néztünk, de azt nem említem külön, azokat nem gyakorlom annyira, a dalokra koncentrálok, mert azokon is van mit tanulni még.


A devil in the midnight masst pl egy éve tanulom, de az outro riffje időnként megakad, illetve előfordulnak benne kissebb pontatlanságok.

A this suffering szitén egy éve tanulom, annak a középrésze megy a legnezebben és egy év alatt jobban megy az tény, de max 0,85-ös sebességen tudom eljátszani hibákkal, megakadásokkal.

Viking death marchnak nagyon fárasztó az alapriffje, azt fizikailag nem bírom egy idő után, de ott is az egész számot 0,85-ös tudom csak.


Amik legjobban mennek azok a Green dayek, de azok könnyűek is és kezdő szint. De ott se olyan marha jó, hogy kiváló, max jól megy, de hajlamos vagyok Green daynél is rontani.


A tankcsapdák se nehezek, max egy fokkal mint a Green day, de pl a rock and rollnak hívott szólója nagy kihívás, a mindenki verse riffje nem akar menni (pedig a dal többi része jól megy), azt mondom álljnál a kezdő riff problémás még a többi ok. A többi tankcsapda is döcögős, a terrorista vagyok azért jól megy, de az a legkönnyebb.


Nickelbacket annyira nem gyakorlom, mert azok akusztikusak és a tanár valamiért fontosnak tartja azt is, de én annyira nem szeretem, elsődlegesek nekem a rockok.


A foofighters viszonylag friss még, de ott is egy középrész riff egy kicsit problémás, amúgy kezd alakulni szerintem, már normál tempón is játszom, de az introja elég gyors, az intro kezdőhangjait megfogni nem megy gyorsan, amikor elkezdődik újra az intro riff egymás után.


A Depressziónál is a verse ok lenne meg a refrén, de a szóló nehéz. Pl. összecseng nagyon amikor nyújtok majd egy másik hangra lépek. Ugyanez a rock and rollnak hívottnál, amikor nyújt és másik hangra lépek, azon nagyon összecsengenek, ezt mondta a tanár is.


Szóval ennyi idő után (másfél év) nem kéne, hogy a green dayek legalább profin menjenek? Meg egy billy talent dal megtanulása 1 év, meg több is, hogy jól menjen? (igaz volt 1-2 hónap amikor nem gyakoroltam billy talentet, mert nem volt kedvem, de aztán azóta folyton ismét hónapok óta és mégse jó még mindig, csak lassan fejlődök benne)


Közben meg nézzük az újabb és újabb számokat és egyre több lesz. De ha a nagy része nem megy jól az nem baj, hogy közben újakat tanulunk folyton? Kétségbe vagyok esve és szomorú vagyok. Végre van egy hobbi, amit szeretek/szeretnék, de úgy érzem béna vagyok, mint minden másban, egy szerencsétlen senki. Látom a neten, hogy nálam fiatalabbak, még nők is mennyivel jobban gitároznak. Elszomorít. Csak én látom rosszul, tehát pesszimista vagyok vagy tényleg tehetségtelen vagyok és béna?



márc. 4. 14:51
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
100%
Ez van, ha a diák tartja az órát. Ha hozzáértő tanárod lenne, ő látna el olyan nehézségű tananyaggal, amely számodra éppen megfelelő. Ha egy évig tanulsz valamit, és nem megy, az azt jelenti, hogy magasan a szinted felett van.
márc. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:
Mondta a tanár, hogy nehéz lesz, de nyilván azt tanulom szívesen, amit szeretek. Ameddig nem azokat a dalokat néztük, amiket szeretek, addig nem volt kedvem ennyit gyakorolni és a tanár azt pozitívumként emelte ki, hogy az tök jó, hogy nem érdekel milyen nehéz és csinálom. Egyébként meg annyira nem nehezek ezek, de a Billy talent középhaladó szint azt mondta. Ennél nehezebbeket nem szeretek. Billy talent, Depresszió, Tankcsapda, Nickelback a kedvenceim. Nagyon nehezet azért nem enged, pl a sweet child o'mine c. dalt nem engedte végig, csak az első két szólóig.
márc. 4. 15:07
 3/60 A kérdező kommentje:
Nehogy már a tanárommal legyen baj, ez feldühített. Egyetemet végzett és videókat készít az óra végén az anyagról... csak annyi a baj, hogy néha nagyon szét van csúszva és nehezen értem meg a magyarázatát, meg ront. De ezt lászámítva mindenképp ő kell, nem hiszem, hogy van még egy olyan tanár, aki videóra veszi az anyagot, az nagyon sokat segít!
márc. 4. 15:10
 4/60 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenko tud tanítani, aki játszani is tud.

Egyetértek az 1#-el, nem neked kéne hoznod a számokat, hanem a tanárnak adni egy tematikát.


Az se mindegy, hogy mennyit gyakorolsz. Nem az a gyakorlás, ha eljátszod azt, amit már tudsz.

márc. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 A kérdező kommentje:
A billy talent számokat is gyakorlom, nem csak amit tudok, sőt Billy talentet a legtöbbet, csak azzal nagyon lassan fejlődök. Mondta a tanár, hogy középhaladó szint. De az jobb lenne, ha ő mond valamit és azt nem szívesen gyakorolnám, mert nem szeretem? Mert mondta pl. azt is, hogy ez tök jó, hogy l*sza*om, hogy milyen nehéz, még a végén meglepődik majd.
márc. 4. 15:24
 6/60 A kérdező kommentje:
Vannak egyébként tematikái. Kezdő, középhaladó, haladó stb. számok listázva vannak neki. Hetente ötször 1 órát igyekszem gyakorolni, hétvégén van, hogy többet is, mert jobban van időm.
márc. 4. 15:26
 7/60 A kérdező kommentje:
Haladókat azért még nem néztünk. Az, hogy egy két középhaladó becsúszik az belefér szerintem.
márc. 4. 15:44
 8/60 anonim ***** válasza:
100%

A válaszaidból látszik, hogy nem akarod megérteni, amit mondani próbálunk.

A tanár nem azért ad gyakorlatokat, mert szeretjük őket, és nem szarjuk le. Ha te állapítod meg, hogy mi fér bele és mi nem, az rég rossz.


Megismétlem: 1. a tanárnak kell dirigálnia és számonkérnie. 2. nem mindenki alkalmas tanárnak.


Ne itt kérdezd, hogy jól haladsz-e, vagy le vagy-e maradva, hanem a tanárt, akihez jársz. Majd ő elmondja, hogy SZERINTE milyen fejlettségi szinten állsz.


U.i. egy kis bevétel reményében sokan tanítanak, akiknek nem lenne szabad. Ugyanitt nem mindenkiből lesz zenész (főleg JÓ zenész, aki tanárhoz jár).

Napi egy óra gyakorlás gitáron nagyon sok, HA jól gyakorolsz és azt, amit kell. Megint mondom: a kedvenc számaid végtelen prüntyögése nem gyakorlás.

márc. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:
De az szerintem gyakorlás azért, hogy nem csak azt játszom, ami megy jól, hanem azt is nyüstölöm, ami nem megy és próbálom tovább fejleszteni. A Billy talentből egyébként a tanár szerint sokat lehet tanulni. A tanártól nekem ciki azt megkérdezni, hogy jól haladok-e. Meg szokott időnként dicsérni, de nem mindig, de legutóbb mondott olyat, hogy nem tudja mi van a levegőben, hogy mindenkinek ilyen jól megy, de én is nagyon büszke lehetek magamra. Ez azért csak jó jel. De az, hogy a számok nagyrésze nem megy, amitket néztünk az viszont nem hangzik jól, ha így nézem. De muszáj mennie minden számnak? Gond, hogy nem mindegyik megy?
márc. 4. 16:15
 10/60 anonim ***** válasza:
100%

Na, hát megerősítetted, hogy szerinted jól gyakorolsz, a tananyag jó, a tanártól nem mersz kérdezni, és másfél év után sem érzed jónak a tudást.


További sok szerencsét, én léptem.

márc. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!