Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tehetségtelen vagyok gitározás...

Tehetségtelen vagyok gitározásban vagy normális, hogy másfél év után ennyit tudok csak?

Figyelt kérdés

2022 szeptemberben kezdtem el tanárhoz járni, elektromos gitáron tanulok, előtte klasszikus gitáron egyedül tanultam akkordokat, alap dolgokat, de annak nem sok köze van az elektromoshoz és én az elektromos gitárt szeretem. Kezdetben skálákat, gitár technikákat néztünk. (pl.: C-dúr skála, pentaton skála, mol skála, hammer on, pull off, üveghangok, nyújtás, egy kis elmélet C D E F G A H C és melyik fél, melyik egész).. Aztán jöttek a dalok, általában én javasoltam és most is javaslok dalokat amiket meg szeretnék tanulni. Ezeket a dalokat néztük eddig:


Tankcsapdától:

Ez az a ház, Rock a nevem (szóló nélkül), Terrorista vagyok, Mindenki, Azt mondom állj, Köszönet doktor, Rock and rollnak hívott


Billy talenttől:

Devil in the midnight mass, This suffering, Viking death march és jelenleg a Cut the curtainst tanuljuk


Green daytől:

Holiday, American idiot, Dilemma, One Eyed Bastard


Nickelbacktől:

Rockstar, Photograph


Foofighterstől néztük továbbá a The pretendert


A Depressziótól pedig a Nem akarok elszakadni volt még.


Ezek a fő dalok, amiket egyben megnéztünk. Van egy két dal, amiből riffeket néztünk, de azt nem említem külön, azokat nem gyakorlom annyira, a dalokra koncentrálok, mert azokon is van mit tanulni még.


A devil in the midnight masst pl egy éve tanulom, de az outro riffje időnként megakad, illetve előfordulnak benne kissebb pontatlanságok.

A this suffering szitén egy éve tanulom, annak a középrésze megy a legnezebben és egy év alatt jobban megy az tény, de max 0,85-ös sebességen tudom eljátszani hibákkal, megakadásokkal.

Viking death marchnak nagyon fárasztó az alapriffje, azt fizikailag nem bírom egy idő után, de ott is az egész számot 0,85-ös tudom csak.


Amik legjobban mennek azok a Green dayek, de azok könnyűek is és kezdő szint. De ott se olyan marha jó, hogy kiváló, max jól megy, de hajlamos vagyok Green daynél is rontani.


A tankcsapdák se nehezek, max egy fokkal mint a Green day, de pl a rock and rollnak hívott szólója nagy kihívás, a mindenki verse riffje nem akar menni (pedig a dal többi része jól megy), azt mondom álljnál a kezdő riff problémás még a többi ok. A többi tankcsapda is döcögős, a terrorista vagyok azért jól megy, de az a legkönnyebb.


Nickelbacket annyira nem gyakorlom, mert azok akusztikusak és a tanár valamiért fontosnak tartja azt is, de én annyira nem szeretem, elsődlegesek nekem a rockok.


A foofighters viszonylag friss még, de ott is egy középrész riff egy kicsit problémás, amúgy kezd alakulni szerintem, már normál tempón is játszom, de az introja elég gyors, az intro kezdőhangjait megfogni nem megy gyorsan, amikor elkezdődik újra az intro riff egymás után.


A Depressziónál is a verse ok lenne meg a refrén, de a szóló nehéz. Pl. összecseng nagyon amikor nyújtok majd egy másik hangra lépek. Ugyanez a rock and rollnak hívottnál, amikor nyújt és másik hangra lépek, azon nagyon összecsengenek, ezt mondta a tanár is.


Szóval ennyi idő után (másfél év) nem kéne, hogy a green dayek legalább profin menjenek? Meg egy billy talent dal megtanulása 1 év, meg több is, hogy jól menjen? (igaz volt 1-2 hónap amikor nem gyakoroltam billy talentet, mert nem volt kedvem, de aztán azóta folyton ismét hónapok óta és mégse jó még mindig, csak lassan fejlődök benne)


Közben meg nézzük az újabb és újabb számokat és egyre több lesz. De ha a nagy része nem megy jól az nem baj, hogy közben újakat tanulunk folyton? Kétségbe vagyok esve és szomorú vagyok. Végre van egy hobbi, amit szeretek/szeretnék, de úgy érzem béna vagyok, mint minden másban, egy szerencsétlen senki. Látom a neten, hogy nálam fiatalabbak, még nők is mennyivel jobban gitároznak. Elszomorít. Csak én látom rosszul, tehát pesszimista vagyok vagy tényleg tehetségtelen vagyok és béna?



márc. 4. 14:51
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel minde ki lehetne hollywoody akciosztár meg kalifornia kormányzona ugy hogy még angolul sem tud, elvégre schwarzeneggernek sikerült.
márc. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:

John Mayer is egy interjúban az mondta hogy saját zeneelmélete van és nem jazzgitáros hanem a mai kor egyik legjobb blues gitárosa.


Hülyeség az egész hogy zeneelmélettel tanulni.

Kb akkora baromság, mint mikor valaki azt mondja előbb akusztikus gitáron kell megtanulni utána elektromoson.

Hallást kell fejleszteni és a ritmusérzéket kezdőknek főleg. Ahhoz még nem kell kotta csak egy hangfal és egy gitár meg egy jó zenekar.


Sok ember egy AC/DC Black in Black c. dalt el tud "játszani" de borzasztó time-al. Pedig dob mögötte üti a groove-ot mégsem érzi csak játssza úgy ahogy leírták neki. Valszeg mert az illetők nagyobb hangsúlyt fektettek a kocka zeneelméletre mint a gyakorlatra és arra hogy miért szól jól valami.


Kottaolvasás ráér később... Hidd el.

márc. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 Waff ***** válasza:
100%
42@: várj. A zeneelmélet nem egyenlő a kottaolvasással, az csak egy kis része annak. Nem zeneelméletről volt szó, hanem kottaolvasásról. Zeneelméletet (hangok nevei, hangsorok, hangközök, akkordépítkezés stb stb) igenis hasznos tanulni már az elejétől. Maga a kotta ismerete, olvasása szerintem nem feltétlen szükségszerű. Főleg gitárnál nem, hiszen a modernebb dalok, mind tab-formában vannak lejegyezve akár neten akár más felületeken. Klasszikus gitározásnál persze más a helyzet, de most a kérdező esetében nem erről van szó. Ráadásul a kérdésben említett zenekarok dalainak megtanulásához egyáltalán nem kell kottaismeret, nincsenek is lekottázva, tab formában vannak lejegyezve, maguk az előadók (Billie Joe, Lukács Laci stb stb) sem tudnak kottát olvasni. Szóval kérdező szánj időt a zeneelméletre, de ha nem érdekel a kotta akkor szerintem az simán mellőzhető.
márc. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:

"Mert neki nem az a célja hogy a kottaolvasás baromságával fárasszon, hogy elmenjen a kedved, neki az a célja hogy jobb gitáros legyél."


Én itt kiégtem.

Lehet, mégsem olyan jó a tanárod.


"szitén egy éve tanulom, "

Akkor nem ez a szinted. Egyszerűbb dalok kellenek. És gyakorlás. Úgyértem, technikai gyakorlatok. Nem túl nehéz számokon való kínlódás.

ápr. 4. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
100%

"meg a dó a c hang."


Másfél év zenetanulás után ez igen komoly :D

Nem, a dó nem a C hang. Csak C dúrban.

ápr. 4. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval kérdező szánj időt a zeneelméletre, de ha nem érdekel a kotta akkor szerintem az simán mellőzhető."


Zeneelméletet igen nehéz tanulni kottaismeret nélkül.

ápr. 4. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 Waff ***** válasza:
46: egyáltalán nem így van.
ápr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ez miért fontos hogy 1.5 év után milyen szinten kéne lenned?

Miért nem elég élvezni, szeretni a zenélést, miért szükséges mással összehasonlítani magad? Nem tök mindegy?


Megjegyzem, a felsorolt dalok könnyűek, valóban belépő szint, de biztos vagyok benne hogy 10 éve gitározók között is akad aki szarul játsza le. Rossz dinamikával, rossz timemal.

ápr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 A kérdező kommentje:
A billy talent tuti nem kezdő. Az középhaladó a tanár szerint.
ápr. 4. 11:53
 50/60 anonim ***** válasza:

#49

Hát figyi én blink-182, Sum 41, MxPx, Billy Talent, Underoath, Green Day, A day to remember zenékkel kezdtem. Azt szerettem bennük, hogy gyorsan könnyen meg lehetett tanulni őket és lehetett otthon zúzni.


Fenti Billy Talent dalokat ismerem mindet, 1.5 év után bárki le tudja őket játszani szerintem. Ez ilyen átlagos dolog. Ha szereti a stílust persze...

ápr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!