Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tehetségtelen vagyok gitározás...

Tehetségtelen vagyok gitározásban vagy normális, hogy másfél év után ennyit tudok csak?

Figyelt kérdés

2022 szeptemberben kezdtem el tanárhoz járni, elektromos gitáron tanulok, előtte klasszikus gitáron egyedül tanultam akkordokat, alap dolgokat, de annak nem sok köze van az elektromoshoz és én az elektromos gitárt szeretem. Kezdetben skálákat, gitár technikákat néztünk. (pl.: C-dúr skála, pentaton skála, mol skála, hammer on, pull off, üveghangok, nyújtás, egy kis elmélet C D E F G A H C és melyik fél, melyik egész).. Aztán jöttek a dalok, általában én javasoltam és most is javaslok dalokat amiket meg szeretnék tanulni. Ezeket a dalokat néztük eddig:


Tankcsapdától:

Ez az a ház, Rock a nevem (szóló nélkül), Terrorista vagyok, Mindenki, Azt mondom állj, Köszönet doktor, Rock and rollnak hívott


Billy talenttől:

Devil in the midnight mass, This suffering, Viking death march és jelenleg a Cut the curtainst tanuljuk


Green daytől:

Holiday, American idiot, Dilemma, One Eyed Bastard


Nickelbacktől:

Rockstar, Photograph


Foofighterstől néztük továbbá a The pretendert


A Depressziótól pedig a Nem akarok elszakadni volt még.


Ezek a fő dalok, amiket egyben megnéztünk. Van egy két dal, amiből riffeket néztünk, de azt nem említem külön, azokat nem gyakorlom annyira, a dalokra koncentrálok, mert azokon is van mit tanulni még.


A devil in the midnight masst pl egy éve tanulom, de az outro riffje időnként megakad, illetve előfordulnak benne kissebb pontatlanságok.

A this suffering szitén egy éve tanulom, annak a középrésze megy a legnezebben és egy év alatt jobban megy az tény, de max 0,85-ös sebességen tudom eljátszani hibákkal, megakadásokkal.

Viking death marchnak nagyon fárasztó az alapriffje, azt fizikailag nem bírom egy idő után, de ott is az egész számot 0,85-ös tudom csak.


Amik legjobban mennek azok a Green dayek, de azok könnyűek is és kezdő szint. De ott se olyan marha jó, hogy kiváló, max jól megy, de hajlamos vagyok Green daynél is rontani.


A tankcsapdák se nehezek, max egy fokkal mint a Green day, de pl a rock and rollnak hívott szólója nagy kihívás, a mindenki verse riffje nem akar menni (pedig a dal többi része jól megy), azt mondom álljnál a kezdő riff problémás még a többi ok. A többi tankcsapda is döcögős, a terrorista vagyok azért jól megy, de az a legkönnyebb.


Nickelbacket annyira nem gyakorlom, mert azok akusztikusak és a tanár valamiért fontosnak tartja azt is, de én annyira nem szeretem, elsődlegesek nekem a rockok.


A foofighters viszonylag friss még, de ott is egy középrész riff egy kicsit problémás, amúgy kezd alakulni szerintem, már normál tempón is játszom, de az introja elég gyors, az intro kezdőhangjait megfogni nem megy gyorsan, amikor elkezdődik újra az intro riff egymás után.


A Depressziónál is a verse ok lenne meg a refrén, de a szóló nehéz. Pl. összecseng nagyon amikor nyújtok majd egy másik hangra lépek. Ugyanez a rock and rollnak hívottnál, amikor nyújt és másik hangra lépek, azon nagyon összecsengenek, ezt mondta a tanár is.


Szóval ennyi idő után (másfél év) nem kéne, hogy a green dayek legalább profin menjenek? Meg egy billy talent dal megtanulása 1 év, meg több is, hogy jól menjen? (igaz volt 1-2 hónap amikor nem gyakoroltam billy talentet, mert nem volt kedvem, de aztán azóta folyton ismét hónapok óta és mégse jó még mindig, csak lassan fejlődök benne)


Közben meg nézzük az újabb és újabb számokat és egyre több lesz. De ha a nagy része nem megy jól az nem baj, hogy közben újakat tanulunk folyton? Kétségbe vagyok esve és szomorú vagyok. Végre van egy hobbi, amit szeretek/szeretnék, de úgy érzem béna vagyok, mint minden másban, egy szerencsétlen senki. Látom a neten, hogy nálam fiatalabbak, még nők is mennyivel jobban gitároznak. Elszomorít. Csak én látom rosszul, tehát pesszimista vagyok vagy tényleg tehetségtelen vagyok és béna?



márc. 4. 14:51
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy jött ide a kottaolvasás. Az tök alap, főleg hogy egyszerű és logikus az egész. Persze lehetsz jó meg keresett zenész nélküle, csak szar lesz veled dolgozni, hacsak nem vagy qrvatehetséges. Szerencsére nem nekem kell majd.
márc. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező.

Az hogy 8 nyomtatott nagybetű sorrendjét meg tudtad jegyezni, az nem kottaolvasás.

Amikor majd képes vagy értelmezni az 5 vízszintes vonalon levő apró légypiszkokat -amik különféle egyenes/íves vonalakkal vannak összekötve- aztán az előtt/közben található #,b, jeleket is érted, aztán a G és az F kulcs hallatán nem a pincekulcsra gondolsz, na az már előrelépés.

Amikor egy kottára ránézel, és az említett ábráktól megjelenik a fejedben a dallam -anélkül, hogy a címlapot elolvasnád- na majd akkor .....talán....mondhatod hogy tudsz kottát olvasi.

Amúgy ezen kár is agyalni, mert ha ez számodra nem fontos, akkor csak gitározz fülhallás után.

Úgy is lehet......

márc. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 A kérdező kommentje:
Nem tudom, a titit a tát, a szinkópát, a szünt, meg még azt is tudom, hogy ha van két vonal felül akkor az 16-od. De pl ha kereszt van benne meg egy két furább dolog azt nem tudom. meg a dó a c hang. Tehát ha minden igaz, akkor tudni kell, hogy a dónak, rének mi az ábécés megfelelője. De ebből nem tudom, hogy pl azt hogy tudom meg, hogy milyen kvintet vagy akkordot kell fogni. Mert gitározásban ugye nem igazán dó ré mi fá szó lá ti dó van, hanem C D E F G A H C. Ezért nekem logikus, hogy skálákat, ábécés neveket tanulunk és nem konkrét kottát.
márc. 5. 09:05
 24/60 anonim ***** válasza:
100%

#23 most hogy igy visszagondolok, az hogy melyik hang a dó és miért, az nekem is nehezen ment amikor még csak 10 éves voltam.


De azt kijelenthetjük, kottaolvasás vagy sem, rohadtul el vagy maradva elméletből. Konkrétam fingod sincs róla.

márc. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 A kérdező kommentje:
Ahhoz hogy gitározni tudjak, számokat eljátszani, ahhoz nem is kell ez.
márc. 5. 09:31
 26/60 anonim ***** válasza:
100%
#25 bocs, de nem mi tettünk fel itt kérdést arról hogy miért vagy béna. Láthatóan mindenre tudod a választ, még azt is hogy CDEFGABC. Nyilván nem tetszik amit írunk, mert ellentétes a világnézeteddel, de hát ez ilyen. :)
márc. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
De az milyen már hogy eddig vagy csak C-durban játszottál mindent mindenféle modulació nélkül vagy a TAB-oknak köszönhetően fogalmad sincs hogy pontosan milyen hangokat is fogsz le.
márc. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem magadnak alkoss saját zeneelméletet. Fedezd fel a hangszert, ismerd meg a saját koordináta rendszeredben.


A szabványos jelöléseket csak amiatt érdemes megtanulni hogy tudj kommunikálni más zenészekkel és ne tűnj majomnak mikor magyarázod a többieknek mit kell játszani adott ütemben.


Szerintem alapvetően hülyeség ha játék közben azon agyalsz milyen akkordot fogsz vagy milyen skálát játszol éppen.

Hallani kell megtanulni. Ha jól szól jól szól később érdekességnek jó megfejteni, megfogalmazni kottanyelven "az" miért szól jól, de az már nem a zenélés kategória.

márc. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:

#28


Mondjuk ez a saját rendszer tényleg jó ötlet, van is rá jó példa:


[link]

márc. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:

Nem értem a cinizmust.


Wes Montgomery sem ismerte szabványos zeneelméletet...

Ővele mi van? Ő is Joey?

márc. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!