Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Humbucker single coil helyett?

Humbucker single coil helyett?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy Squier Stratom van, amin ugye 3 db single coil pickup található, azonban szeretném a húrlábnál lévőt egy humbuckerre cserélni. Első kérdésem az lenne, hogy megéri-e egyáltalán, mennyivel lesz jobb tőle a hangzás? Ha igen, akkor milyen márkát vegyek? És a cserét magam is el tudom végezni vagy érdemes elmennem vele inkább egy hangszerüzletbe?

máj. 26. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Megéri-e egyáltalán, mennyivel lesz jobb tőle a hangzás? - Szerintem főleg akkor érdemes kicserélni, ha a torzítás miatt zúg a single coil.

Ha igen, akkor milyen márkát vegyek? - Én például EMG aktívot vettem magamnak, mert metált gitározok főleg. A Seymour Duncan is nagyon híres márka, de hobbigitárosként akár egy Ibanez humbi is jó leszek.

És a cserét magam is el tudom végezni vagy érdemes elmennem vele inkább egy hangszerüzletbe? - Ha rendelkezel forrasztási tapasztalattal, akkor simán meg tudod csinálni magadnak is.

máj. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A Squier stratod kb 50 ezer forintot ér használtan. Nézd meg más mennyiért hirdet, és add el 5 ezerrel olcsóbban egy hét alatt.

Aztán vegyel egy hunbuckeres Squiert, Yamahat vagy Ibanezt.

Egy ilyen olcsó gitárba pocsékolás a hangszedő csere.


Ha mégse bírsz magaddal, meg tudod csinálni. Kell tudni forrasztani.

máj. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat a hunbuckerért, nem a mély szélsőjobbos érzés tört elő belőlem.
máj. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"megéri-e egyáltalán, mennyivel lesz jobb tőle a hangzás?"

Az attól függ mennyivel jobb hangszedőt teszel bele a mostaninál. Egy komolyabb darab valószínűleg többe kerül, mint az egész gitárod. Ha meg valami olcsót teszel bele, akkor jobb nem feltétlenül lesz, csak más. A humbucker nem jobb a single coilnál, nagyon más hangzás. Az egyetlen objektív előnye a zajkioltás.


"Ha igen, akkor milyen márkát vegyek?"

Amilyet szeretnél. A két legnagyobb név a Dimarzio és a Seymour Duncan, de mint már mondtuk ezek elég drágák.


"És a cserét magam is el tudom végezni"

Nem tudom. El tudod? Ki tudod marni a testet, ki tudod vésni a koptatólapot, tudsz forrasztani?


"vagy érdemes elmennem vele inkább egy hangszerüzletbe?"

Hangszerüzletekben jellemzően nem foglalkoznak ilyesmivel. Neked hangszerész kell.

máj. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Koptatólapcsere vagy megcsinálod a humbi helyét. A testet nem kell vésni mert gyárilag fel van erre készítve. Hangszedőt pedig kapsz párezerért part's-ot a musiker-ről például, lehetőleg koreai legyen mert azok sokkal jobbak. Nem csak zajlan lesz tőle a gitár de nem is fogsz vele szenvedni hogy rendesen megszólaljon.
máj. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mojjo ***** válasza:
100%
Egyébként még koptatólapcsere sem feltétlen kell. Vannak humbuckerek single coil méretben, igény szerint lehet olyat is választani.
máj. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az van, hogy NAGYON MÁS egy klasszikus strato és az általad említett “fat strat” hangzása! Ugyanis a hangszedő mágnesei passzív állapotban is vonzzák a húrt. Az egész hangszernek dögösebb a hangzása, amit én pl. jobban is szeretek.

A helyedben megtartanám a jelenlegi stratot úgy, ahogy van, és vennék mellé még egy Squier HSS hangszert. Egyáltalán nem drágák.

máj. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A "Fat strat" stratocastert nem a hangzása miatt nevezik így 😂 A CBS tv társaság nevezte el aki a hatvanas évek közepén felvásárolta a gitár céget és megnövelt kövér fejformát tervezett hogy az akkoriban elterjedt katódcsöves televíziók rossz felbontású képernyőjén jól kiolvasható legyen a Fender márkajelzés a gitáron.
jún. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok forrást megnéztem fat strat definícióként, de akkor ezek szerint a legtöbb nem valid? (Vagy jelentésmódosuláson esett át???)


“The "Fat" Strat features a humbucker in the bridge position, 2 standard single-coils in the middle and neck, and 5-way switching.”

jún. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!