Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Jazzmaster pickup humbucker...

Jazzmaster pickup humbucker helyére?

Figyelt kérdés

Adott egy Cort M200, amit kicsit fel szeretnék turbózni. A hangolókulcsokat egyértelműen cserélni kell. A kérdés a pickupoknál van. Alapból az én botfülemnek nem rosszak, de szeretnék egy kis fenderesebb hangzást kinyerni belőle (mostanában a telék meg a jazzmasterek nagyon tetszenek).

Szerintetek nagy hülyeség lenne egy vagy mindkettő humbucker pickupját kicserélni jazzmasteresre? Állítólag befér.



2020. okt. 9. 20:24
1 2
 1/16 Mojjo ***** válasza:

Egyrészt nem fér bele, mert hosszabb (cserében meg keskenyebb), mint egy humbucker, szóval marni kell a fát.

Másrészt totál nem lesz jazzmaster hangja a gitárodnak tőlük. Ha csak közelíteni akarsz hozzá, a potikat cserélni kell - a Jazzmasterek 1M-esek vannak, a Cortodban meg talán 500k-sok, de az sem kizárt, hogy 250-esek. De még így sem lesz belőle Jazzmaster - pl a különleges híd, az egyedi húrtörési szöggel nagyon nagyban hozzájárul a Jazzmasterek egyedi hangjához és érzetéhez. Ezzel nem fogsz tudni igazán mit csinálni.

Amúgy próbáltál élőben Jazzmastereket?

2020. okt. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

hmm ennyire nem vagyok szakértő :d

élőben még sajnos nem, csak mostanában tetszettek meg igazán

és esetleg van valami tipped, hogy tudnék single coilt tenni bele? vagy nem lenne sok változás?

2020. okt. 9. 21:23
 3/16 Mojjo ***** válasza:
100%

De, természetesen ha single coilt raksz bele, nagy változás lesz.

Az egyetlen humbucker méretű single coil amit fejből tudok az a Seymour Duncan Phat Cat, Alnico2 mágnesekkel, P90-es felépítéssel. Baromi jó hangszedő, nagyon különleges hanggal, bár sem a Telecasteres single coilok hangjára sem a Jazzmasteres single coilokéra nem hasonlít. Ha gondolod, lesd meg. Apró bökkenő, hogy ha szettben vennéd, a picupcsere jóval drágább lenne, mint a teljes gitárod mindenestől.

2020. okt. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp elgurult a gyóccered, vegyél felezhető hangszedőket, akkor lehet mindenféle más hangzást állítani, mint a mostani, ami igazából nem áll meg a cserénél, mert elektronika is más kell, szóval egy vagyon. Természetesen ez csak egy mesebeli lehetőség a valóságban nem ajánlott.


Vegyél egy olyan gitárt, ami három egy tekercses szedővel bír. Mondjuk stratocaster típusú akármi, aminek hídban is egy tekercses a szedője. Talán ki is jönne a mostani eszement fejlesztési elképzelésed árából.

2020. okt. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy vegyél single coil méretű humbuckert. Nekem azok jönnek be a legjobban hangilag.
2020. okt. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyűjtögess és vegyél egy Squier Classic Vibe Jazzmastert. Újonnan 140 körül van, de használtan lehet már venni 110-120 környékén és az tényleg egy vállalható hangszer nem csak egy uszadékfa mint a kórtyod.
2020. okt. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6os az a fö terv, csak csóró egyetemistaként mindent kihozni a plazmapénzből:dd
2020. okt. 10. 23:03
 8/16 Mojjo ***** válasza:
100%
@7: Ha kevés pénzből kell gazdálkodni, akkor pláne nem érdemes elverni olyasmire, amitől nem várható a kívánt eredmény elérése, vagy akár csak megközelítése. Ennél sokkal jobb, ha beteszed egy malacperselybe és hagyod gyűlni.
2020. okt. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A musiker.hu oldalán nézelődj. Ott láttam kerámiamágneses koreai p90-es Parts hangszedőket olcsón. Nekem egy ilyen van az akusztikus hanglyukba. Valóban p90-es hangja van, még így is hogy kókányolt.
2020. okt. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

6/9... ha egy 140k-s hangszert Te megvennél használtan 130K-ért, jóember vagy. Van nálam néhány eladó, amire el is költhetnéd a jó sok pénzedet!


...és ismét nem értem minek szól hozzá, akinek sem a témához, sem az üzlethez nincs köze.

2020. okt. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!