Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Érdemes ilyen gitárt venni...

Érdemes ilyen gitárt venni kezdőként?

Figyelt kérdés

Kiszúrtam egy Vorson VLP-350-es elektromos gitárt, kezdő vagyok akkusztikuson próbálgattam eddig szeretnék áttérni az elektromosra, nem tudom kezdő gitárosnak érdemes-e venni ilyesmit úgy hallottam nagyobb a súlya. Olvastgattam a fórumokat és a vélemények teljesen megoszlanak a Vorson gitárokról.

[link]


2010. nov. 29. 15:09
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzá, hogy nem tudom fontos-e de balkezes vagyok (max annyiban gondolom, hogy balkezes gitár kell)
2010. nov. 29. 15:11
 2/17 tetris ***** válasza:

Kérd kölcsön egy haverod gitárját, igérd meg neki, hogy nagyon fogsz vigyázni rá, és hogy vissza is adod, amikorra megbeszélitek.

Esetleg létezik olyan, hogy hangszerkölcsönző?

Igy talán ingyen is megtudhatod, hogy van e hozzá érzéked.

Kezdőként sztem nem kellene beruházni, mert ha nem fog menni, akkor mit kezdesz a szupergitárral?

2010. nov. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

sziia:D Nna először: 400e FT alatt nem fogsz soha olyan gitárt találni, ami 100%-os megelégedettségnek örvend:D (mondjuk a fölött se:) Úgyhogy emiatt ne félj:))

(csak hogy egy példát mondjak: nyáron kitaláltam, hogy fényképezni akarok, de semmilyen múltam nem volt ilyen témában, még gépem se:) Kinéztem magamnak egy jó bridge gépet cirka 100-ért, ami nekem tök megfelelt. Elkezdtem olvasgatni egy fórumot, ahol valaki szidta, mint a bokrot, valaki meg egekig dicsőítette. Megvettem, és imádom:) Nyilván egy profinak, akinek már milliós felszerelése van, annak "gagyi", de egy kezdőnek tökéletes. Másrészt pedig nem a fényképező/gitár teszi az embert, hanem fordítva. Ha nincs hozzá tehetséged, akármilyen fullos gitárral is sz*r leszel.)

nna de hol is tartottam:) A vorson tökéletes kezdőknek. Az én első elektromosom egy Vorson EDG46 volt.

És - pláne, mivel még akusztikussal is csak "próbálgattad" - én inkább ezt ajánlanám. Tényleg penge kis gitár, gyönyörű hangzással. Nem hamis, és simán "akusztikusan" is szépen szól. Sokan fikázták már fórumokon, de ők nyilván nem kezdők:) Ez a gitár amúgy kb. 26e forint, szóval még maradna is pénzed erősítőre, kiegészítőkre, multieffektre. Ezek izgalmasabbá teszik a gitározást:) Aztán ha úgy látod jó megy, 1-2 év múlva veszel magadnak egy komolyabbat:)

2010. nov. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Daweee000 ***** válasza:

Hát ezt a Vorsont én semmiképp nem venném meg, viszont balkezes olcsó és jó Les Pault nem egyszerű találni. (hasonló szituban voltam :D )

Hogyha Les Paul, akkor a Vintage az etalon márka, jobbak mint az Epiphone-ok, hogyha jobbkezes lennél, akkor mondanám hogy vegyél használt V100-at, (én ilyet vettem végül újonnan) de sajnos balkezesben nem túl gyakori jelenség használtpiacon, újonnan pedig közel 80K, ami jóval drágább, mint a Vorson. Másik lehetőség az V99, ami ugyan nem full mahagóni, és csavarozott a nyaka, de azt mondják, hogy annak is jó hangja van, az már újonnan csak kicsit drágább a Vorsonnál, viszont ennél alább nem adnám ha LP-ről van szó, ellenben azt mondom, hogyha van lehetőséged, gyűjts még, és vegyél egy V100-at, azért csak az az igazi, én nem bántam meg. Majdnem úgy szól mint egy Gibson :D

2010. nov. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget ^^

Ephiphone-t néztem még ki [link] tudom azt írtad vintage-t érdemsebb, de az már túl mutat a keretemen :/ (nem túl előnyös most a bal kéz) próbáltam jobb kézen játszani nagyon kényelmetlen számomra :( van akinek mindkét kézzel megy, lehet nekem is menne egy időután csak sokkal több idő lenne mint balkézzel :) a vorson nem a felépítése leginkább a külseje miatt tetszett meg de ez az ephiphone is nagyon szimpatikus, most úgy vagyok a gitárral, hogy vagy kapok egy "jobbat" több pénzért (ugyebár karácsonyra lesz nekem)40-50 között maximum + erősítő, kábelek.

vagy kapok egy olcsóbbat, de szerintem utána már nem lenne keret egy jobbra. A lényeg, hogy legrosszabb esetben is eladnám, ha nagyon nem lenne türelmem játszani (amit kétlek) az akkusztikusom meg ugyanúgy meglenne még utána :)

2010. nov. 29. 21:33
 6/17 anonim ***** válasza:

ne haragudj, kedves utolsó válaszoló, de olvastad azt a mondatot, hogy "kezdő vagyok,akusztikuson próbálgattam eddig, szeretnék áttérni az elektromosra."

Kulcsszavak: kezdő, próbálgattam.


Teljesen felesleges egy drágább gitárt vennie, lehet, hogy fél év után megunja, vagy rájön, hogy nem megy neki úgy, ahogy szeretné stb. Ha meg épp az ellenkezője történik, úgyis le fogja cserélni egy sokkal jobbra. Kezdőknek meg tökéletes a Vorson. Én is lecseréltem 1 év után egy ca. 100e-es ibanezre, aztán amellé nemrég vettem egy k*va jó fendert. De az első - Vorson - gitáromat nem adom el:) Első voltam.

18/L

2010. nov. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
őőőő 2.xD
2010. nov. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
thanks ^^ X)
2010. nov. 29. 21:42
 9/17 A kérdező kommentje:
éééés az ephiphonokról van valami vélemény tapasztalat alapján?
2010. nov. 29. 21:43
 10/17 Daweee000 ***** válasza:

21:33:

Nyilván, elhivatottság kérdése, ezt pedig csak a kérdező tudhatja (talán most még ő sem) én csak azt tudom hogy egy idő után gyűlöltem az olcsó Johnson stratómat, képtelenség volt behangolni, stb, csak ettől szeretném megóvni a srácot(?) hogy adott esetben ne ragadjon meg évekre egy rossz gitárral, mert sajnos nem mindenki teheti meg hogy pár havonta cserélgesse a gitárokat, ezért is fontos hogy használható legyen, balkezesben pedig eleve sokkal kisebb a felhozatal, ezt is saját bőrömön tapasztalom sajnos. Ha meg nem jön be a dolog, még mindig el lehet adni...

Amúgy 19/F

2010. nov. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!