Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Érdemes ilyen gitárt venni...

Érdemes ilyen gitárt venni kezdőként?

Figyelt kérdés

Kiszúrtam egy Vorson VLP-350-es elektromos gitárt, kezdő vagyok akkusztikuson próbálgattam eddig szeretnék áttérni az elektromosra, nem tudom kezdő gitárosnak érdemes-e venni ilyesmit úgy hallottam nagyobb a súlya. Olvastgattam a fórumokat és a vélemények teljesen megoszlanak a Vorson gitárokról.

[link]


2010. nov. 29. 15:09
1 2
 11/17 Daweee000 ***** válasza:

Epi? Konkrét tapasztalatom nincs, de anno azt mondták nekem hogy Epi-v Studio alatt nem érdemes foglalkozni.

Esetleg valami Cort hasonló árkategóriában?

2010. nov. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"csak ettől szeretném megóvni a srácot(?)"

Lány vagyok :) ümmm az a baj, hogy ragaszkodom ehhez a stílusú dizájnhoz meg színhez, cortból meg nem láttam hasonlót ilyen árkategóriában *balkezeset*. most néztem nagyon szép vorson szetteket és mind jobbkezesek :( kib*szás...brühü.


[link]

2010. nov. 29. 22:36
 13/17 Daweee000 ***** válasza:

Azért volt a kérdőjel :) bocsi


hát igen, külsőre tény hogy ez a Vorson a leg-Les Paul-osabb, de akkor sem tudom nyugodt szívvel ajánlani :S Nehéz ügy. Még egy elborult lehetőség: egyelőre nem veszel semmit, akusztikuson tanulgatsz, aztán addig elválik hogy mennyire vagy kitartó, majd később veszel jobbat? Tudom, esélytelen de mégis logikus :D

2010. nov. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
apropo a másik gond. xD az akkusztisom jobbkézre van hangolva, próbáltam már áthúrozni balkézre de nem úgy van kialakítva, hogy ezt kellemes hangzáson belül meglehessen tenni + már nem is a legjobb állapotú, úgyhogy végül is balkézzel tanultam rajta *fordítva* úgy, hogy a magas hangok vannak felül a mélyek pedig alul, újat pedig nem szeretnék venni belőle akkor nem lesz pénz elektromosra :( tudom butaság így gondolkozni de nagyon szeretnék elektromoson játszani >.< és akkusztikusra (egy újra) most nem szívesen ruháznék be. Zsákutca.
2010. nov. 29. 23:05
 15/17 Daweee000 ***** válasza:

Ezt a kellemes hangzáson belül meg lehessen tenni részt nem nagyon értem :D

akusztikust gond nélkül át lehet csavarni balkezesre, annyi hogy a húrlábnál a műanyag másik irányba dől, így az oktávtisztaság nem az igazi, de még bőven játszható, meg a fordított nut kivágás (a húr másik vége) miatt a vastag húr fel fog feküdni a kisebb kivágás miatt és magasabban lesz (ha csak nem faragod ki) de még így sem olyan vészes. Ha meg zavar, hangszerész pár ezerért megoldja rendesen ha úgy van. Én nem rég pont fordítva csináltam, a balos akusztikusomat csavartam át jobbkezesre mert lesérült az ujjam, nem tudtam játszani ezért elkezdtem jobb kézzel tanulni, szóval tudom mivel jár az áthúrozás.

Szopás ez a balkezesség...

2010. nov. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

hm jaja :/

akkor elviszem valakihez aki ért hozzá mert én egyszerűen nem tudtam megoldani mikor áthúroztam, hogy szép tiszta hangja legyen engem meg az ilyesmi hihetetlenül tud zavarni :D

2010. nov. 29. 23:22
 17/17 anonim ***** válasza:
21:33-AS válaszoló kérem a telefonszámod XDXD najó kezdőként mind1 hogy milyennel kezdesz nálad a bal kéz a fontos.énis egy 45ezres sx szettel kezdtem aztán vettem egy 100 ezres cortot utána egy 100ezres kombót.Mindennek eljön a maga ideje
2010. dec. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!