Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitározni vagy zongorázni...

Gitározni vagy zongorázni megtanulni nehezebb?

Figyelt kérdés
te melyiket választanád?
2011. márc. 14. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha választhatnék:

Zongora, aztán gitár.


Mindegyik nehéz, a maga nemében. A zongorán szerzett zenei ismereteidet viszont hasznosíthatod a gitáron. Ez mondjuk valamilyen szinten fordítva is igaz. Válaszd azt, amelyik jobban tetszik.

2011. márc. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Thurston ***** válasza:
Egyik hangszeren sem könnyebb vagy nehezebb játszani. Mindegyikbe végtelen mennyiségű időt lehet fektetni, soha nem mondhatod azt, hogy "oké, akkor ezen a hangszeren megtanultam játszani".
2011. márc. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

zongora... miért? jobb a megítélése + a gitározni tudni eléggé tág fogalom... sok suttyó azt hiszi, hogy le tud játszani 15 akkordot és már tud is valamit...


egy 9éve trombitáló...

2011. márc. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Zongorázni.
2011. márc. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hát,ha tudsz gitározni/zongorázni,akkor már könnyebb megtanulnod a másikat,mert ugyan úgy akkordokból áll mind a kettő=)
2011. márc. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"a gitározni tudni eléggé tág fogalom..."


Mert a zongorázni tudni nem?

Nem jó kérdés ez. Nem lehet így összehasonlítani két hangszert, meg ez nem egy olyan dolog, amiben el lehet érni egy maximális szintet.

2011. márc. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya. Gitáron könnyebb transzponálni, elég bundot váltani, míg zongorán egészen máshogy kell lefogni pld. egy D-dúrt mint a C-t. Gitáron az ujjrend, és az akkord lefogásának módja nem változik. Ami viszont a zongora előnye, hogy felfelé haladva mindig magasabb hangot kapunk, és minden hang csak egyszer szerepel. Ezzel szemben gitáron egy-egy hang több helyen is megtalálható, mivel 6 húr van, ezért egy adott dallam több módon is megszólaltatható. Általánosságban: egy bizonyos szint felett mindkettő baromi nehéz. Ha éneket akarsz kísérni, akkor szerintem kezdj gitárral. Ha pedig inkább dallamokat szeretnél tanulni, akkor javaslom a zongorát. De az elsődleges, hogy melyiket szeretnéd jobban. :)
2011. márc. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)
2011. márc. 14. 19:00
 9/10 anonim ***** válasza:
zongorázni
2011. márc. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem gitározni nehezebb, zongorából bármilyen kottát letudok játszani , 5 éve zongorázok nagyon jól, de a gitárt is kezdem tanulni hát nekem az a nehéz hogy nem tudok olyan gyorsan akkordot váltani, meg nem mindig tisztán fogom le, jelenleg a Kelly Family An Angel kíséretét játszom gitárom egyre jobb, így ha felkérnek énekelni valahol fellépésem lesz, azt szeretném saját magam kísérjem le.. 13 éves vagyok :))
2012. dec. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!