Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi idő alatt tudnék...

Mennyi idő alatt tudnék megtanulni zongorázni? Egyáltalán sikerülne?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, kiskoromban nem akartam zenét tanulni, de már jó pár éve nagyon szeretnék zongorázni. Nem profi szinten, nem akarok ezzel továbbmenni meg semmi, csak játszani szeretnék. Mondjuk Für Elise-t és hasonlókat, Török indulót, karácsonyi dalokat. Mennyi idő lenne amíg eljutok erre a szintre? Illetve youtube-n van fenn egy csomó dal, ezeket mennyi idő után tudnám eljátszani? Persze gyakorlással. :)

Járnék tanárhoz, és gyakorolnék itthon is, meg még előtte átvenném kicsit a zeneelméletet, mivel sajna nem tudok semmit, nem tanultam csak 1 év szolfézs meg ugye az iskolában, de az nem ért semmit. A hallásom nem annyira jó, énekelni is csak sok gyakorlással tudok.

Szerintetek lenne ennek értelme? Régi vágyam már ez, de mindig leküzdöttem, hogy áh minek, úgyse menne, korábban kellett volna, jó hallás kéne hozzá, de sose sikerült teljesen elfelejtenem.


2011. máj. 2. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!:)Ez nagyon aranyos..Képzeld én 14 éves vagyok.és én is nagyon rég szerettem volna zongorázni.Minden pont így játszódott le bennem mint benned.És idén gondoltam hogy milyen jó lenne stb. de hogy 14 évesen már késő..És elkezdtem novemberben és már komolyabb,nehéz darabokat is el tudok játszani.Szerintem nem késő,17 évesen pláné nem.Vannak akik 27 évesen kezdik csak úgy hobbiból és hamar meg tanulják.Amugy egy darabot úgy kb. 2 óra alatt meg lehet tanulni.Onnan már csak annyi marad hogy 2-3 naponta leülj a zongorához és elgyakorolj mindent,hogy hogy gyorsabban tudj játszani és hibátlanul.Csak a kotta olvasás lesz nehéz(azt én se tudok),de az a legkevesebb.Úgyhogy sok sikert mert sosem késő!!!:)
2011. máj. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ és további sok sikert a zongorához. ;)
2011. máj. 3. 19:25
 3/4 anonim válasza:
Én 17 éves vagyok és 7 éves koromtol zongorázom persze hogy kezdd el alapokat megtanulod es aztan majd folyamatosan fejleszted magad
2011. dec. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 13 éves, és 5 éve zongorázok, kítűnő vagyok belőle, nagyon szeretek.. Hát azt elmondom neked a Török indulót már én is játszottam 1 évvel ezelőtt, nagyon de nagyon nehéz darab sok gyakorlást igényel.. ;)
2012. dec. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!