Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Megszeretnék tanulni zongorázn...

Megszeretnék tanulni zongorázni, de van egy kis probléma. Van valami tippetek?

Figyelt kérdés
Megszeretnék tanulni zongorázni,de ugye ehhez zeneiskolába kéne járnom.Ezzel még nincs is probléma,de "már" 11 éves vagy és attól félek,hogy szófézsra meg kicsikkel kéne járnom,mivel ugye kisebb korban szokták elkezdeni tanulni a hangszert.Külön tanárhoz meg nem szeretnék járni.Van vmi ötletetek,hogy mit tudnék csinálni?
2011. szept. 13. 14:45
 1/2 anonim válasza:

Én 10 évesen kezdtem tanulni, a szolfézson volt 19 éves is!

Aztán 6 év tanulás után 5 év szünet következett, 21 évesen kezdtem újra magántanárnál.

A magántanár jobb volt! A szolfézst utáltam, rengeteg időt elvett, heti 2x 1,5 óra volt+ 1/2 óra volt heti 2x a zongoraóra.

A szolfézs időhúzás csak, a zongorázás a lényeg, jobban jársz magántanárral, egyedül nem tudsz megtanulni, felvehetsz hibás kéztartást, rossz szokásokat.

2011. szept. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tetszik a ***** válasza:

Elsőt cáfolom. Egyedül tanultam és a szolfézs szerintem hasznosabb, mint a zongoraóra.


Annyiban viszont igaza van, hogy a magántanár az jobb, mint ha másokkal járnál órákra (de barátokkal azért lenne jó, mert akkor segítenétek egymást).

Egyébként pedig szolfézs nélkül is lehet valamennyire zongorázni. Kérd meg a zongoratanárodat, hogy oktasson neked kellő mennyiségű szolfézst is hozzá! Habár úgy lassabban fogtok haladni, de nem lesz emiatt semmiféle fennakadás.

2011. szept. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!