Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi értelme van egy koncerten...

Mi értelme van egy koncerten az előzenekarnak?

Figyelt kérdés
Ha elmegyek egy együttes koncertjére, akkor arra vagyok kíváncsi, nem valami teljesen másra... Akkor meg minek?

2012. ápr. 14. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, hogy az előzenekart megismerjék többen.
2012. ápr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

mert teljesen más a hangulat, ha a fő zenekar kezd, illetve ha van bevezetés.

Egyrészt, tegyük fel hogy egy jó zenekar koncertezni akar. Ha 11től kezdenek pl, akkor 11ig ne legyen semmi, csak majd a fő zenekar? Akkor nem menne oda senki korábban, mert tudják, hogy 11től kezdődik a buli. Viszont ha már este 8tól előzenekarok váltják egymást, akkor folyamatosan jönnek az emberek, és élőzene fogadja őket, nem pedig felvétel, és főleg nem a nagy büdös csend.

Másrészt meg, kell valami, ami felfokozza a hangultatot. Mi is, amikor úgy mentünk zenélni, hogy hiába kezdtünk 10kor, de elsők voltunk, kb a koncertünk végére lett nagyonjó a hangulat, de máshol meg, ahol még kevesebben is voltak, előttünk volt egy előzenekar, azon kezdett hangolódni a buli, és mire mi kezdtünk, már mindnekinek meg volt a kedve a bulizáshoz. Többnyire ez az alkoholnak köszönhető ugye, de senki nem fog elkezdeni inni 8kor, ha csak 11től lesz a koncert, de ha van pár előzenekar, a főzenekarig olyan kellemesen részeg lesz a közönség, hogy az együttesnek is sokkal könnyebb lesz úgy előadnia magát.

Egyébként teljesen másra..? Én akármilyen koncerten voltam, hasonló stílusú előzenekarok játszottak a nagyzenekar előtt, és sok embernek már az is nagyon tetszett, akkor meg miért ne..:D És igen, ahogy mondta az első válaszoló, így ismerik meg őket többen. A Metallica is volt előzenekar, a Tankcsapda is, kockázatos lenne úgy rendezni egy koncertet, hogy sehol, senki előtt nem lépett még fel az adott zenekar, és várja, hogy majd elmennek az ő koncertjére is..


de amúgy ez nem csak zenélésnél van. tv-ben is pl van egy kabaré vagy showder klub, vagy akármi, nem a főszereplőkkel kezdenek, vannak előttük úgynevezett felszopó emberek, akik már sokkal korábban próbálják oldani a feszültséget, hogy mire jön a fellépő, addigra már kötetlen jó hangulat legyen

2012. ápr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem, köszi! =)
2012. ápr. 14. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!