Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ibanez GRG270 tipusú elektromo...

Ibanez GRG270 tipusú elektromos gitárról írnátok véleményt? (lehetőleg azok, akiknek van/volt is ilyen. )

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 17:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
*Gunslinger Retro
2012. okt. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
valaki elárulná mégis mi a baj ennek a giárnak a tremoló rendszerével? Mer monják, hogy kalap .... Meg rossz meg minden. De miért is rossz?
2012. okt. 9. 16:48
 13/24 anonim ***** válasza:

"

Egy Sokol rádión finomabban lehet állítani a frekvenciát, mint itt a húrokat. Egy teljesen gusztustalanul megtervezett kis csavart tekergetve kell belőni a hangokat. Hol érzékenyebb, hol nem történik semmi, még két teljes fordulat után sem. Palm muting esetén simán belekaphatunk a finomhangolókba, és máris hangoláson kívül kerülünk, minek köszönhetően a sok kis félrecsilingelő hang teljesen tönkreteheti a melódiát. Huzamosabb használat után a festék lepereg róla és megjelenik a korrózió. Sikeresen kicseréltem a csavarokat anno rozsdamentesekre, de oda is kellett egy kis esztergálási ügyesség, mire leszedtünk annyit a belőlük, hogy beépíthetővé váljanak. A gyári rugók elég gyengék, így javasolt a csere erősebbekre. A tőcsavarok elég masszívak, de magának a pengének az anyaga elég silány, így hamar elnyíródik. Sok sustain odavész, de legalább nem kapunk semmit."

2012. okt. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
és azon kivül, hogy nehezen lehet beállítani?...
2012. okt. 9. 17:26
 15/24 A kérdező kommentje:
a rozsda meg a legtöbb gitárnál előfordul.. függ azis pár dologtól..
2012. okt. 9. 17:27
 16/24 A kérdező kommentje:
nemtudom lehet én vagyok ennyire hülye, de olyanokért lehúzni egy gitárt ami egy másfajtával is ugyan úgy megtörténhet?...
2012. okt. 10. 12:36
 17/24 anonim ***** válasza:

Tudod a floyd rose az egy nagyon érzékeny cucc, azért hívják lebegőnek mert két ellentétes feszítőerő tartja helyén az egészet, egyik a rugók ereje, másik a húroké. Namármost ha te megrántod a kart valamelyik irányba, akkor a cucc elmozdul ugye, eddig nincs semmi baj, csak akkor amikor nem áll vissza rendesen (lásd gyenge rugók). A kopásról és korrózióról annyit, persze más gitárral is megtörténik, hiszen ráizzadsz, használod, a szobának van páratartalma stb stb. Itt ezen gitár és drágábbik modellek közt az a különbség, hogy van ahol 2-3 évnél továbbra terveznek egy alkatrésznek szánt élettartamot. Összességében a gond a tremolóval, hogy nem elég érzékeny a finomhangoló, nem elég erős a rugó, gyorsan rozsdásodik, ezek mindegyike megoldható javítással cserével, de az újabb sokezer forint és itt az a kérdés, hogy valóban akarsz e olyan gitárt venni, ami később is nyeli el a pénzed vagy veszel egy jobbat fix áron amit nem kell folyton állítgatni meg cserélni az alkatrészeket. Összehasonlítás képpen pl egy schaller floyd ami minőségi is kerül 50000ft ba.


Összességében mondom, nincs nagy gond a gitárral, nem egy tűzifa darab, de később rengeteg pénzt és energiát felemészthet. Ha mégis ezt veszed meg akkor remélem egy szerencsésen összerakott darabot fogsz ki.

2012. okt. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
megvettem, és amit itt leírtak róla szinte teljesen az ellenkezőjét tapasztaltam. eladók rendesek voltak, beállították, megmutatták hogykell és egyéb... tremoló nekem semmi bajom, használható nekem tetszik. a hangszedők hangzása is jó... a nyak pedig nekem kényelmes... szóval szerintem jó vétel lett... made in indonesia
2012. okt. 16. 21:39
 19/24 anonim ***** válasza:

Kipróbáltál más gitárt is, vagy csak ezt?

Egyébként akkor mi van, ha indonéz? Attól még nem lesz se jobb, se rosszabb.

2012. okt. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
ebbn az árkategoriába mégegy cort volt. Nemtudom pontosan melyik de nekem nmjött be.. Drágább giárokhoz meg mink hasonlitani? Azok igyus ugyis jobbak, de 2x annyiba is kerülnek...
2012. okt. 18. 18:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!