Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rockerek! Titeket nem tiltotta...

Rockerek! Titeket nem tiltottak el kiskorotokban a szüleitek a rockzenétől?

Figyelt kérdés
Nekem mindíg balhé lett belőle,ha azt akartam hallgatni.Folyton a rádió,és a nyálas slágerek mentek otthon,és ebből lett elegem.Azóta 14 éve élek külön a szülői háztól.Nektek is voltak otthon konfliktusok emiatt?

2013. jún. 20. 17:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Anyukám egész életében nagy rocker volt, bátyám is az, nagybátyáim is azok, úgyhogy szerencsére nálunk nem! :D és szerintem a szülőknek hagyni kéne, hogy azt hallgassanak amit akarnak, persze ha nem rosszra neveli őket, tele van csúnya szavakkal (pl a rap-re gondolok. a stílust sem szeretem, de egy-két előadó borzasztó, hogy mit leművel.)
2013. jún. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Persze. Ez nekik általában csak értelmetlen, "agresszív" üvöltözés. És fakadhatnak ezek a dolgok a téves megítélésből is; nekem pl azt mondták, azért nem szeretik, mert ezek a zenekarok sátánisták és drogoznak. :D Tehát ezek az általános hülyeségek, amikben kb 0% igazságtartalom van. Ha ismernék az emberek ezt a zenét, és hogy miről szól, akkor talán jobban megértenék a dolgot.


(Amúgy most inkább Metálról beszéltem, de persze a Rockzenével kapcsolatban is vannak ilyen "előítéletek".)

2013. jún. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%
Engem a bátyám akar "megóvni" attól, hogy rocker legyek. Azt mondja ne legyek az, megkérdezem miért és ő erre azt mondja, hogy nem akarja, hogy alkoholista meg drogos legyek... Amúgy ő az ilyen rádióból szóló pop nyálakat szereti, amiktől én hányok. Amúgy sem szólhat bele abba, hogy mit hallgassak, nem hogy így leminősítse a rockereket! Ez most egy picit lecsitult, mert apukám "rászólt" a tesómra, hogy ne szóljon bele, meg ilyenek. Amúgy apukám is szereti a rockot és a metált is, tehát neki nincs ezzel semmi baja, anyukámat meg nem érdekli, hogy milyen zenét hallgatok. (12 vagyok)
2013. jún. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%

14. szülinapomra kaptam szüleimtől meg a Metallica Black albumot bakeliten. Sőt néha még azt is megengedték, hogy meghallgassam otthon :D Utána már minden alkalomra valami metal lemezt kaptam, mert tudták, hogy az bejön nekem.

Szóval, nem a szüleim nagyon jó fejek voltak.

2013. jún. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Én AC DC n nevelkedtem :)) Édesapám világosan elmagyarázta, hogy mi a "jó" zene, és mi a rossz. Lehet, hogy ezért hallgatok most inkább pop zenét. Szeretem most is a rockzenét, de nem vagyok rajongó. Mindenfélét hallgatok, de ez a neveltetésemnek köszönhetől. Apum volt az egyedüli, aki rockzenét hallgatott, a többiek mind mulatóst ( most is kiráz a hideg tőle) hallagttak, de megtanultam elfogadni a mások zenéjét. Nem kommentálsz, nics baj. Okos enged, nem? Kirándulásokon mindig nálam volt az mp3, és hallgattam, amit akartam, miközben Notár Mariskát hallgatták a többiek :)) Aztán anyum tiszteli, hogy nem panaszkodok, amikor ő hallgatja a zenéjét, így ő sem panaszkodik, ha rockzenét, vagy más, szokatlan zenét :)
2013. jún. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Minálunk folyton a rádió szólt a nyálas zenékkel,amit ha meguntak,felváltotta a mulatós heje-huja slágerek.Már a feliratos pólók is szúrták a szüleim szemét,hát még akkor vertem ki a biztosítékot.amikor egy Napalm Death kazit otthon megdöngettem.Sőt,a Cannibal Corpse is fokozta a feszkót.Az bosszantott,hogy én sohasem hallgathattam azt amit én akartam.Hiába magyaráztam,hogy minden benne van a szövegben,meg se hallották.Csak azt mondták,hogy:veri a dobot,mint az őrült,ordítozik éneklés helyett mint a szamár,meg reszeli a gitárt,és rázza a fejét akár a nemnormális.Senki sem állt mellettem a rockot illetően.Azóta,mióta elköltöztem onnan,minden más lett,de még most sem értik,hogy miért hallgatom ezt a romboló ördögmuzsikát!?
2013. jún. 20. 19:54
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

# 2. vagyok.


Azért Rock és Death Metál között van egy kis különbség. :)


A többit már mondtam, hogy miért van. Pusztán a negatív sztereotípiáktól. Szerintem kár is magyarázkodni, úgysem fogják megérteni, hogy a Rockerek/Metálosok mit szeretnek a zenéjükben.


"Az bosszantott,hogy én sohasem hallgathattam azt amit én akartam."


Nem ismeretlen probléma. :) Az a baj, hogy egyszerűen nem is képesek elismerni ezt zeneként(mondjuk szerintem több is annál), így azt hiszik, "jogos" a felháborodásuk. Hagyd rájuk.

2013. jún. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte válaszaitokat!
2013. jún. 20. 21:20
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

Nem,én abba születtem bele.Anyukám P-mobil és AC/DC rajongó, most lesz 50 éves. Apám szintén,bátyámat,és engem is erre a zenére neveltek. :) egyátalán nem is bánják,sőt örülnek neki,hogy én is ezeket hallgatom :)

15/L

2013. jún. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%
Különösebb konfliktus nincs belőle, az apám is kedveli ezeket a zenéket, de néha azért rámszól, hogy mostmár elég
2013. jún. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!