Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rockerek! Titeket nem tiltotta...

Rockerek! Titeket nem tiltottak el kiskorotokban a szüleitek a rockzenétől?

Figyelt kérdés
Nekem mindíg balhé lett belőle,ha azt akartam hallgatni.Folyton a rádió,és a nyálas slágerek mentek otthon,és ebből lett elegem.Azóta 14 éve élek külön a szülői háztól.Nektek is voltak otthon konfliktusok emiatt?

2013. jún. 20. 17:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Áh...

Apa hallgattatta velem a Kalapácsot, meg Dinamitot, meg Akelát, meg ilyeneket...:D

Mondjuk amikor megtaláltam az Aurora kazettát, akkor már anyám megpróbált közbelépni, de nem ment neki, és azóta már mélyebben beleástam magam a punk kultúrába is, és szépen lassan a rock el is maradt valahol...viszont kiskoromban nagyon szerettem és apával mindig együtt hallgattuk (és vicces módon a Tankcsapda nem volt a hallgatott bandák között, nem azon nőttem fel). :D

2013. jún. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
A bátyám azért később már enyhébben fogta fel a dolgot,mert látta,hiába minden szó,nem tágítok e műfajtól.Ezért egy karácsony alkalmával vett nekem,egy Moby Dick atomtámadás,és egy Edda művek sziklaszív műsoros kazettákat ajándékba.Nagyon jó érzés volt azért ez nekem ,de ennek már bő 20 éve.Ti meg szerencsések vagytok,hogy ilyen jó rockzene kedvelő szüleitek vannak.Bár én is ilyen családban nőttem volna fel!
2013. jún. 21. 14:00
 13/21 Atomnindzsa ***** válasza:

Már akartam epések írni, hogy nem az 50-es évek Amerikájában élünk, a legtöbbünk szülei nyilván rockzenén nőttek fel, de aztán láttam, hogy nem mai a sztori :D Mondjuk így már elég nehéz megítélni, mert azért ma már a feltételek is mások. Gondolom nagyrészt minden családban van több, zene lejátszására alkalmas készülék (TV, rádió, magnó, mp3 lejátszó, sz.gép, stb.), szóval mindenki hallgathatja, ami neki tetszik, ez felteszem régen máshogy volt.


Amúgy nekem anyukám is szereti a rockzenét. Nem feltétlenül ugyanazt, amit én (meg én sok más stílust is szeretek), de előítéletek legalább nem voltak :D

2013. jún. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

nem szólnak bele :D .

Anyukám megjegyzi hogy: "Jajj de csúnya zenéket hallgatsz" , de nem tiltott el soha tőle. De amúgy nálunk semmilyen zene nem mehet mert őt zavarja. De erre találták ki a fülhallgatót :D

Általában akkor hallja, hogy mit hallgatok, mikor kocsiba úton vagyunk és akkor hangosan megy.

2013. jún. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nálunk szerencsére nem voltak kezdetben ilyen gondok! Még kiskoromban tán 6-7 éves koromban találtam egy metallica cd-t és meghallgattam,tetszeni tetszett,de nem az én műfajom. Utána ahogy nőttem egyre több haverom kezdett szekálni érte hogy rock/metált hallgatok! Nem nagyon érdekelt,el is kezdtem növeszteni a hajamat! Na az itthon meg a külvilágban mekkora egy nagy szenzáció volt... Mintha átműtettem volna magam nőnek.... Mindenki ferdén nézett rám. Nem nagyon érdekelt hogy mit gondolnak rólam! Kezdetben sima dallamos rock zenét hallgattam,egy két durvább is volt közte. De most egyfojtába death/doom metált hallgatok! Mert ebben érzek energiát amely átjárja az egész testedet! Amikor elindul a szám és szinte érzed magadon az érzelmeket,amellyet a zenekar érezhetett amikor a dallamokat megalkották.Legelső koncertem még anyámmal és apámmal volt kárpátia.... Fú na az nálam egy ovoda volt... Jó értem nemzeti rock,de az már nekem dedós cucc. Annyi óóó meg más kiegészítő jajajaj volt benne hogy már irritált. Pogó eggyáltalán nem volt,amely éléggé zavart engem :D Sok kis 6-9 éves gyerekkel akik szaladgáltak és tették a nagy magyarosdit...MÉG MIELŐTT VALAKI AZ ÍRNÁ HOGY NEM SZERETEM A HAZÁMAT,TUDJA MEG IGEN IS NAGYON SZERETEM KIVÉVE AKIK KEZELIK,ÉS AZ ILYESFÉLE ZENEKAROKAT...

Az első durvábbnak mondható koncertem Road-dal volt amely azóta az egyik kedvenc zenekarom.Most is ha errefelé járnak koncertezni pl Bor-Rock Verpelét mindig megyek! Utána jött a többi Depresszió,Tankcsapda és hasonlók. 14 évesen találtam a neten a kedvenc zenekaromat az Insomniumot! Na ha azt itthon berakom van belőle akkora balhé.. Miért is? válasz szülőktől: Mi ez a sz * r? Mit üvöltözik benne? Mi ebben a jó hogy megy alatta a szintetizátor?

Na itt fogtam az ajtót és becsaptam,és bezártam :D

Mindenki azt hiszi sátánista vagyok.... Akik ismernek,azok amikor ezt meghallották szanaszét röhögték a belüket :D Az igaz hogy az egész kereszténység,katolikus és a többi(vannak kivételek azért!) csak a pénzről szól,és hogy úgy irányítsák a népet hogy kedvük tartsa... Olvastam elég sokat mindenféle kultúrálol,és vallásról de eddig sokban csak a pénz,pénz és irányítás jött le..Az embereket megilyesztik a pokol, és más feltételezésével. Na ezt itt abba is hagyom mert nem ide tartozik :D


Na ami a lényeg,nem érdekelt a többiek hülye-sége,és lenézése kitartottam magam mellett és lás csodát most semmi de semmi gondom nincs! Szeretem a rock/metált és ebből kiindulva szerencsére sok helyen egyből befogadtak,elég volt csak rám nézniük :D Koncerteken is úgy kezeljük egymást a sok ismeretlen rockerrel mintha régi haverok lennénk! Egyszer voltam diszkóban haverom szülinapján,de ott ahogy az emberrel beszélnek és a sok divat-majdom... fú nem ajánlom senkinek,még csajozásra sem! Hallgass tovább ra is rockzenét mert abban érzelemk,és értelemet találsz! Nem úgy mint a repben amiben minden 2. mondatban kur-váznak meg hasonló! Mit találtam valamelyik nap? ezt: Hagyom a normális csajokat had várjanak,és rohad-janak nekem a kur- vák kellenek! Na ez meg is fogalmazta a repperek életét....

Tarts ki!Aki csak ezért utál az dugja fel magának! :D

a sok elválasztás a tárágszűvő miatt van...

2013. jún. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 19gal_balazs97 ***** válasza:
Egyáltalán nem én Tunyogin és Pokolgépen nőttem fel.
2013. jún. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
14 évesen kezdem el látványosan rokkerkedni. Először nem tetszett nekik, majd megmosolyogták, és amint a helyi csapatba bekerültem, ismét megrettentek, majd megismertek pár normálisabb arcot, és ismét megnyugodtak. Mostanra a helyzet olyan szinten van, hogy tavaly édesanyám és két testvérem eljött az egyik koncertünkre is! Csak megjegyezném, hogy thrash/death metal buli volt, és jól érezték magukat! Mondjuk öcsém alapból kezd olyan hülye lenni, mint én voltam az ő korában. :) Édesapám meg alapból Deep Purple-on, Queen-en nőtt fel. :) Az elején egyedül azzal volt problémájuk, hogy csak feketét vettem fel, amit természetesen már kinőttem. Vannak fehér, olívazöld zenekaros pólók is, világos farmer, stb...
2013. jún. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
rám mindig rámszóltak, de nem nagyon érdekelt. Miután kifejtettem nekik a véleményem, azóta békénhagynak.
2013. júl. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Épp ellenkezőleg, engem ők szoktattak rá :)
2013. aug. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nekem a szüleim örültek, hogy tetszenek a régebbi zenék is, és nem a mai dolgok csak, Semmi bajuk a mai zenével, de örülnek, hogy pl. ismerem a Queent, a Status Que-t, a Sweet-et, a '60-as, '70-es éveket. Nem nagyon volt ebből sosem probléma, inkább a bátyám cukkolt a zenék miatt, de csak testvéri kötelességét teljesítette. Sose szóltak bele, mit hallgattam, de mondjuk nem is hallgattam tyúkfejet leharapós rockzenekarokat. Azt már nem díjazták annyira, mikor külföldre utaztam 14 évesen rock koncertre, de hát ez van. 20/L
2013. nov. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!