Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rockerek! Titeket nem tiltotta...

Rockerek! Titeket nem tiltottak el kiskorotokban a szüleitek a rockzenétől?

Figyelt kérdés
Nekem mindíg balhé lett belőle,ha azt akartam hallgatni.Folyton a rádió,és a nyálas slágerek mentek otthon,és ebből lett elegem.Azóta 14 éve élek külön a szülői háztól.Nektek is voltak otthon konfliktusok emiatt?

2013. jún. 20. 17:56
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Nekem a szüleim nem igazán szólnak bele. Ha Anyukámmal vagyok, gyakran hallgatunk rockot és metalt is, a lightosabb (pl. RHCP) számok még tetszenek is neki, és amikor pl. egy Kreatorra kerül a sor, csak furcsán néz de nem szól. Néha egy idő után megmondja hogy most már kapcsold ki mert zavar. Eleinte csak vinnyogásnak, ordibálásnak hívta aztán szép lassan elmagyaráztam neki, hogy valójában mi is ez, és megértette, elfogadta. A bátyám még most sem tudja elfogadni, hogy nálam nem Cyrus-Wrecking Ball vagy akár Majka Papa szól... Kicsit úgy érzem ő lenézi a rockereket/metálosokat, mert el vannak könyvelve alkoholista drogos alja népségnek. Ha veszek magamnak egy hozzám illő cuccot, általában azzal a szöveggel jön, hogy "Ne légy má' rokkerzsolti!" (Ja, lány vagyok). De nem igazán értem, mikor ő egy b×zis (már bocsánat) prémes kötött garbót próbál fel én meg addig tüskés csuklópántot nézek, és én nem szólok bele neki akkor ő miért nem érti meg, hogy nem egy kategória vagyunk? Apukám mikor saját készítésű Metallica pólóban látott elég sokszor, csak megjegyezte, hogy "Te már rocker leszel..", de ő nem akadt ki, meg nem bánja. A családom többi tagja, csak egy ideiglenes fennakadást rendez, és egy idő után mindenki továbblép. Pl. ismeretlen helyen ismeretlen emberek között gyakran mutat be egyik keresztszülőm egy körülbelül "háát.. nemtudomminek, meg nemtudommiér', nemisértem.. tiszta szégyen..." hangulattal kezdi egy "ő ilyen rockos kislány" megnevezéssel (AC/DC pólóban mintha nem tűnne fel:D). Nagyon szoktam neki örülni. És sajnos, hiába vannak "extrémebb" cuccaim, nem tudom felvenni mert itt az emberek körberöhögnek miatta, és ez még nem is lenne gond, hát ki nem sz×rja le, de az iskolában nem tűrhetik, és ezért a szüleim sem igazán engedik hogy hordjam.. Mondjuk, zöld hajam gyakran van, megszólnak érte, tanárok rossz szemmel nézik, de ahogy a tüskés csuklópántot levetetheti, "merthátaz veszélyes, kislányom, kiszúrod vele a társad szemét", a hajam nem tépheti ki :D

Jó hosszúra sikerült.:)

Rockban gazdag, kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek! :)

2013. dec. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!