Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ehhez a gitárhoz jók azok a...

Ehhez a gitárhoz jók azok a húrok amik gyárilag vannak rajta, vagy érdemes újat venni rá? (és ha igen, akkor milyet? ) Esetleg tudtok ettől jobb választást ebben az árkategóriában?

Figyelt kérdés
[link]

2013. júl. 3. 21:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű, sőt nylonhúrok rengeteg ideig húzzák. Én két hónapig nyüstöltem a lehető legolcsóbb nylonhúrt (1200 volt) és nem volt vele semmi gondom.
2013. júl. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
fogtam, talán többet is mint te..
2013. júl. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
a 4ezer forintostól kezdve a 2milliósig, sok klasszikus gitáron játszottam már. Várom a kérdéseid (ha vannak) :)
2013. júl. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

kérdező;

nem is azt mondanám, hogy gagyi húrokat tesznek rá, mert nem feltétlen szól rosszabbul, mint amit később fogsz venni, csak szerintem jó egyfélére beállni. Olyannal is találkoztam, ahol valami nagyon keményet tettek rá, hogy ne nyúljon el ha esetleg évekig áll a raktárban (legalábbis a boltos így magyarázta), de olyan is volt, hogy ilyen nagyon pattogós hangzású volt rajta, hogy a flamencosabb gitárokra hasonlítson, és olyat is hallottam, hogy a legdrágább húr van fent rajta alapból, mert megéri azt rátenni, mivel aki nem figyel oda, azt hiszi hogy a gitár nagyon jó, közbenmeg csak azért mert egy 6ezer forintos húr van rajta alapból. (bár nem hiszem hogy itt ezt eljátszanák). Mindenesetre nem nagy összeg 1500-2000ft egy csomag húr, nézz ki egy közepest, és ha kényelmes, később arra állj be:)

2013. júl. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Jajj de nagyon kemény vagy :D Akkor tudhatnád hogy a nylon húr mivel nylonból van ezért érzékeny a hőmérsékletre. Ha nagyobb hőmérséklet változás van akkor ahol az akusztikus még simán bírja, ott egy nylonhúros 3 félhanggal odébbmászott. Vagy te ezt nem tudtad ezzel a fene nagy tapasztalatoddal?
2013. júl. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

[link]


Innen tudnál valamit ajánlani?

2013. júl. 3. 22:30
 17/26 anonim ***** válasza:

jaj, de nagyon megszakértetted.


Elárulom, nem a húrra fog jobban hatni a hőmérsékletváltozás, hanem a gitárra. A fát jobban megviseli a hőmérsékletingadozás, ezért nem a húrtól függ. Gondolom erről még nem hallottam, sőt lefogadom hogy most hatalmas nagy baromságnak tartod, de be kellett volna menni pár fizikaórára, és akkor most nem írtál volna hülyeséget.. Még az anyagoktól függetlenül is, melyik változik szerinted többet a hőben? A kis vékony műanyag szál, vagy a vastag fa? Hát, ugye.

2013. júl. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Ja, és ezt nem saját kútfőből találtam ki, nem is a gitáregyetem.hun tanultam, hanem elég jól menő gitárépítő műhelyben meséltek erről. Biztos ők is hülyék mint én :(
2013. júl. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Jajj. Fogj egy nylon húros gitárt és vidd ki a meleg szobából a hidegbe. Utána tedd meg ugyanezt egy fémhúros gitárral. És láss csodát.
2013. júl. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

[link]

ez pl amúgy jó lesz egynek.

2013. júl. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!