Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van valami módszer arra, hogy...

Van valami módszer arra, hogy az ember halkabbá tegyen egy hegedűt?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el hegedülni tanulni, mondanom sem kell, hogy az elején borzalmasan megy, ugyanakkor nagyon hangos. Nem szeretnék vele senkit zavarni a házban, gyakorolni viszont muszáj. Van valami módszer amivel kicsit halkítható? Rátenni valamit a húrokra, vagy a vonóra? Bármi.
2013. dec. 1. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Húrokat nem érdemes tompítani, az teljesen más hangot eredményez. A hanglyukakat nem tudod eltakarni/betömni valamivel? Én a hegedű terén nem vagyok túl tapasztalt, de gitárnál így szokták csinálni, ahhoz létezik is ilyen gumikorong, amit a hanglyukba raksz, és akkor halkabban fog szólni, igaz, azt azért találták ki, hogy kierősítve csökkentse a gerjedést, de több kollégista ismerősömtől hallottam, hogy ott így gyakorol :)
2013. dec. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Végülis, egy próbát megér!:) Köszönöm szépen!
2013. dec. 1. 11:50
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nem lett észrevehetően halkabb.
2013. dec. 1. 11:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Bemész hangszerészetbe és veszel rá "szordínót". kb 500 ft egy gyengébb 1000-2000 egy erősebb és azt a lábra kell tenni. Hasznos :D
2013. dec. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Öreg prímás, tégy hangfogót

hegedűdnek mind a négy húrjára"

2014. szept. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!