Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi számít jobban, egy jobb...

Mi számít jobban, egy jobb gitár, vagy egy jobb erősítő?

Figyelt kérdés
2009. dec. 16. 20:45
1 2
 1/20 Thurston ***** válasza:
51%
Erősítő. A gitár kábé 10 százalékot számít a végső hangzás elnyerésében, de lehet, hogy még így is sokat mondtam.
2009. dec. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Thurston ***** válasza:
79%
Sőt, egy felsőkategóriás gitár ezerszer jobban hangzik egy pocsék erősítővel, mint egy alsókategóriás.
2009. dec. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
thx :)
2009. dec. 16. 21:37
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
de számít a gitár is nagyon. Ha nem is annyira hangzásban, de a kényelemben ég és föld különbségek lehetnek. Egy 30ezres gitáron milliószor nehezebb játszani mint egy százhúszezres Ibanezen:) Bár tény, hogy egy 25ezres gitár, rákötve egy kétszázeres erősítőre, isteni hangot tud adni:) Amúgy az effekt pedálok is sokat számítanak:D
2009. dec. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Thurston ***** válasza:

A gitár kényelmi szempontból tényleg fontos lehet persze, de a kérdés két összehasonlított tárgyából arra következtettem, hogy most a hangzás számít.


Az effekt meg tényleg sokat számít. Viszont például csöves erősítőkhöz baromi nehéz rendes effektet találni. Én nem is szívesen használok valódi erősítőket. (Inkább Line6 erősítő- és effektmodelleket rákötve számítógépre.)


A lényeg, hogy talán még a kábel is többet számít a hangzás tekintetében, mint a gitár.

2009. dec. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

igen, a hangzással van a gond :( elég jol tudok játszani, de igy halva kurv@ szar hangja van az erősitőnek... :(

http://www.youtube.com/watch?v=TFKNxVNSzRk

2009. dec. 16. 22:03
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Jobb gitárt mondanék. De ami még annál is jobban számít, hogy ki játszik azon a gitáron. A hangképzés minősége és a technikai/elméleti leleményesség. Nem pedig az, hogy mennyit költesz rá. (Lehet amúgy találni kis szerencsével aprópénzért is nagy márkákat megszégyenítő noname példányokat)

Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni és rengeteg gitárzenét hallgatni.

2009. dec. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
11%
elég jol tudsz játszani? Ezen itt te játszol? Nem megsérteni akarlak, de a játékodon is van még mit fejleszteni:)
2009. dec. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Miután megnéztem a videót azt tudom mondani, hogy a gitárral és az erősítővel semmi baj nincs, a hanggal sem nagyon. A "játékkal" már annál inkább. Ha jó hangot akarsz és tényleg meg akarsz tanulni játszani, akkor ne cuccváltáson törd a fejed, hanem menj el JÓ tanárhoz, amíg nem késő és nem idegződnek be a rossz szokások. Nem cseszegetésből, hanem jóindulatból mondom.

Rock n' Roll!

:-)

2009. dec. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ja, 12:21 és az utolsó az ugyanaz az ember, vagyis én)))
2009. dec. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!