Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy írjak dalt?

Hogy írjak dalt?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 13:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Valami ilyesmi egy dalírás
2011. dec. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
100%
Szerintem találj ki valami szöveget, hozzá ritmust ugye,hogy milyen gyors legyen, legyen -e ritmusváltás (gyorsulás, lassulás) majd (ha gitároznál is mellé) akkor természetesen kitalálsz rá akkordokat, mi hangzik jól, vagy akár a kvintkört is használhatod. Nagyon jó dolog a zene, szerintem jó ha érdekelt vagy ebben. :)
2012. febr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 moncsi_csi válasza:

kell egy érzés: Pl.: Mámor

Mámoros az élet

ne hagyj itt kérleek

tudd hogy szeretlek

s fogadj a szívedbe

baby baby baby

ó


nem kell rímesnek lennie.

rosszul vagy..


akkor ilyet is lehet:

irod SMS-be a barinődnek:


Hé dia!

Hali!

beteg vagyok. holnap megyünk

a dokihoz. nagyon fáj a hasam.

holnap beszélünk puszi

foglald dalba, azaz énekeld el.

2012. jún. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%
Nem kell megtanulni annyira zenélni csak dúdolni kell és,akkor jön a dal. A legjobb esett, ha énekelsz.
2015. máj. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Szerintem ha egy jó zenét akarsz írni ami neked is tetszik,amilyen hangulatban vagy,voltál rajzolj hozzá valamit, az megindítja az érzelmeket,hangulatokat, gondolatokat, írsz hozzá pár sor véleményt (nem rímeket!),vagy mesét, és a szavakból, mondatok hangulatából pedig írsz egy dallamvázat,vagy egy akkordvázat, ami tükrözi a történetet.
2017. aug. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
gondolj csak a filmzenékre...ott is szöveg meg kép alapján passzintják a zenéket.és így születnek a legjobb filmzenék..
2017. aug. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Először szerintem találj ki egy dallamot, aztán írd ki amit érzel. Én is így kezdtem el írni egyet. Csak írd ki ami benned van, aztán hátha össze tudsz rakni egy dalt hajrá!
2019. júl. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!