Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Klasszikus gitár hangolójának...

Klasszikus gitár hangolójának itthoni cseréjével kapcsolatban van pár kérdésem. (? )

Figyelt kérdés

Most vettem a klasszikus gitáromra új, fém hangolókat, viszont csak akkor vettem észre a régi és az új között a különbséget. A réginek azon a részén, ahova a húrok feltekerednek fehér műanyag van, ahogy néztem ez minden klasszikuson megvan, viszont az újon nincs ilyen, azon csak a csupasz fém van, ami keskenyebb, így "lötyög" az előre kifúrt részben. Próbáltam utánakeresni- sikertelenül: hogy hívják azt a fehér műanyagot? Ez lenne a húrvezető gyűrű, vagy az teljesen más?

Másik probléma: A fej egyik oldalán máshol van a csavarok helye, mint az újonnan rendelt hangolókon... pont nem tudom beletenni a csavart, éppen látszik a lyuk széle.

Válaszokat előre köszönöm :)



2014. jún. 30. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ott szúrtad el, hogy ezt nem előtte kérdezted, hanem utána.

Sokféle méretű és csavarkiosztású hangoló létezik nem csak egyféle. Eleve úgy kellett volna odamenned a boltba, hogy viszed a régit magaddal és megmutatod, hogy ilyen kell.

Ha meg neten vetted, ellenőrizni kellett volna előzetesen szintén a méretezést.

Itt már csak mindenféle gányolással lehet próbálkozni, legjobban tennéd, ha visszavinnéd ezt és keresnél olyat, ami ehhez való.

2014. jún. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A húrvezető gyűrűt bushings-nek mondják, de ez elektromos vagy akusztikus gitárokon van.

A fehér műanyagot angolul shaft-nek mondják, magyarul nem tudom nevét, talán magyarul azt is húrvezetőnek.


Ha csak picit lötyög az szerintem nem gond, ha nincs felhúrozva magától mindegyik ki is esik, majd a húr megfeszíti.

Az előző fém lapot fel tudod rakni? Annál elvileg jó helyen vannak a lyukak. De ha mindenképpen ki akarod cserélni az újra akkor csavarozd csak be, én is csináltam már így. Új lyukat fúrtam neki.

2014. jún. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Viszont ha a régi lapot raknád fel az új kulccsal meg minden mással, akkor fennállhat a veszélye, hogy a kulcsot alulról és felülről tartó 2 kis kampó, esetleg a fogaskerék helye nem passzol. Jobb lenne kicserélned az egészet egy olyanra ami teljesen jó a gitárhoz.
2014. jún. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Eh... ne keverjük a szezont a fazonnal.


A bushing az elektromos gitárok hangolóinál egyáltalán nem a húrvezető gyűrű, mivel nem vezet semmiféle húrt.


Ott a bushing az a kis persely, amit bele kell préselni a fejen lévő furatba és ebbe fog majd a hangolókulcs beleilleszkedni.

A klasszikus gitárokon ilyen bushing nincs.


A fehér műanyagot neve "roller sleeve".

2014. jún. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a hasznos válaszokat, hálás vagyok, hogy nem kaptam semmiféle lehurrogást :)

Nem tudom hogyan, számomra fizikailag megmagyarázhatatlan módon mégis be tudtam csavarozni a csavart helyére, így ez a probléma megoldódott, a másikat pedig- a válaszoknak hála - remélem zökkenőmentesen sikerül megoldanom :)

2014. jún. 30. 19:57
 6/11 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne, most vetődött fel bennem. Az a fehér műanyag mennyire szükséges a hangolókra? Sérülne a gitárom, ha nem tenném rá? Hangzást befolyásolná, vagy teljesen elvetemült ötlet?
2014. jún. 30. 20:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz baja és nem hinném, hogy észrevehetően befolyásolná a hangzást.
2014. júl. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, akkor megpróbálom így rátenni a húrokat

:)

2014. júl. 1. 12:58
 9/11 A kérdező kommentje:
ha esetleg másnak is hasonló problémája lenne, sajnos nem működött hosszú távon. a húr fél évig sem bírta, elszakadt.
2015. márc. 6. 18:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát, a húr fél éven belüli elszakadása szerintem teljesen normális jelenség is lehet... nem feltétlenül ezen a hangolón múlt, de persze nem kizárt, hogy valamiért kevésbé sima és elnyírta...
2015. márc. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!