Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Klasszikus gitár hangolójának...

Klasszikus gitár hangolójának itthoni cseréjével kapcsolatban van pár kérdésem. (? )

Figyelt kérdés

Most vettem a klasszikus gitáromra új, fém hangolókat, viszont csak akkor vettem észre a régi és az új között a különbséget. A réginek azon a részén, ahova a húrok feltekerednek fehér műanyag van, ahogy néztem ez minden klasszikuson megvan, viszont az újon nincs ilyen, azon csak a csupasz fém van, ami keskenyebb, így "lötyög" az előre kifúrt részben. Próbáltam utánakeresni- sikertelenül: hogy hívják azt a fehér műanyagot? Ez lenne a húrvezető gyűrű, vagy az teljesen más?

Másik probléma: A fej egyik oldalán máshol van a csavarok helye, mint az újonnan rendelt hangolókon... pont nem tudom beletenni a csavart, éppen látszik a lyuk széle.

Válaszokat előre köszönöm :)



2014. jún. 30. 14:03
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
onnét gondoltam, hogy a hangoló bűne, mert előtte is a húr kopása miatt szoktam csak cserélni évente, meg most is már majdnem fél éve jó az új hangolókkal... másrészt pedig sajnos nem volt időm, nem igazán használtam, még kevesebbet hangoltam...
2015. márc. 14. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!