Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem szeretik a diszkó...

Miért nem szeretik a diszkó zenét az emberek? Pontosabban trance zenére gondolok, ami ugye dallamos.

Figyelt kérdés
Van benne néha zongora is stb.
2010. jan. 6. 20:10
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
42%
A diszkózene nem zene, gépzaj. olyat bárki tud csinálni, és ráadásul egyforma mind. feltételezem, nem igazán tudod megkülönböztetni egyiket a másiktól. a rockzenéhez kell, hogy tudj hangszeren játszani és írj valami jó szöveget. diszkózenével nem lehet érzelmeket kifejezni, az csak arra jó, hogy csóri hülyegyerek elmenjen a dizsibe és bekábítózva remegjen egy ütemre, ami 30 percig ismétlődik. diszkómuzsikához még szöveg sem kell, mert betompult aggyal nem fogod fel.
2010. jan. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
74%
anyád a debil, te meg hogy lehetsz ilyen gyökér hogy nem hallgatsz rockot? Igen több dallamosság van egy iron maiden számban mint egy diszkótrenszzzenében... leszarom am hogy ki mit hallgat, de hogy képzeled hogy ledebilezel valaki azért mert nem szereti az igénytelen szar fos kibszott krva zenédet?:)
2010. jan. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
szerintem ez a kérdés egy csöppet provokatív.. sebaj, meg is jelöltem:) Amúgy meg az a debil aki a miért helyett azt írja hogy "mért"-.-"
2010. jan. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan, melyik az a trance, de ugye vannak ezek a tuc-tuc (én csak "füves zenének" hívóm) zenék, amibe semmi sincs.

Azokat nem csodálkozom.

Én azokat a disco zenéket szeretem, amikor híres zenéket dolgoznak át.

2010. jan. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 Thurston ***** válasza:
55%
Azért, mert az esetek többségében rohadtul nincsenek benne egyedi, újszerű zenei ötletek, vagy érzelmi mélységek.
2010. jan. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 Thurston ***** válasza:
56%

"A diszkózene nem zene, gépzaj. olyat bárki tud csinálni"


Az előző válaszom ellenére azt kell mondjam, hogy ez egy rohadt nagy baromság. Semmivel sem könnyebb, mint mondjuk fogni eg gitárt, egyb asszgitárt és egy dobot, és összerakni egy ACDC szintű négyakkordos témát.

2010. jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, szeretnél te úgy szólózni mint Angus Young:) És ne azt nézdd meg hogy egy-két számban milyen könnyű a szóló, hanem hogy Angus mekkora gitáros..
2010. jan. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 Thurston ***** válasza:
39%

A szólót totál leszarom. Az robotmunka. Sport. Engem valahogy sokkal inkább leköt zsa, hogy valaki milyen zenét ír. Ilyen szempontból meg szerintem tök jogosan szólom le Angus-t, mert rettenetesen ötlettelen gitáros volt. Nagyon hosszú évek ótaj ól elvan azzal, hogy önmagát ismételgeti. És nem, nem szeretnék úgy zsólózni, mint ő. Semmi különös nicns a zsólóiban sem. Inkább olyasvalakit választanék példaképül, mint Chris Broderick, mondjuk.


Visszatérva a dalszerzésre. Mozart egyedül zongorán játszott, mégis megírta a Requiemet. Aztán mégis őt emlegetjük azóta is, nem azokat, akik azt eljátszották. Ilyen szempontból szerintem az elektronikus zenészek is lehetnek ugyanolyan jó és értékes zenészek. Mint mondtam, ahhoz, hogy egy négy akkordból álló diszkószámot összerakjak, nem kell kevesebb tehetség, mintha ugyanezt rendesz hangszerekkel akarnám megtenni, lásd ACDC.


Szóvla zsép dolog, hogy Angus jól gitározik, de dalszerzőnek valami fertelmes. Végülis átlagos popzene az egész. (De maúgy sem tartom jogosnak, hogy állandóan al egnagyobb gitárosok között emlegetik.)

2010. jan. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
63%

Eléggé értelmetlen dolog volt azt felhozni, hogy Angus milyen jól szólóik, mert ennek a dalszerzéshez az égvilágon semmi köze nincs. És azt sem tarotm lehetetlennek, hogy akinek a válaszod ment, van olyan jó gitáros, mitn Young, mert őszíntén szólva a sok progresszív metál egy elég durva gitárosgenerációt nevelt ki, aminek köszönhetően minden második progmetált hallgató, autodidakta tizenéves olyan szinten van, mint az egyéb műfajokat kedvelők csak évtizedes tanulás után. Tegnap is egy olyan gyerek jött be hozzám, hogy ő gitárórákra akarj árni, hogy egyszerűen azt se tudtam, mit mutathatnék neki. Elméleti tudása persze nem volt, de minek kéne neki, amikor hallás után rögtön levesz egy Vai szólót is. És ez abszolút nem egyedi eset.

Kissé elkanyarodtam a lényegtől. A lényeg annyi, hogy az előző válaszoló jól bezsélt. Egy ACDC szintű számot semmivel sem nehezebb megírni, mint leülni egy zsinti mellé, feljátszani az összes baszsus, dob, lead témát, aztán az egész megeffektezni meg lekeverni. (És akkor még szót sem ejtettünk arról, hogy míg nektek talán ugyanolyannak tűnik az összes szám, hangzásvilágában a legtöbb élesen eltér, és az elektromos zenében ponthogy inkább az egyedi hangzás összerakása jelent eszméletlen nagy kihívást.)

2010. jan. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

"A diszkózene nem zene, gépzaj. olyat bárki tud csinálni"



Ez egy olyan rohadt nagy hülyeség hogy az nem igaz. Te azt se tudod milyen zenéről beszélek, az ilyen végig tuc-tuc zenéket én sem szeretem de ez nem olyan.

2010. jan. 6. 22:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!