Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem szeretik a diszkó...

Miért nem szeretik a diszkó zenét az emberek? Pontosabban trance zenére gondolok, ami ugye dallamos.

Figyelt kérdés
Van benne néha zongora is stb.
2010. jan. 6. 20:10
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

jó, értemén amit mondtok, ti hoztátok fel az AC/DC-t

akkor beszéljünk mondjuk egy másik rock zenekarrol.. Iron Maiden.. hasonlítsátok már össze egy Iron Maiden és egy trenszdiszkó szám igényességét, és tudásigényét..

2010. jan. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
21:58 "Mozart egyedül zongorán játszott" - Ezt honnan veszed?
2010. jan. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
Hegedűn is játszott, de elég pocsékul. Tehát... És gyanítom ezt mindenki tudja, hiszen benne van bármelyik biográfiában. De a példa szempontjából igazából mindegy. Mivel al egtöbb zeneszerző akkoriban nem úgy komponált, hogy nekiállt a hangszerekkel szórakozni, hanem fogott egy papírt, és leírta a hangjegyeket. Ez gyakorlatilag ugyanígy megy az elektroniksu zenében is.
2010. jan. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

1327:


Oké, az Iron Maiden már egy fokkal összetettebb zenét játszik, de ugyanez megfordítható. Hiszen én emg mondhatom azt, hogy az Iron Maiden egy igénytelen szar, mert a Venetian Snares mennyivel durvább zeneszerző... (Mert oké, hogy az "csak" elektronika, mégis sokkal több munka van benne, mint egy IM számban.) Össze sem lehet hasonlítani. És erre persze megint felhozhatnék példának egy metálbandát (mondjuk OPeth vagy Pain of Salvation), hogy az meg megint jobb mitn a SNares, de ez baromság egyszerűen. Nem tudom mi a francért gondolja valaki azt, hogy az igényesség műfajtól függ.


Az élőzenéhez az kell, hogy valaki tudjon hangszeren játszani, az elektronikushoz meg az, hogy valaki rettenetesen értsen ahhoz, hogy hogyan kell felépíteni különböző oszcillátorokkal, filterekkel, meg egyéb szarságokkal egy hangot (tehát ah angtechnikához). EGyik sem lényeges szerintem. A léyneg, hogy milyen dlaokat tudsz a tudásoddal megírni.


(HOzzátszem nagyon halkan, hogy míg az elektornikus zenészeknek a hangtechnikai tudáson kívül szükségük van legalábbis egy nagyon jó szintű zongoradtudásra, fordítva ez egyáltalán nem igaz. De próbáljatok csak meg FL Studioval, vagy ABletonnal összerakni egy Venetian SNares vagy AMon TObin szintű számot, aztán majd bezsélhetünk. Addig nem érzem jogosnak részetekről, hogy bármi rosszat szóltok az elektronikus zenéről.)

2010. jan. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

Ui.: mindezt én úgy mondom, hogy abszolút élőzene párti vagyok.


Csak az zavar, hogy úgy szóltok le zenéket csak azért, mert az nem élő hangszerekkel lett előállítva, hogy közben ti magatok sem hallgattok sokkal igényesebben megkomponált zenéket...

2010. jan. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Már megint te vagy az, az elektronikuszene-buz|? Ahhoz nem akarok hozzászólni. :)

Ezt a Mozartos dolgot is csak azért kérdeztem, mert ha hegedűn is játszott, akkor miért írod, hogy EGYEDÜL zongorán játszott. De javítottad, rendben.

2010. jan. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

Na, leírnám a saját véleményemet is, ha már kiemelted a kérdést.


A mai diszkózene ÁLTALÁNOSSÁGBAN szar. Nem nagyon lehet összemérni mondjuk a jazzel, vagy a metállal (azért nem írtam rockot, mert abban is vannak iszonyú igénytelen, mégis populáris zenék, lásd.: újabb Tankcsapda). Persze ezekben a zenékben is vannak jellemtelen előadók, de általában nagyobb zenei tudást igényelnek, mint összerakni egy techno számot.

Adj nekem egy 4-5 sávos digitális metronómot (ingyenesen le lehet tölteni ilyeneket), és 2 perc alatt összerakok neked egy techno zenei alapot, aztán ráéneklek egy sablondallamot és kész. Ez az, amiért ma megőrülnek a fiatalok, és orbitális összegeket fizetnek értük.


Az, hogy valami dallamos, önmagában nem elég. Amikor már az előaadók egy olyan számból lopnak, amit eleve lopott dallamú számokból loptak össze, akkor már fölösleges zenélni. Mindenben lehet újítani, és ezt manapság a szélsőséges zenei stílusok összefésülésével oldják meg. Valamelyik jól hangzik, valamelyik nem.


Kicsit rátérve a metálra, ez az egyik legváltozatosabb zenei irányzat. Sokféle hangszer szólal meg bennük, sok alfaja van, mind más irányba tereli a zeneiséget, és innen kerülnek ki a legösszetettebb dallamok is. Van olyan, amelyik a klasszikus stílust ötvözi a modern hangzással, ennél ritkán van jobb.

Az ACD/DC és az Iron Maiden is felmerült. Mindkettő eléggé lefutott zene, főleg az AC/DC, már a saját dalaikat ismétlik, de ez a stílus bejön az embereknek, és még mindig keresik őket. Ezzel nincs semmi baj, ők legalább még mindig megpróbálnak maradni zeneiparban, stúdióba vonulnak, hangszereken játszanak, és egy kiforrt terméken adnak a kezünkbe.


Nem azt mondom, hogy a techno reménytelen. Ebben is vannak igényes dallamok, és azt is elhiszem, hogy előfordul a több napos/hetes munka egy-egy szám megírásához. De ez nagyon kevésszer jön elő, és elnyomják őket jellemtelen, semmilyen mondanivalójú tucatszámok.

És én például ezért utálom. Nem szeretek egy tonna szarban egy grammnyi aranyat keresni.

2010. febr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 Thurston ***** válasza:
Na ezt mondom én is. Oké, hogy a diszkó zenék többsége szar, de alapjában véve a ZENÉK TÖBBSÉGE szar. MEtálzenében is bőven túlsúlyban vannak az undorítóan jellemtelen, igénytelen csapatok. És amíg valaki nem próbált meg összerakni egy igényes elektronikus szerzeményt, addig nem tudom milyne jogon szólja le alapjában véve az egész műfajt.
2010. febr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 Thurston ***** válasza:

20:12


Te egy nagyon primutív ember vagy úgy nézem. Kiválóan nyomon tudod követni a vita menetét, és érdemben hozzá is tudsz szólni. *tapsvihar*

2010. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

22:00


Ezt nagyon jól látod, én is úgy vélem.


És az előző hozzászólásoddal is egyetértek. A zenék többsége szar, így hülyeség egy-egy műfajt kiemelten csesztetni. ELektronikus zenében is lehet elcseszettül bravurós technikai dolgokat művelni, ahogy hangszerekkel. De a lényegm indkét esetben a dalszerzés folyamata. AZ a művészet. És az minden esetben a fejedben történik, nem egy hangszer vagy a gép mellett.

2010. febr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!