Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem szeretik a diszkó...

Miért nem szeretik a diszkó zenét az emberek? Pontosabban trance zenére gondolok, ami ugye dallamos.

Figyelt kérdés
Van benne néha zongora is stb.
2010. jan. 6. 20:10
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
De a 2 zenei stílus közönsége is más. A metálban a szar előadók nem olyan népszerűek, a technoban viszont mindennel a mainstreambe lehet kerülni.
2010. febr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
22:00 - Magában a vitában azért nem veszek rész, mert a téma egy FASZSÁG!!! A hamis állításra viszont ha felhívom a figyelmet, az nem primitívség. Szerintem inkább csak simán te vagy hülye! (Ne, elég releváns voltam?)
2010. febr. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudom képtelen vagyok ugyanazt az ütemet 100-szor meghallgatni egymásután:D"

ez egyáltalán nem így van és nagyon nem vicces, felszínesen csak ennyit hall az ember, de hallani kell azt is ami mögötte van, bár az is igaz hogy elég sok ízléstelen elektronikus zene van, de az sem ugyanaz "100-szor"

2010. ápr. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim válasza:

Sziasztok akik kedvelik az efféle zenéket: facebookon keresse meg a következő csoportot és csatlakozzon, szívesen várom a jelentkezőket


Hands Up!/Happy Hardcore/Hardstyle és Jumpstyle Bulik itt Magyarországon

2011. jún. 5. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim válasza:

na ácsi :)) valamit szögezzzünk le azért...


először is ,tisztelek és szeretek minden zenei stílust mindazok ellenére,hogy dj/producer vagyok.van,hogy én is besokallok hisz alapbol ezt hallgatom és csinálom a legtöbbet,és akkor előveszek egy jókis limp bizkitet,vagy snoop doggot,szóval...nemkell egyből azt hinni,hogy éjjel nappal ezen élünk..be is golyóznánk :) amire kiakarok térni..kijavítanám azt a hozzászólót aki azt írta,hogy "ilyet bárki tud csinálni".na akkor röviden...igen,ha letölti valaki az xx programot és elkezdi összerakni a hangokat,ahhoz tényleg bárki ért viszont tisztában is van azzal,hogy semmire sem fogja vinni szószerint.azért a klub zenei készítésnek is megvannak a minimum határai.én 14évesen kezdtem el először zenét csinálni és mindig odalyukadtam ki,hogy nemtudok olyan jót csinálni mint egy sztár.kb 4-5évembe telt (majdnem napi szinten),hogy elérjem ezt.mostmár nevetve összerakok nektek 2albumot is 2nap alatt.huzos melo lesz,de megcsinálom.szoval. idő kell,hallás kell hozzá,türelem,kitartás,és igenis tehetség,RÁTERMETTSÉG,KREATIVITÁS.mert pl. lehet ,hogy te profin kezeled az abletont meg f...,de ha nincs ihleted:nemvagy zenész.(durván kifejezve)ennyi.én ha kiülök a hegy oldalra ,már jön egy ihlet.itt kezdődik az,hogy erre születtél.nagyon fontos.én is tudok zongorázni,plussz ha meghallok egy zenét azonnal megcsinálom neked vagy eljátszom.szoval ennyi.sokan tévedésben vannak,hogy igy meg úgy összerakják a zenét pedig ez nem ígyvan.igen,van 1-2sztár dj aki azt nyomja mint a pop sztárok,hogy csináltatja a zenét..de javarészt ez nem elmondható.igenis évek alatt tanulja meg mindenki,plussz mondom kell egy ugynevezett rátermettség,tehetség.ha valamelyik hiányzik,akkor instabillitás várható,vagy elsem tudja kezdeni az ember.egy röpke pl...beszélhetünk egy íróról is.hiába vesz meg minden eszközt hozzá,ha nincs ihlet: ő nem író,keressen más pályát.mert abból már max csak iratás lesz :)

2011. aug. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim válasza:
ja és,hogy a lényegre is válaszoljak :)) én megéltem ezt a korszak váltást,hogy dance-trance pörgött szerte a világon,most meg az "érzelmek nélküli"house...az akkor egy teljesen más világ volt.még vidéken is hatalmas lézerek voltak kipakolva melyek karcolták az égboltot. elmondhatatlanul hatalmas bulik voltak,ráadásul a trancenek köszönhető "elszállás"(amihez nemkellett betépned,de sokan tették)pia mellett is egy álomvilágban érezted magad,és szerintem olyan jól,mint amilyen jól már a mai partikon SOHA. alapból a trance egy más világ,hát akkor gondoljátok el,hogy az akkori bulik..na hogy necsak írjak,változott a világ,a trance lejjebb csuszott,de nem halt meg!!!ez mindig is igy volt,vagy ez van legfelül,vagy az.az emberek nagyon is szeretik a dallamos zenéket,sőt imádják.nézd pl. Armin Van Buuren...én is szeretem bár egy kicsit már nagyon elvontak a dallamjai számomra mégis több százezren hallgatják a világbol szerte szét,és hiddel nemcska azért mert Armin...de egyszerüen mi kisemberek nemtudjuk ezt eldönteni az üzletpolitikában,és a tulajok helyet sem,hogy mit akarnak eladni,és keresni...érdekes dolog ez,mert ezt nem irányítja senki.gondolj bele amikor a trance ment ezerrel vagy 5-6éve ugyanugy volt house zene is.csak akkor egyszerüen még nem alkották meg azt a houset ami belemászott az ember fülébe,és az emberek meg nemvoltak rá vevők.azztán 1xcsak elkészült azaz 1db house zene a világon amire 1db ember azt mondta a haverjának,hogy nézzmá milyen király.ez tudomására jutott minden djnek,újjoncnak is+a spanoknak,barátoknak.így pár hét alatt elkezdte beboritani a house a földet,pár honap alatt jöttek új dj-k/producerek,és lassan pár év alatt megmár ott tartunk,hogy fullos house zenék pörögnek. azt az egyet sajnálom,hogy magyarországrol igy kiirtották a trance-t mert elég bécsig elmenni vagy svájc,amsterdam..."soksok"trance parti és klub pörög folyamatosan :)ennyi.egyik stílus sem fog kihalni soha,az,hogy éppen melyik van előrébb mindig változik.
2011. aug. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
2010-02-08 22:00-es... A kurv@ anyád! (Csak hogy ne okozzak csalódást! :DDD)
2011. aug. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 Deathkami válasza:

Tulajdonképp senki sem írta még meg a lényeget ahogy elnézem.. Nem kell elítélni egy zenei műfajt sem amíg egyetlen ember is szívesen hallgatja,pláne ha több, de vannak tények...

Ezt úgy mondom, hogy nagyon szívesen meghallgatok 1 disco számot ami jó vagy techno vagy egyveleget pl a sok metál szám mellett telómon van 1 nagyon jó asszem trance szám is. Tehát már az is hibás hogy az emberek pl én mint metálfan nem szeretik :)


De a tények tények...

van a neten egy nagyon jó szemléltető jellegű videó (bár természetesen nem ezért készült) egy 30 év körüli csávó nem akarok hazudni nagyjából 6-8 perc alatt összerak egy igen minőségi techno számot a semmiből 1 olyan gép segítségével ami egy számológépre hasonlít és nagyjából 10 gombbal van rajta több habár nemtudom mi lehetett ez a szerkezet, de a használatát tökéletesen bemutatta.

Lényeg az, hogy 8 perc 0 izzadtság csepp 1 gép 1 ember.

az énekes copy (hangfálj) és a többi sem több.

Rakjunk ezzel szemben egy igényes, minőségi mondom igényes, minőségi! metál számot nem véletlenül jönnek ki különböző metál bandák albumai általában évente, egy egész albumot rengeteg idő úgy megcsinálni ahogy azt a végén lemezen kiadják (persze nem 1 év) 1 számot összerakni azért max annyi idő mint a zeneszám időtartama mert profi ("profi"= minimum 3-7 év zenei gyakorlat) zenészekről beszélünk akiknek csak az adott számot kell begyakorolni, van olyan énekes aki 1xre gitározik is mellette és olyan dobos aki dob mellett énekel is, tegyünk már a helyére egy dj-t aki sem énekelni, gitározni, dobolni és marhára semmilyen hangszeren játszani sem tud csak jól szerkeszteni :) nem szeretném ennél tovább részletezni ez bőven elég szerintem.


Persze lehet ezzel vitatkozni is csak nem érdemes

2014. dec. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 Deathkami válasza:
ja igen és a lefgontosabb, hogy itt több embernek kell !egymással! teljesmértékben szinkronban lennie nem egynek a gépével, az elöttem szóló csávó tiszteletreméltó mert ő tanulta és adott valamit azért, hogy elmondhassa ő "profi" de ha ő nem az "xx" programot nyomogatja akkor a másik "xx" programot ami ugyanarra van csak nagyobb tudást igényel ^^" a dalokat, hangefekteket összeszerkeszteni és megcsinálni között van külömbség.
2014. dec. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!