Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek mi a jó zenei...

Sándorjános kérdése:

Szerintetek mi a jó zenei ízlés? Egy jó ízlésű ember miként hallgat zenét, miként válogat?

Figyelt kérdés

2014. okt. 31. 22:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Totálisan személyiségfüggő.

Nekem a rossz zenei ízlés az a popzene. Sok értelmetlen fos, nulla érték. persze biztos van kivétel

2014. okt. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Például hol van a határ a jó és rossz ízlésű ember között? Minden ember aszerint válogat, hogy mi tetszik neki, nem értelek
2014. okt. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ha válogatás nélkül bekajálod a médiából zúduló tömény szemetet, akkor nem csak rossz az ízlésed, hanem sötét ember is vagy, aki csak pazarolja az életét.

ha kollektíve képtelen vagy elfogadni bizonyos stílusokat (pl. metál, elektronikus, jazz, fusion, világzene, popzene), akkor is rémesen hülye vagy.

ezzel szemben ha kicsit művelődsz esztétikailag, zeneelméletileg, zenetörténetileg, hamar elhárulnak az ilyen problémák. elkezdesz különbséget tenni zenei igényesség és igénytelenség, zenei őszinteség és hazugság között.

2014. nov. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Én magasról teszek a zenei jó ízlésre. Nem fogok csak azért Bartókot, Kodály, Beethovent, stb-t hallgatni, mert jó ízlésű emberek ilyeneket hallgatnak. Akinek az tetszik, az hallgassa azt. Nekem a dallamos, ritmusos tánc-, pop-, rockzene tetszik, ezért azt hallgatom. És nem érdekel, kinek mi a véleménye arról, hogy nekem milyen az ízlésem. Nem fogok csak azért olyan zenéket hallgatni ami nem tetszik, hogy rosszul érezzem magam, csak mert az a zenei jó ízlés.

És ki találta ki, hogy mi a jó ízlés? És csak azért kell elfogadni, hogy az a jó ízlés, mert ő találta ki? Aki aszerint akar élni, ami egyesek szerint a jó ízlés, az meg is érdemli, hogy sokszor rosszul érezze magát.

2014. nov. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
teljesen szubjektív kinek mi a jó. én azt mondanám, ha csak azokat hallgatod amiket a tévéből/rádióból a fejedbe nyomatnak, akkor nem vagy jó ízlésű zenei szempontból, mert azok semmi őszinteséget, egyediséget és tehetséget nem képviselnek.
2014. nov. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
off: aki nem tudja élvezni Bartók műveit, az ugyan még nem kötelezően rossz ízlésű, de biztosan nem érzékeny ember, és sajnálnivaló.
2014. nov. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
4-esnek: Az nem a jó zene ízlés, hanem a klasszikus zene. Teljesen más. Szerintem a jó zene ízlés abban nyilvánul meg, hogy nem részesítjük előnyben a tucat, divatzenéket, meg a jellegtelen számokat.
2014. nov. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

#4-es vagyok.

Szerintem meg olyan, hogy jó zenei jó ízlés, nem létezik. Itt is az a magyar közmondás érvényesül, hogy kinek a pap, kinek a papné. Milyen jogon mondja egyik a másikra, hogy nem jó a zenei ízlése?

Egyesek úgy gondolják, hogy azoknak jó a zenei ízlésük, akik klasszikusokat hallgatnak. Sokan elmennek pl. az Erkel színházba egy ötfelvonásos dögunalom Wagner operát végigülni csak azért, hogy fitogtassák egymás előtt zenei jó ízlésüket. Én meg inkább olyasmit hallgatok, ami tetszik is, függetlenül attól, hogy ki mit gondol az én zenei jó ízlésemről.

2014. nov. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a jó zene, nem aszerint osztályozódik, hogy milyen stílus, vagy mennyien szeretik. Valamint lehet egy popzene is igényes, nem kell feltétlenül klasszikusokban gondolkodni. A komolyzene kifejezés szerintem borzasztó! Az nekem klasszikus zene és kész! A jó ízlés akkor alakul ki, amikor megunod a mainstream áramlatot és elkezdesz kutakodni a kevésbé ismert, de az underground szinten elismert előadók között. Ez teljesen stílus független, tehát lehet pop, rock, metal, vagy akár rap is. Lényeg a zenei egyéniség, a szövegek mondanivalója és érzékenysége. A pop alapvetően a szórakoztatásra jött létre, de közöttük is vannak igényesen hangszerelt és nem elcsépelt szövegű zenekarok vagy előadók. Sokan összekeverik az egyszerűséget a primitívséggel. Az egyszerű dalok is lehetnek igényesek, sőt a legnagyobb slágerek is majdnem mindig egyszerű alapokra épülnek. Attól hogy valami nincs túlbonyolítva még lehet nagyon igényes zene.
2014. nov. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
Tudjátok mit? A régi rómaiak mondták: Gustibus non est disputandum! Az ízlésen nem lehet vitatkozni. Szó szerint: az ízlés nem vitatandó. (Fölösleges rajta vitatkozni.)
2014. nov. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!