Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 30 évesen késő elkezdeni...

30 évesen késő elkezdeni dobolást tanulni?

Figyelt kérdés
2015. jan. 6. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
nem hiszem
2015. jan. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó, tudom, én vagyok az általános hang.

A dobolást sosem késő elkezdeni, ugyanakkor elég korán sem lehet. Ezzel egyidőben az, hogy elég korán kezded, nem garancia arra, hogy jobb dobos leszel, mintha túl későn kezdenéd. A dobot ütni kell, és mint ilyen, nem olyan kifinomult dolog, mint egy zongora vagy egy hegedű, ha 30 évig a combodat verted ritmikusan minden számra, lehet, hogy 2-3 év múlva úgy dobolsz, mint egy olyan 15 éves, akit 6 éves kora óta dobolni tanítanak. Nincs minden veszve, a dob a legjobb hangszer, hajrá! (és aki most ideírja, hogy a dobos a zenész legjobb barátja, az az, aki ingyen és bérmentve megcsinálhat engem lent elöl).

2015. jan. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kosz szepen a valaszokat. Elkezdtem nezni dobolasokat es nagyon megtetszett :)

Biztos baromi jo lehet dobolni, erezni egy adott zene ritmusat az egesz testeddel es ezt visszaadni a dobokon keresztul. Ezert is szeretnek dobolni.

2015. jan. 7. 06:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Dehogy, sosem késő, hisz a dobos a zenész legjobb barátja és ha szerencséd van a gitáros majd átadja neked is a megunt csajokat!


(bocs, kettes, viccnek szántam, :-) csak azért is :P)

2015. jan. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

...miután a gitáros szerválta az énekestől... :P

Kérdező, azért nem árt, ha gondolatban, meg az ujjaiddal régtől fogva szeretsz dobolni... Az is plusz pont, ha nyitott vagy a manapság sajnos már szokatlan asszimetrikus ütemekre. Mert manapság sajnos szinte minden 4=4-ben van, még a tört ritmusok (pl funk, reggae, break, drum and bass) is.

2015. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pardon, 4/4, tehát négy negyed.
2015. jan. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem késő... Én 17 évesen kezdtem,akkor azt mondták inkább ne erőltessem.Ez inspirált és egy éven keresztül,napi 4 órát gyakoroltam.Sokszor majdnem a könnyeim jöttek,annyira suta voltam.Most 40 vagyok, kétszer bejártam az országot (és a környezőket is) egy zenekarral.Számtalan élménnyel és emlékkel is megajándékozott a hangszer...! ;)
2015. jan. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!