Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Epiphone Les Paul Special...

Epiphone Les Paul Special II-n hangszedo csere megeri?

Figyelt kérdés
Seymour vagy hasonlora. Megeri? Jobban fog szolni? Mert most kritikan aluli a gyari hangszedokkel.

2015. jan. 19. 22:00
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

"De ha belepattintasz egy jó fajta metal humbuckert, akkor biztosan elégedett leszel vele.:)"


Ja igen, mert metálra tökmindegy milyen fát használsz, csak üveghangot kell kapnod.. tény, arra mondjuk elég a préselt pozdorja is.

2015. jan. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

"De elég gáz, ha 20 év után szerinted a fa nagymértékben hozzájárul a hangzáshoz... "


:) mondjuk mivel én értek hozzá, te meg valszeg nem, így joggal vagyok lekezelő. ráadásul még pénzt is keresek vele, ahhoz képest, hogy szerinted nem értek hozzá.

2015. jan. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

Tanuljatok már meg mondatot értelmezni... igen, hatással van a hangra a fa, de nem akkora mértékben, mint gondolnátok... Köpnél a stílusomtól? Bocsi, joggal vagyok kiakadva az ilyen lekezelő bunkóktól, az én k* r v a anyám, hogy kimertem állni magamért. Mellesleg a Gibson is elismerte, hogy a híres LP hangzás nem a mahagóni-juhar kombótól van...:)


"Ja igen, mert metálra tökmindegy milyen fát használsz, csak üveghangot kell kapnod.. tény, arra mondjuk elég a préselt pozdorja is." Látom te sem tudsz mondatot értelmezni:)


"mondjuk mivel én értek hozzá, te meg valszeg nem, így joggal vagyok lekezelő." Nem, baromira nem vagy joggal lekezelő, elmondtam a véleményem, és te egyből bunkón válaszoltál.


Szóval az idióták kedvéért mégegyszer: A FA HOZZÁJÁRUL A HANGZÁSHOZ! De akkor sem nagy mértékben. Mellesleg erről volt egy cikk Aktív Gitáron is, és baromira igaza volt.

2015. jan. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Egyébként igen, ha elektromos gitárt csináltatnék, akkor nyilván én se akármilyen fából készíttetném, mert kismértkében van rá hatással. Egyébként ott vannak a RainSong, Viktorian, Flaxwood gitárok... és ha jól tudom a Steinberger gitárok sem fából készülnek (de javítsatok ki ha tévedek). [link] Itt az egyik válaszadó pontosan elmagyarázza, hogy más kis dolgok sokkal jobban számítanak...

De hát én vagyok a hülye...... :)

2015. jan. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Ha elektromon gitáron játszol, erősítő nélkül, és hozzányomod a gitár testét mondjuk az asztalodnak, vagy a gitár fejét egy szekrénynek pl. Érzed, hogy más a hangja, mert az adott tárgy amihez hozzányomtad, átveszi a rezgést. Na most ha erősítőn játszol, és úgy hozzányomod, hallasz bármiféle változást? NEM! Ennyi. Ez csak egy példa volt, még rengeteg mindennel alálehetne támasztani hogy csak kismértékben szól bele... de úgy gondolom senkinek nem tartozom se magyarázattal, se bizonyítékkal. De én nyilvánvalóan nem értek a gitárokhoz, tök hülye vagyok hozzá.......
2015. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

ne dobálózz olyan gitárok nevével, amiket még csak nem is láttál közelről, nemhogy nem hallgattad.

A Lespaulomban volt már single coil, a stratomban is paf,sose téveszteném össze a kettőt. Ennek az oka A FA!


Steinberger gitár...pf.

https://www.youtube.com/watch?v=xMVBLTBCW5o

https://www.youtube.com/watch?v=YlcxqH0Gcfk

https://www.youtube.com/watch?v=tamQfSI9rVQ


Most komolyan..ez egy forintot nem ér.


Ez gitár:

https://www.youtube.com/watch?v=LFb1pvODwZk


pedig nem szeretem a gibson-t.


A véleményed meg kifejtheted, csak marhára nem érdekel.

2015. jan. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Hangmesteres fórumról meg hiába dobálózol hozzászólással, ami szerinted alátámasztja a tévképzetedet.

onnan idézek:

"De a véleményem továbbra is az, hogy ebben az árkategóriában, a távolkeleti cuccok esetén semmi nem a fán múlik. "


Ha nem értenéd a magyar mondatot, az olcsó ALSÓ KATEGÓRIÁS hangszerekről beszél, ahol nem számít a fa....

2015. jan. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Ja és hogy még kicsit borzoljalak, az említett hozzászólásban szerepel egy ilyen:

" milyen anyagból vannak a hardverek, milyen és hány réteg vastagságú lakk van a cuccon.

Hidd el, ezeken több múlik, mint azon, hogy most éppen milyen fát írnak. "


Ha a lakk vastagsága befolyásolja a hangot, nem gondolod, hogy a fa anyaga és szárazsága 100x jobban befolyásolja?...nem mi.hát ez a gond.

2015. jan. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

#17

Igen, a fa IS! Meg a más menzúra, a csavarozott nyak, a más elektronika (más értékű potik, más értékű kondik, más bekötés, stb...) ... Miért ne dobálózzak olyan gitárokkal, amiket nem láttam közelről? Mert attól még nincs igazam, hogy nem fából készülnek? Én se annyira szeretem a Steinbergereket, de ízlés dolga. Van, aki szereti... "A véleményed meg kifejtheted, csak marhára nem érdekel." Mégis ragáltál rá... de akkor mi a k* u rva a ny ádnak vagy még itt? (Bocsi a szóhasználatért, de ha te bunkózol, akkor én is...)


#18

Ezzz igen.... tapsold meg magad...


#19

Igen, mert felső kategóriában ezek miatt már nem kell aggódni...


#20

Igen, a lakkos hülyeség. De nem erre a részre gondoltam. És ne tégy úgy, mintha én írtam volna.


És mostmár be lehet fejezni. Szerintetek nekem jól esik, hogy ilyen hangnemben írkáltok? Én normális hangnemben kifejtettem a véleményem -...eleinte, aztán jöttetek a lekezelő sz* rjaitokkal... szóval meg ne halljam, hogy "meee té is így beszéétééé"-, elvárom, hogy más is normális hangnemben írjon. Oké, hogy nem értetek egyet, de úgy látszik túl buták vagytok ahhoz, hogy intelligens vitát folytassunk. Tuskó parasztokkal nem beszélek (Tisztelet a kivételnek), nem süllyesek le a ti szintetekre.

2015. jan. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
***süllyedek
2015. jan. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!