Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért baj az, ha punk rockot...

Miért baj az, ha punk rockot hallgatok? 14 F

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok, punk rock zenét szoktam hallgatni, ezt a stílust szeretem. Nincsenek punk ismerőseim, nem iszom, drogozom, vagy ilyesmi, külsőleg annyiban mutatkozik meg, hogy együtteses pólókat és oldalláncot hordok, de eszemben sincs színes tarajt csinálni, vagy ilyesmi. A szüleimnek ez rendben is van, sőt még örülnek is neki, hogy nem vagyok ultradivatos páwa. De csomó ismerős teljesen kiakad, amikor ezt hallja, próbálják meggyőzni a szüleimet, hogy ne engedjék, mert sérül a lelkem, meg ilyenek. Volt aki hüledezve kérdezte, hogy miért nem jó nekem az elektronikus zene. És a szüleim sokáig mondogatták, hogy kamasz vagyok, lázadok, majd kinövöm, meg ilyenek, de annyian mondják nekik, hogy ez nem oké, hogy már ők is elbizonytalanodtak. Miért vált ki ilyen hisztérikus reakciót az (egyébként liberális gondolkodású) emberekből a "punk" szó? Volt olyan is, aki kérdezte, hogy mit hallgatok, Green Dayt? Erre mondtam, hogy nem, hanem igazi punkot. Erre azt felelte, hogy el se tud képzelni a Green Day-nél keményebb zenét. Őszintén szólva nem érdekel, hogy mit gondolnak, én attól még tök nyugodtan hallgatom, amit szeretek, csak nem értem ezt az egészet. Ti is így reagálnátok, ha megtudnátok, hogy az ismerősötök kamasz fia punkot hallgat?

2015. febr. 3. 22:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
nem baj.
2015. febr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, örülök, hogy van ilyen vélemény is, de azért írna valaki részletesebben, hogy ő mit gondolna erről? Mielőtt jönnek a beszólások, hangsúlyozom, hogy bárki bármit mond, az nem befolyásol, csak kíváncsi vagyok a közvéleményre.
2015. febr. 3. 22:22
 3/16 anonim ***** válasza:
Tényleg így reagálták le? :D Ahhoz képest, hogy felnőtt már több generáció azóta, még mindig nemtetszést kelt egy pank... hát kemény. Nem is tudom mit szólnának a death metalhoz vagy a goregrind-hoz... hülyékkel vagy körülvéve, falun laksz (na semmi előítélet, én is az voltam)?
2015. febr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Minden kamasznak vannak ilyen korszakai. Van aki rapper lesz van aki punk, van aki rocker. Ez ennek az ideje.
2015. febr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Budapesten lakom, egy értelmiségi családban élek. A szüleim is nagyon művelt emberek, de kamaszkorukban ők is lázadtak, ezért nem látnak ezzel problémát. Viszont nagyon sok "értelmiségi" valójában sznob, vagy legalábbis nagyon lenézi a punkokat.
2015. febr. 3. 22:27
 6/16 anonim ***** válasza:

Ááááá... a sok sznob akik nem szeretik a punkot és csak komolyzenét meg jazzt hallgatnak. :) Biztos csak sznobságból teszik, hiszen annak még általában szövege sincs. :) Milyen elvetemült állat hallgatna olyan zenét, amiben nincs szöveg sőt még dob se?! :D Biztos csak ezzel akarnak kitűnni, amúgy titkon a Blink 182 és a Ramones brilliáns dallamait jobban szeretik mint Mozart izzadtságszagú ötlettelen főtémáit, csak szégyellik beismerni egymásnak, mert ennyire öntelt sznobok... :)


Viccet félretéve, nincs vele semmi baj, mindenki azt hallgat, amit akar, így kerek a világ :)

2015. febr. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem baj, legalább van egyéniséged, nem egy divatmajom díszhomár páwa vagy. :D Csak a legtöbben nem, vagy nehezen tudják elfogadni ha valaki "más", mint az átlag. A sznoboknak különösen nem megy, az ő úri operatársaságukban egy punkot nyilván lenéznek. Meg az ilyen "szélsőségekről" nyilván el van terjedve a drog, ivás, stb... Az öltözködést pár éven belül ki fogod nőni, de a zenét valószínűleg később is hallgatni fogod. :) Én 12-4 éves koromban orrvarrásos bakancsban jártam bandás pólókkal, már az ilyen cuccaimat elajándékoztam, de a metált még mindig imádom, a kedvenc műfajom, csak mást is hallgatok mellette. :D 16/L
2015. febr. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, nevetséges hiszti. Én húszegynéhány évvel ezelőtt körberöhögtem volna, ha valaki aggódott volna amiatt, hogy punkot és metált hallgatok. :) Amúgy máig se "nőttem ki", ugyanúgy sz.rok a mainstream "slágerekre", mint akkor. :)
2015. febr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 4-es válaszolónak: nem az a baj, ha valaki nem szereti a punkot, hanem az, ha lenéz valakit, amiért igen. Ez pedig szerintem eléggé sznobság, ha valaki azt gondolja, hogy egy értelemes ember nem "engedheti meg" magának, hogy ilyen alantas zenét hallgasson. Amúgy köszi a választ! (A Blink-182 egy pózer popegyüttes, a Ramones-nél pedig jobban szeretem a Sex Pistolst :)
2015. febr. 4. 10:18
 10/16 anonim válasza:
100%

Az oldalon lévő kereső használata elég hasznos és időt spóroló dolog lenne , és úgy talán nem kerülne ki minden héten egy zene kategóriára vonatkozó "gáz-e ,vagy baj-e ?" típusú kérdés.

Kérdésed azonban jól rámutat nem csak a szüleid , hanem a te bizonytalanságodra is , én is hasonlókat hallgatok mégis eszembe se jutott , hogy ilyen kérdést kiírjak.


"De csomó ismerős teljesen kiakad, amikor ezt hallja, próbálják meggyőzni a szüleimet, hogy ne engedjék, mert sérül a lelkem, meg ilyenek."


Nos ilyet már nekem is mondtak , de egy mosolynál többet nem tudtak vele kicsalni belőlem. Hagyd figyelmen kívül.


" Volt olyan is, aki kérdezte, hogy mit hallgatok, Green Dayt? Erre mondtam, hogy nem, hanem igazi punkot. Erre azt felelte, hogy el se tud képzelni a Green Day-nél keményebb zenét "


A Green Day igazi punk , mind szövegileg mind hangzásilag , a kilencvenes évek elején indult be a karrierjük igazán , nem kellett , hogy ugyanolyan legyen a zenéjük mint akik a hetvenes években tevékenykedtek a műfajban.

A punkrock elég könnyed zene , ha nem ismernek keményebbet azzal saját szűklátókörűségüket fejezik ki. Lenézni a másikat ilyesmiért meg gyerekes , engem is mint szinte mindenkit lenéztek páran mégse tudott érdekelni.


" értelemes ember nem "engedheti meg" magának, hogy ilyen alantas zenét hallgasson"


Alantas , amely szövegvilágával együtt ver valamennyi electro zenét.


" A Blink-182 egy pózer popegyüttes"


A Blinket nem kedvelem én sem , de minek pózerezni ? Ezt a szót többnyire azok használják együttesekre/előadókra akik így akarják saját magukat nagyobb rockernek/punknak beállítani. Plusz azzal , hogy foglalkozol velük csak nekik teszel jót , semmit nem számít , hogy pozitív vagy negatív-e a véleményed.

2015. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!