Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért baj az, ha punk rockot...

Miért baj az, ha punk rockot hallgatok? 14 F

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok, punk rock zenét szoktam hallgatni, ezt a stílust szeretem. Nincsenek punk ismerőseim, nem iszom, drogozom, vagy ilyesmi, külsőleg annyiban mutatkozik meg, hogy együtteses pólókat és oldalláncot hordok, de eszemben sincs színes tarajt csinálni, vagy ilyesmi. A szüleimnek ez rendben is van, sőt még örülnek is neki, hogy nem vagyok ultradivatos páwa. De csomó ismerős teljesen kiakad, amikor ezt hallja, próbálják meggyőzni a szüleimet, hogy ne engedjék, mert sérül a lelkem, meg ilyenek. Volt aki hüledezve kérdezte, hogy miért nem jó nekem az elektronikus zene. És a szüleim sokáig mondogatták, hogy kamasz vagyok, lázadok, majd kinövöm, meg ilyenek, de annyian mondják nekik, hogy ez nem oké, hogy már ők is elbizonytalanodtak. Miért vált ki ilyen hisztérikus reakciót az (egyébként liberális gondolkodású) emberekből a "punk" szó? Volt olyan is, aki kérdezte, hogy mit hallgatok, Green Dayt? Erre mondtam, hogy nem, hanem igazi punkot. Erre azt felelte, hogy el se tud képzelni a Green Day-nél keményebb zenét. Őszintén szólva nem érdekel, hogy mit gondolnak, én attól még tök nyugodtan hallgatom, amit szeretek, csak nem értem ezt az egészet. Ti is így reagálnátok, ha megtudnátok, hogy az ismerősötök kamasz fia punkot hallgat?

2015. febr. 3. 22:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"nem az a baj, ha valaki nem szereti a punkot, hanem az, ha lenéz valakit"


De a kommentjeidből világosan látszik, hogy te ugyanúgy lenézed a pop-punk bandákat, mint ahogy néhány komolyzene rajongó lenézi a sex-pistolst.

2015. febr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Szerintem semmi baj azzal, ha valaki szereti a Blinket, csak ne mondja, hogy ő milyen nagy punk rock fan, hanem ismerje el, hogy ez egy pop rock/pop punk együttes, és nem punk rock. Azért szerintem a punkban elég fontos a politikai, vagy társadalomkritikai üzenet és ez se Blink 182-nál, se a Green Day-nél nincs nagyon meg, elég kevés bennük a lázadás, ez tény. Ennek ellenére vannak ismerőseim, akik szeretik ezeket az együtteseket, de beismerik, hogy ez nem punk rock, így semmi bajom ezzel. A pózer kifejezés valóban nem volt helyénvaló, bocsánatot kérek. Köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 4. 17:31
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Annyi ilyen kérdés van ezen az oldalon , hogy már Dunát lehet velük rekeszteni , így a válasz is ugyanaz mint ami az előzőekre: nem baj)).

A punkzenék többnyire pár akkordból állnak , így talán evidens , hogy a hangsúly nem a hangzáson hanem a mondanivalón és az életérzésen van , ez természetesen megnyilvánulhat társadalomkritika formájában is. A Green Day-nél konkrétan majdnem az egész American Idiot album egy bírálat a kormány (Bush-t egyértelműen külön meg is nevezik benne)és a társadalom felé. A 2012-es album trilógia szövegei szintén a mai divat ellen szólnak. Az albumok hangzása változatos , a régiek a Smoothed out slappy hours ,Kerplunk és Dookie punkrock stílusúak voltak , az utána következő albumokat már valóban pop-punkhoz lehet sorolni. Én különösebben nem kedvelem a Blinket , de aki szereti és mellette hallgat több punkegyüttest is , az már nyugodtan nevezheti magát punk rajongónak is. Én mondjuk nem szeretem kategorizálni magamat , se a zenéket , nagyjából a Green Day is ugyanígy van ezzel. Számukra az a fontos , hogy olyan zenét játszanak amilyen nekik tetszik, figyelmen kívül hagyva mások nem tetszését. Ezt az utóbbit javaslom neked is. Bandás pólóim nekem is vannak:)

Akkor aggódnának jogosan érted, ha például Divízió 88-at hallgatnál.

2015. febr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Mármint őket?

[link]

2015. febr. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs azzal, hogy punk rockot hallgatsz. Pont abban a korban vagy, amikor az ember elkezd mindenféle zenét hallgatni, hogy megtalálja a saját stílusát. Emlékszem, én pont a te korodban tértem át az akkori buli zenékről (Kozmix, Gigi D'agostino, Eiffel 65) Iron Maidenre, Black Sabbathra és Omegára. Elég éles a kontraszt azt hiszem :) Most pedig 24 éves fejjel főleg indiet hallgatok. Szóval biztos vagyok benne, hogy még a te zenei ízlésed sincs teljesen kiforrva. Hallgass bele minél több irányzatba és zenekarba, a punk zene ebben csak egy állomás.
2015. febr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Green Day : Indomniac album!! Minden Punk Rock zene rajongónak kötelező!
2018. máj. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!