Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez így lehetséges?

Ez így lehetséges?

Figyelt kérdés

2 éve metált és rockot hallgatok,többek között olyan metált ami sátánista jellegű dolgokat énekelnek meg ilyesmi.Ezt én nem vettem észre mert nem értettem a szöveg nagy részét,mert nem angolt tanulok.E közben én otthon gyakoroltam a vallásomat,imádkozok.Olvasom a bibliát,szeretem Istent.

De ez így?

Sátánista bandák és Isten iránti szeretet?

Még tini vagyok,szóval bocsi ha hülyeséget mondok xd..

Szóval gondolom nem hallgathatok ilyen zenét.Ti mit gondoltok erről?

13/L



2015. febr. 15. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ha ez megingatott a vallásodban, nagyon gondolkodj el, van-e értelme ennek az egész kereszténység mizériának...
2015. febr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 aries 2 válasza:
0%
Nem, kedves fiatal embertársam. E kettő kizárja egymást. Isten világában nincs rock, metál, a sátán meg totális ellentéte Istennek. A sátán a sötét alvilághoz tartozik, ahol nincs szeretet, csak mocsok, piszok, bűz, szenvedés, gyűlölet, félelem, rettegés, kín. Isten országa teljesen mentes az ilyenektől. Ott minden patyolattiszta, ragyogó, csillogó, fehér, színes, illatos, kellemes, szeretetteljes, békés. Ha rockot, metált, a sátánista dolgokat énekelsz, élsz, a sátán le fog rántani majd idővel az örök szenvedésekkel teli pokolba, az ő birodalmába, ahonnan nincs szabadulás. Ha meg akarsz menekülni a pokoltól, csak Istent szeretheted tisztán. Én a helyedben mihamarabb elhagynám a sátánista dolgokat, mert tudom, hogy a pokol létezik, és nem szeretnék odakerülni. A sátánban, aki szintén létezik, hiába imádja az ember, mert ő az érte hozott áldozatot, imádatot semmibe fogja venni a halál után. Ez azt jelenti, hogy az embert a sátán a halála után, egészen a pokol kapuin belülig abban a hiszemben tartja, hogy ő szereti a neki áldozó, imádatot bemutató, neki hűséges embert. De a sátán végül becsapja az embert, és nevetve mondja a becsapott embernek: sajnálom, de becsaptalak. És ott az embert a sátán és serege válogatott kínzásoknak teszi ki, amik alól képtelen kivonni magát, azaz végig kell, hogy kínlódja. Ezért igen veszélyes ez. Ezért nem mindegy, hogy milyen Istent szeretsz.
2015. febr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 aries 2 válasza:
0%
Ráadásul, ha még énekelsz is ilyen dalokat, más embertársaidat is abban a hiszemben tartod, hogy ez jó, mikor jól tudod, hogy őket is pokolba rángatod cselekedeteddel, mert példaképet látnak benned, hogy nincs a sátánimádatban semmi rossz.
2015. febr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem elég szabad világban élünk ahhoz hogy az ember megválaszthassa mi tetszik neki. Ha nem jön be valami akkor nem nézem/hallgatom. Vagy fordítva. Az meg hogy az utolsó ember mit mond tök mindegy. Szintúgy az enyém is.

Legtöbb black metal (amelyik nem fanatikus/pózer) banda autista/anti-szociális - de semmi kép sem sátánista. Csak jelképnek használják különböző világfelfogásokhoz mint pl az emberközpontúság (az életért élünk, nem az élet utániért) - amik egyébként egy átlag embernek magas lehet, vagy fölösleges gondolkodás.

Középsuliban padtársam és a szülei is hívők voltak. Ő is metált hallgatott, és nem balhéztak érte a szülei - pedig erősen hívők ez biztos. Az is lehet hogy titkolta a szülei elől...

Én úgy csinálnám hogy kiváltatnék egy reakciót hangosabb zenével, és majd meglátjuk mi lesz belőle :D Vagy szimplán a véleményüket kikérni semleges módon. pl: Mi a véleményük az ilyen "metált hallgató" emberekről mert láttam párat az utcán vagy valami hasonló...

2015. febr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen dalokról van szó? Linkelnél párat? Bocs a 2-s komiért. :)
2015. febr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tényleg, mondj pár együttest, mert könnyen el tudom képzelni, hogy csak valami elvakult szentfazék mondta rájuk, hogy sátánisták, közben meg nem is azok.
2015. febr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Slipknot,Metallica,Asking Alexandria,Dope ezekrol hallottam
2015. febr. 16. 15:48
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezek egyáltalán nem sátánista zenék. Slipknot se az, még olvastam hogy sértőnek veszik ezt a jelzőt.

Metallica és Slipknot politikáról, életfilozófiáról írnak számokat.. Asking Alexandria meg core zene, ők alapból nem sátánoskodnak :D Szóval szerintem nyugodtan hallgathatod őket :D

2015. febr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nyugodtan hallgathatsz ilyen zenéket!!

Nem attól leszel jó keresztény, hogy milyen zenéket hallgatsz. Ha ezeket a szövegeket átérzed és hiszel bennük (amik Isten-ellenesek) tehát ha a neked nem megfelelő elveket és gondolatokat is átveszed csak akkor van probléma.

Én is keresztény vagyok, mégis rockot és metált hallgatok.

2015. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezek közül egyik sem sátánista tudtommal. Kezdj el a szövegekkel is foglalkozni, ismerd meg kicsit jobban a bandatagokat (pl. SlipKnoT) és rájössz, hogy marhára nem sátánisták.
2015. febr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!