Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdőként milyen klasszikus...

Kezdőként milyen klasszikus gitárt vegyek?

Figyelt kérdés
Mindenképpen nylkonhúrossal szeretnék kezdeni, hogy ne vegye el a kedvem a gyakorlástól az, hogy a fémhúrtól szétmennek az ujjaim. Később szeretnék majd elektromosra váltani, de az alapokat ezen a gitáron szeretném megtanulni. Erre maximum 40ezer forintot szeretnék áldozni, majd később az elektromosba szeretnék többet befektetni. Előre is köszi!

2015. júl. 23. 15:53
1 2 3 4
 21/33 Mojjo ***** válasza:
Visszaolvasva amit írtam, ez egy sokkal keményebb és barátságtalanabb válaszra sikeredett, mint amilyennek szántam, ezért megkövetem magam.
2016. márc. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Nahát jó kis vita alakult ki a kérdésem alatt. Egyébként egy klasszikus gitárt vettem, Cortot, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Majd év vége felé szeretnék váltani egy elektromosra, ami kicsit drágább lesz terveim szerint, mint a mostani kis 50ezres klasszikusom.
2016. márc. 3. 17:20
 23/33 Mojjo ***** válasza:
50 ezres Cort? Akkor gondolom AC-200-ast vettél, jól sejtem? Az szerintem egy baromi jó választás az árkategóriában. Megbízható, árához képest jól szól, tömör fedlap stb stb :)
2016. márc. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Mojjo ***** válasza:
Csak kíváncsiságból: van elképzelésed róla, hogy majd milyen elektromost szeretnél venni?
2016. márc. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Igen, AC 200, és én is a tömör fedlap miatt választottam elsősorban. Nagyon szeretem, nagyon elégedett vagyok vele.

Őszintén még nincs elképzelésem az eletromosról, az alapján fogok választani, ami ahhoz illik, amit játszani szeretnék: dallamos rock, szólók, heavy metal.

De tuti a gitártanáromat fogom majd megkérdezni, nagyon bízom benne.

2016. márc. 3. 17:51
 26/33 Mojjo ***** válasza:
Hmmm, én talán Cort KX-1Q gitárt javasolnám - EMG hangszedők, csupán dupla annyiért, amennyiért a klasszikusodat vetted. Brutális best-buy, és pont olyasmire, amire neked kell. De persze a tanároddal a legbiztosabb, ha kinézitek :)
2016. márc. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatot, szívesen maradnék a Cortnál, de ez még nyilván a jövő 'zenéje' :D különben neked milyen gitárod van, és mióta játszol?
2016. márc. 3. 18:22
 28/33 Mojjo ***** válasza:

Olyan 6-7 éve játszom, és jelenleg egy Francisco Bros B7B klasszikus gitárom van:

[link]


Meg egy Cort Earth 70 fémhúros akusztikusom.


Elektromosom jelenleg nincs, lehet már később sem lesz - úgy alakult, hogy mégsem az elektromos az én utam. (És nem, nem azzal kezdtem, mielőtt valakiben felmerül a kérdés :) )

Persze hozhat még meglepetéseket a jövő.

2016. márc. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Nem bánod, ha priviben felteszek pár triviális kérdést?
2016. márc. 3. 18:47
 30/33 Mojjo ***** válasza:
Dehogy, egész nyugodtan, de a továbbiakban ma már csak telefonról leszek, ha egyáltalán, így nem kizárt, hogy csak holnap fogok tudni rájuk válaszolni - de mindenképp és szívesen válaszolok, amint tudok :)
2016. márc. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!