Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdőként milyen klasszikus...

Kezdőként milyen klasszikus gitárt vegyek?

Figyelt kérdés
Mindenképpen nylkonhúrossal szeretnék kezdeni, hogy ne vegye el a kedvem a gyakorlástól az, hogy a fémhúrtól szétmennek az ujjaim. Később szeretnék majd elektromosra váltani, de az alapokat ezen a gitáron szeretném megtanulni. Erre maximum 40ezer forintot szeretnék áldozni, majd később az elektromosba szeretnék többet befektetni. Előre is köszi!

2015. júl. 23. 15:53
1 2 3 4
 31/33 Waff ***** válasza:

Mojjo....nem szeretnék nagyon most már belemászni kialakult diskurzusunkba...mert szerintem,olvasva soraidat,te olyan sértegetés félének veszed az én ellenvéleményemet,és olyanformán is reagálsz....ez nem jó :) Én csak ,a kérdezőhöz hasonlóan,mint kezdő (akinek volt már a kezében elektromos gitár! próbáltam tanácsot adni,érvelni...stb...

Én is klasszikust vettem kezdésnek...aztán elmentem néhány hétre rá egy "tanárhoz"....egy villanygitárt nyomott a kezembe,mondván hogy próbálgassam....fogalmam se volt a potméterekről,erősítőről...miegymásról,kógott,búgott....vonyított.Aztán pár perc múlva visszajött a mester s kihúzta a gitáromat...s elkezdtük gyakorolni az A-E-D akkordokat,amit már ismertem akkor...na mindegy.Mondtam neki hogy legközelebb hozom a saját gitárom...persze nem lett legközelebbi alkalom...

Szóval ezért írtam hogy egy kezdőt összezavar a villanygitár...jobban mondva a hozzá tartozó felszerelések.

Nem tudom megállni hogy néhány szavadra ne reagáljak Mojjo.. :)


"A clean chanellről meg: Komolyan azt mondod, hogy ez bonyolítja tovább a kezdő dolgát? Ez egyetlen egy kis kapcsoló elforgatását jelenti. Olyan, mintha azt mondanád, hogy egy ember dolgát bonyolítja, hogy egy csatornát odébb kell kapcsolnia a TV-n. Nanehogymá' :) "

Nagyon jó hasonlat! Egy tévé....megveszed,hazacipeled....s csak egy gombot kell megnyomni rajta vagy a távirányítón a felkapcsoláshoz? Ezt megcáfolnám...előtte áram alá kell helyezned,nagy valószínűséggel kell hosszabító...majd egy modem (tegyük fel hogy kábel szolgáltatás van "emberünknél") a modemet üzembe kell helyezni,csatlakoztatni a tévével,jelszót megadni...stb....szóval össze kell szerelned a rendszert...majd próbálgatni hogy jó lesz-e....majd miután elemeket tett a távirányítóban...valóban csak egy gombnyomás a csatorna váltás :)

A mai világban ez nem nagy ördöngősség.....de tegyük fel hogy akinek sosem volt tévéje,s nem ért egyáltalán az ilyesmihez,vajon annak is pofonegyszerű a dolog?Ugyanez a helyzet egy kezdőnél villanygitáron....

A clean channelen csak egy gombnyomás...de azt a gombnyomást megelőzi az elektromos gitárod és tartozékai összecsatlakoztatása,"üzembe helyezése"...ezt mind meg kell tanulnia egy kezdő gitárosan...

Szerintem egyszerűbb ha inkább megragad egy akusztikust és már zúzhatja is,mindenféle gombnyomás és szerelgetés nélkül :)

Gratula a gitárodhoz kérdező,a Cortról én is csak jókat hallottam....hogy haladsz a tanulással? :)

2016. márc. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 Mojjo ***** válasza:

Igen, ahogy írtam, kicsit keményebbnek meg csúnyábbnak hatott visszaolvasva a hozzászólásom, mint amilyennek szántam, elnézést.


Nem sértegetésfélének veszem az ellenvetéseidet, egyáltalán nem. Az igaz mondjuk, hogy a csupa nagybetűző retorika zavaró tud lenni, mert nagyon végleges, "márpedig így van" érzetet kelt, és olyan érvek elé téve különösen zavaró, amik vagy konkrét tárgyi tévedésen alapulnak ("MINDEN elektromos gitáros sztár akusztikuson kezdte"), vagy olyan általánosítások, amik veled mondjuk megtörtént, de sok más emberrel tudom, hogy nem, így az általánosító jelleg szintén téves, ráadásul pont az van kiemelve ("elsőre TUTI brummogni fog az egész motyó"), vagy simán alátámasztatlan ("akusztikuson SOKKAL célszerűbb"), vagy elégtelen tudásból fakad ("akusztikus gitáron SOKKAL tisztábban kihallod a hangokat"). De belátom, igazából ez nem egy élethalál, hűde nagy dolog, kár is több szót vesztegetni rá.


Az új hozzászólásod lényegi részéhez:


"Nagyon jó hasonlat! Egy tévé....megveszed,hazacipeled....s csak egy gombot kell megnyomni rajta vagy a távirányítón a felkapcsoláshoz? Ezt megcáfolnám"

Nincs mit megcáfolnod, ugyanis ezt én soha nem állítottam, még csak nem is utaltam ilyesmire. Ismételten elveszítetted a vita folyamát - amit mondjuk a terjedelme miatt nem is csodálok. Arról volt szó, hogy azt javasoltam, a hangokt isztább kihallásához kapcsoljon clean chanelre a kezdő gitárosunk. Erre írtad, hogy ez az átkapcsolás tovább bonyolítja a kezdő dolgát - a reakcióm pedig erre érkezett, hogy ez az átkapcsolás véletlen sem bonyolít tovább semmit, egyetlen kapcsoló. Ennyi a történet, az, hogy addig mi történt, mit és hogy kell csinálni, nem jött szóba és a clean chanelre való kapcsolás és annak bonyolultsága szempontjából teljesen irreleváns.


A többihez meg azt kell, hogy mondjam, hogy mint ahogy egy tv beüzemelését is megoldja mindenki, aki nem teljesen műszaki analfabéta, ugyanúgy meg fogja oldani egy elektromos gitár beüzemelését - ami ráadásul alapesetben még egy tévénél is jóval egyszerűbb. Meg amúgy a TV vásárlásáról sem szokás az embereket lebeszélni azzal, hogy "hagyd, túl bonyolult beüzemelni". Szerintem igen furcsán néznének rád, ha ezt valakinek előadnád. Na, pontosan ugyanilyen furcsán hangzik az is, amikor az elektromos gitárról ezzel az indokkal akarod lebeszélni az embert.

2016. márc. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 Waff ***** válasza:
Hát....ezen a ponton én azt hiszem feladom....
2016. márc. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!