Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen basszusgitárt érdemes...

Smici98 kérdése:

Milyen basszusgitárt érdemes venni?

Figyelt kérdés
A mostani gityóm másfél éves, de hamarosan már koncertekben gondolkozunk bandával, és kéne valami minőségi, de olcsó basszer. (Néztem egy Epiphone Toby Standard-et elég csinos, és jó árban is van.)

2015. szept. 24. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csakis valami f#szát.
2015. szept. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Epiphone Toby Standard - nem ajánlom, ahogy magát a márkát sem. Szépek, de nem jók.


Inkább nézelődj Cortok, Squierek között. Ha több rá a kereted, akkor mexikói Fender, vagy német márkák. Használtakat is érdemes nézni.

2015. szept. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ennyiért vannak Cort, Sx, Ibanez is azok legalább tömör fából vannak nem pozdorjából.
2015. szept. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért olyat sem ettem még, hogy Epiphone-t fikázzák O.o És a Thunderbirdről mi a vélemény?
2015. szept. 25. 16:46
 5/12 anonim ***** válasza:
Az olcsó epik pozdorjából vannak. Ugyan a kidolgozás jó, de nem egy hosszú életű cucc. Az epi Thunderbird már vállalható cucc bár annyiért kapsz igazi basszert is.
2015. szept. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Azért olyat sem ettem még, hogy Epiphone-t fikázzák O.o És a Thunderbirdről mi a vélemény?"


Még sosem hallottad, hogy az Epiphone basszusgitárok vackok? Akkor kezdj el zenészfórumokat, zenészcsoportokat olvasgatni, komoly aktív basszusgitárosokkal beszélgetni...


A Thunderbirdöt sem ajánlom. Sőt.

Az Epiphone tudniillik jelenleg a Gibson basszusmodellek olcsóbb, távolkeleti verzióit gyártja. A Gibsonról tudni kell, hogy amekkora óriások ők az elektromos gitárokban, annyira sosem voltak képesek meg sem közelíteni a Fendert a basszusgitárjaikkal. Az eredeti Gibson Thunderbird is teljesen fapados, egyetlen hangszínre képes, és ehhez képest rettenetesen drága modell (ráadásul szerintem ronda is, de ez ízlés kérdése), aminek az árából két kiváló Jazz Basst vagy egy MM Stingray-t is vehetsz, amik a basszusgitár szakma alaphangszerei. Nem is volt képes a Gibson Thunderbird (ahogy en bloc az összes Gibson basszusgitár) annyira népszerű, alapvető és respektált hangszer lenni, mint a Precision, a JB vagy az MM. És most képzeld el, hogy egy ilyenből akarsz venni egy ráadásul még vacak faanyagú, vacakabb elektronikával rendelkező, távol-keleti licencet? Minek? Ráadásul licencelt, fapados modellhez képest is méregdrága.

Mondom, ha kevés pénzed van, Cort, esetleg jobb Squier. Ha picit több, akkor mexikói Fender, ezek alá nem adnám, ha komolyan gondolom.

2015. szept. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én a Squier Jazz Bass Standard-et ajánlanám, ha nem túl drágát akarsz, a mi basszerosunk is ilyet használ és teljesen meg vagyunk vele elégedve. Megfizethető és szerintem jól szól.
2015. szept. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Arról tud valaki egy kicsi felvilágosítást adni, hogy a Jazz bass és a Precision bass között mi a különbség? Hangzásban nem nagyon vettem észre bármit it...
2015. szept. 26. 11:33
 9/12 anonim ***** válasza:

Na ne viccelj.

Pedig pont hangzásban van hatalmas különbség.

2015. szept. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Eléggé más a hangjuk, általában kezdőknek a jazz basst szoktam javasolni, az elég sok stílusban megállja a helyét. Aztán később amikor már benne vagy és tudod milyen hangzásra vágysz akkor tudni fogod hogy neked egy preckó bass, stringray vagy bármi más kell. De kiindulópontnak a JB a legjobb szvsz.
2015. szept. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!