Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Sátánista metál miért nagy...

Sátánista metál miért nagy divat? Léteznek keresztény rockbandák is?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a metált, de nagyon gyakran sátánista bandákba ütközöm. Keresztény vallásos vagyok ezért nagyon irritál. Miért olyan divat ez, hogy amiben az őseink hittek most csak heccből kiröhögjük? Normális ez? Vagy tök mind1 mit hallgatok, olyan legyen amit szeretek?

2015. dec. 8. 18:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
White metal a keresztény metál műfajának neve.
2015. dec. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Rebellious Dead Lady ***** válasza:
100%

Christian metal vagy white metal néven rátalálhatsz. :)

Én sem hallgatok sátánistákat.. :)

Ha gondolod írj rám és beszélgethetünk, ha megmondod milyen alműfajokat hallgatsz, akkor alár bandákat is ajánlhatok. :)


Üdv: "Egy keresztény metalhead"

2015. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
66%

Keresztény metál.


De amúgy érdekelne, hogy milyen "sátánista" metált találsz? Vagy ami nem istent élteti az rögtön sátánista?

2015. dec. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
18%

Az én kedvenc rock/metál bandám a Black Veil Brides, melynek az énekese keresztény általánosba járt, és nagyon is hisz benne. Sőt, a "black veil brides" kifejezés apácát jelentett valamikor.

Ugyan a zenéjükből nem mondanád meg, hogy vallásosak, de mindenesetre, nem sátánisták! ^-^

2015. dec. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Sátánizmust pontosan nem lehet behatárolni , mert sok minden folyik a nevében ,LeVay-től kezdve a ms-on (main satanism) át a mindenféle elmebeteg szektákig (pl "spirituális sátánizmus") , de én nem úgy vettem észre , hogy ezek a nézetek annyira megnyilvánulnának a zenékben , inkább csak külső jegyekben (öltözködés).

Szerintem keresztyénként is hallgathatsz ilyeneket.. ez az egész zenei sátánizmus dolog Ozzynál kezdődött , megjegyzem ő sem sátánista , mindössze a polgárpukkasztás volt a célja. Ezek a black és death metál zenekarok is inkább csak egyházellenesek , amelyik meg esetleg feltűnően kereszténygyalázó (én nem ismerek ilyet , de aztán lehet hogy van) azok meg inkább a kis tiniket célozzák meg. Keresztény rock/metálból nem sokat ismerek sajnos , így hirtelen a skillet és a thousand foot krutch és talán még a gamma ray ugrott be , de pl az a7x énekese is keresztény.

2015. dec. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
61%
Tölmindegy hogy miről szól, zeneileg legyen rendben. Én is vallásos vagyok de szoktam pl. Gorgorothot hallgatni.
2015. dec. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 aries 2 válasza:
8%
Ha léteznek is keresztény rockbandák, azok a sátán útját járják. Bűnösségük nagyobb, mint a nem keresztényeké, mert nekik jó példát is kéne mutatniuk, de éppen az ellenkezőjét teszik, másokat is megfertőznek.
2015. dec. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, egyikőtök kérdezte milyen bandát talátam. Itt van ez a Ghost, aminek nemrég volt Pesten koncertje. Szerintem ezt nem kellene Ennyire tolerálni..
2015. dec. 9. 10:50
 9/24 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező!


ha irritál téged a ghost, akkor ne hallgasd, és ettől nem leszel nagy keresztény hogy hú de nem kéne tolerálni a ghostot.


Én megmutattam a ghostot egy kereszténynek, aki szintén metálos, és azt mondta hogy jók, de nem az ő világa, de nem csinált belőle ekkora ügyet mint te.


2 kérdést elég lenne feltennem ahoz hogy te magad is rájöjj hogy ettől nem leszel keresztény.


üdv egy nemsátánista, nemkeresztény metálos.

2015. dec. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%

előző vagyok.


gondolj bele mi az "istenfélő"

félsz istentől?? aki a megváltó, meg a messiás, nem helyette a sátántól félünk, de akkor miért nem sátánfélők vagyunk??

ha nem lenne sátán akkor a kereszténység se létezhetne, a sátán a keresztények legjobb barátja, mert nélküle nem fertőzhetett volna meg egy elég nagy tömeget.


nem vitát akartam inditani, csak leirtam amit gondolok.

2015. dec. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!