Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért divat szidni az Ossiant?

Miért divat szidni az Ossiant?

Figyelt kérdés

Amint ki kerül valahova a név azonnal elkezdik rengetegen szidni, gyerekes, és primitív módon.

Nekem ők a kedvenceim, a szövegeiket imádom, az énekesnek pedig egész jó hangja van (érződik rajta a kor), a gitáros pedig piszkosul jó.

Ha valakinek nem tetszik akkor hagyja békén és kész ne írogasson ilyen érett dolgokat mint "kaksi endre".



2016. jan. 29. 01:30
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%
Én még az ős Ossian-t szerettem. De nem fikázom pedig nem a kedvencem. Aki ismeri régóta az tudja hogy annó felbomlottak. Lett a Wellington (Paksi E.) és a Farenheit Maróthi Z.) Hangzásilag szövegileg hasonlók voltak. De nem sokáig tartott egyik sem. Aztán Paksi újra megcsinálta az Ossian-t új tagokkal. És szerintem sokan ezért nem szeretik már annyira mert az Ossian úgy volt az igazi mint a Rock katonái vagy az Ítéletnap. Ha nem Ossian lenne a nevük nem lenne olyan sikeres banda. Amire volt már példa.
2016. febr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

Szerintem ugyanolyan sikeres lenne ha nem ossian lenne a neve.

Szövegileg endre sokat fejlődött, ricsi pedig a titkos ünnepre felhozta a lemaradást zolitól.

Most a daloknak sokkal erősebb a mondanivalója.

Pl: végállomás motel

Endre hangja is jobb lett.

2016. febr. 2. 18:34
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csupán annyi a bajom velük hogy évente kiadják "ugyanazt" a lemezt. Mert ugye a gitártémák nagyjából ugyanazok, a szövegekben túlárad a nyáladzás, ami nagyon nem metál. És ha hozzátesszük hogy még régen sem voltak túl eredetiek (Rock katonái = 2 minutes to midnight vagy nemtom ki használta azt a riffet elsőnek de a '80-as években minden zenekarnak volt min. 1 olyan száma, akkor A pokolnál hangosabb = Breaking the law visszafele játszva). És ne értsen félre senki nem vagyok Pokolgépes ;)


Hogy hogy kéne egy öreg bandának játszani??

-- kb. mint a Deep Purple a Come Hell Or High Water '93-as koncertlemezen

Azokon is látszott már hogy például Ian Gillan már nem tudja elénekelni a Child In Time-ot. DE legalább a bandatársai kihozták a szutyiból és nagyon érdekes jam-ek vannak azon a felvételen. Semmit sem úgy játszanak ahogy a stúdióba de így is tökéletes.

Megjegyzem sztem a Deep Purple is nyugdíjba vonulhatna már. Ennyit erről.

2016. febr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

Most átáltak 2 èves kiadásra ès elèg nagy a különbsèg a gitár tèmák között, a 2009-es albumnál èreztem azt hogy hasonlít az előzőhöz, ès szerintem règen is eredetiek ès jók voltak, szövegileg szerintem elèggè metalos.

Szerintem ozzynak kellene nyugdíjba vonulnia, règen se közelítette meg dio hangját, ma pedig egyenesen borzalmas a hangja.

2016. febr. 3. 15:20
 25/44 A kérdező kommentje:

A pokolnál hangosabb nem lett annyira jó szám, az album se a legjobb , a gitar tèmák ott elèggè egyhangúak, a következő albumra sokat fejlődött a gitáros, csak több tèma túl ismerősnek hatott, a következő albumra pedig pedig szinte kíváló lett a gitáros, a 2008-as ès a 2009-es albumnál a tèmák elèggè hasonlóak, ès mint albumok se a legjobbak. A tűz jegyèben hatalmasat robbant a gitár tèmák is sokkal jobbak ès mint album is sokkal jobb mint az előzők. Az új album pedig simán az egyik legjobb ossian album, a gitáros itt a legjobb, ès szerintem ő a világ egyik legjobb gitárosa.

Ezeket azèrt mondtam el hogy ne nèz egy elvakult, elfogult rajongónak.

2016. febr. 3. 15:39
 26/44 anonim ***** válasza:
100%
Ja, milyen szerencse, hogy ebből pont nem az jön le.
2016. febr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen evidens, hogy elvakult rajongó vagy, ehhez kétség nem fér. Nagyon egyszerű oka van annak, miért rühelli rengeteg metálos ezt a majomkodást, mégpedig az, hogy a hangzásuknak semmiféle olyan komponense nincs, amit más banda ne tudna adott esetben sokkal jobban produkálni.


Keménynek nem kemény, nem zúznak benne, kappanhangon szörcsög egy kivénhedt szerencsétlen. Szomorkodós metálnak se jó, se a hangja nincs meg hozzá az ürgének, se a mentalitása, meg úgy en bloc ha valaki temetős metált akar hallgatni, akkor elővesz egy MDB-t, vagy egy Draconiant, és örül a fejének. Egyszerűen nincs ok, amiért hallgassam.

2016. febr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

Szerintem nem sok bandának sikerült hasonló hangzást elérni, magyaroknál pedig pláne nem sok.

És szerintem eléggé kemény és zúzós a banda, endrének szerintem jó hangja van, nem egy világbajnok szint de nagyon is eléggé jól énekel.

2016. febr. 3. 23:44
 29/44 anonim ***** válasza:
...
2016. febr. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

#25. "a gitáros itt a legjobb, ès szerintem ő a világ egyik legjobb gitárosa"

De melyik gitáros? Mert van benne három. Egy basszus és két hathúros. Direkt nem írtam szólógitárt mert olyan nincs.

2016. febr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!