Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért divat szidni az Ossiant?

Miért divat szidni az Ossiant?

Figyelt kérdés

Amint ki kerül valahova a név azonnal elkezdik rengetegen szidni, gyerekes, és primitív módon.

Nekem ők a kedvenceim, a szövegeiket imádom, az énekesnek pedig egész jó hangja van (érződik rajta a kor), a gitáros pedig piszkosul jó.

Ha valakinek nem tetszik akkor hagyja békén és kész ne írogasson ilyen érett dolgokat mint "kaksi endre".



2016. jan. 29. 01:30
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

Már csak egy hat húros van, így ricsire gondoltam.

A basszus gitáros is fantasztikus csak az a háttérbe van szorítva, néhány számnál alig lehet hallani.

Viszont vannak olyan számok amik miatta annyira jók pl ez https://www.youtube.com/watch?v=qsoohvkF6og

Ricsi a fémzene albumnál nem volt annyira jó, kicsit sótlan, és egyhangú volt, a következő albumra sokat fejlődött csak sok volt az ismerős gitártéma bennük, a titkos ünnepre pedig felhozta magát zolihoz.

2016. márc. 14. 03:26
 32/44 anonim ***** válasza:
74%
Én találkoztam már több olyan metálossal, akik az Ossiant azért nem szerették, mert hogy szerintük gyerekesen primitívek a dalszövegek. Egyikük A rock katonáit hozta fel példaként. Én speciel szeretem a régi Ossiant. Az újat az elejébe szerettem nagyjából a Titkos ünnep lemezig. Ott azért már nálam is kiverte a biztosítékot egy-két dalszöveg, főleg az, hogy "Hangokból híd, és a folyó a rock and roll!".
2016. ápr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Pedig az új szövegek sokkal jobbak mint a régiek, "Lehangolt hangszernek hangja oly fáradt

Lehangoló, semmire sem jó

Kudarc és dac, több tonna bánat

Súlyát hordja itt minden lakó


A szobák mélyén sok kisiklott élet

Boldog évek emlékei

Megtörtek, akikkel nem törődtek

Törtető világ törmelékei."

ez gyerekes szöveg?

A fémzene annyira nem jó album, a gyújtópontban sem, de a titkos ünnepre sokkal jobbak lettek, a végállomás motel sokkal jobb szövegileg mint a régiek.

Ez pedig talán a legjobb Ossian szöveg:

https://www.youtube.com/watch?v=CZjpknC8un4

2016. ápr. 17. 22:02
 34/44 A kérdező kommentje:
Endre az egyik legjobb magyar metálos szövegíró.
2016. ápr. 17. 22:03
 35/44 A kérdező kommentje:

"Élhetsz a világ tetején

Sötét gondok legmélyén

Rád talál, akárki vagy -

A szerelem vak"

Ez sem gyerekes.

2016. ápr. 17. 22:19
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Amrie szeirntem at öbbiek utalnak, az az, hogy ez elég lágy, és próbál populáris lenni. Nincs benne olyan, amire felfigyelne az ember, valami megragadó, őszinte, olyan módon, hogy igazán megmondaná.


"Élhetsz a világ tetején

Sötét gondok legmélyén

Rád talál, akárki vagy -

A szerelem vak"


Itt például az utols sor hazavágja az egészet. Komolyan? Még ezt a keveset is el kell adni egy ilyen rímért? Nemár...


A futószalagon gyártott albumok sem tesznek jót nekik.


Az Ossian az esetek angy részében mond valamit, aminek se íze, se báze, csak úgs kijön, mert esetleg jól hnagzik, meg kell valami... Ha leülnének és pár évig törekednének valami jobbra a következő albumukkal, biztos vagoyk benne, hogy látszana változás, és lenen eredménye. De ők megelégszenek azzal, amit jelenleg nyújtani tudnak, ami olyan, mint egy lufi.

2016. ápr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%
36: No igen, a rendszeres lemezgyártás tekintetében a mennyiség sajnos a minőség rovására megy.
2016. ápr. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

Szerintem az utolsó sor nem rontja el az egészet, így van mondanivalója a szövegnek.

És az utóbbi években már 2 évente jönnek az albumok, az ideit 1 évig csinálták de a minőség mégis a 2 évig csinált albumokkal egyenlő.

De inkább a kiadó erőlteti az éves kiadást, hiszen Endre kijelentette 2007-ben hogy írói válságban volt, és a 2008-as, 2009-es, 2011-es album eléggé középszerű, semmilyen lett, de utána jött a 2 évesre való átállás ami eléggé jót tett neki.

És a pokolgépnek 7 éve volt az új albumra és olyan gáz szövegeket kaptunk amik még a 80-as években elmentek volna de 2016-ban gáz. "Ha szól a vekker tudom a sátán eljő".

https://www.youtube.com/watch?v=FaFS_-1mE00

Ez az egyik legjobb dalszöveg, ebben a témában pedig végkép.

2016. ápr. 19. 02:30
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Eddig még nem szembesültem azzal, hogy az Ossian valamiféle boszorkányüldözés áldozata lenne.

Én történetesen nagyon szeretem a bandát. Leginkább azért, mert a van mondanivalója, s mindezt intelligens formában képes közölni.

Hogy Endre hangja milyen, ez ízlés kérdése. Az első két albumon Endre hangja kínosan rossz volt még. Akkoriban megmosolyogtam őket és úgy gondoltam, nem lesz hosszú életű a zenekar. Aztán Endre elkezdte képezni a hangját. Azt nézem, honnan, hova jutott el. Az énektechnikája rengeteget fejlődött. Igen, ma sem tökéletes. Nem is lesz már az sosem. De nem érdekel. Ez nem az x faktor. Nem az énekhang, hanem a hangszerelés és a mondanivaló miatt szeretem és hallgatom őket.

Zeneileg, tartalmilag sokkal értékesebbnek tartom őket, mint sok, mai "zene"kart. Nem beszélve az olyan bandákról (más zenei irányzatok képviselőiről) ahol az egyetlen mondanivaló az "én menő vagyok, te köcsög és leszarom a véleményed" magasröptű előadásban.

2016. ápr. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
74%
Én azért nem szeretem, mert eljárt felette az idő, ahogy a tankcsapda, pokolgép, road és hasonló zenekarok fölött is. Mégis a magyar metál zenei színtéren még mindig ezek vannak előtérben... És ez baj, egyrészt azért mert igénytelenek, alkoholisták, és nincsenek valami magasröptű szövegeik, Ossian énekese pl nagyon sz.r. Tankcsapda meg úgy ahogy van zeneileg is egy fo.s. Aki zenél az látja, hogy nagyon egyszerű témákkal dolgoznak... Nem baj persze, hogy sokan szeretik őket, mert még mindig inkább ez mint valami trágya tecnho vagy hiphop vagy rnb... De a rock zenén belül vannak sokkal igényesebb műfajok, zenekarok. Ossiannak és társainak rég át kellett volna adni a helyet a fiataloknak. A magyar underground színtérben rengeteg teheség zenekar van. És tetszik vagy sem a core zenék fénykorukat érik, külföldön mindenhol, itt meg el vannak nyomva, pedig bennük van a fiatalos lendület, az aktuális témák, és bizony bizony messze igényesebbek, és tartalmasabbak mint zeneileg mind szövegileg az ossiannal meg a tankcsapdánál... Mégis utóbbi zenekarok mellett egyszerűen nem kapnak teret. Nem értem ez miért van. De elég szomorú.
2016. szept. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!