Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit gondoltok, milyen lett az...

Mit gondoltok, milyen lett az új zeném? Szerintetek még hiányzik valami belőle?

Figyelt kérdés
[link]

2017. jan. 13. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
már "csak" a mastering. azért idézőjelben, mert ebben a mnml stílusban nagyon komoly hangsúly van a hangzások kidolgozottságán, finomságán. na most ez olyan, mintha a lényeg hiányozna belőle.
2017. jan. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A bassline zenei hangfekvése jó, de hiányolom a mélyebb frekvenciájú összetevőket. 1:31-nél megszólal egy erősebb hang, és a kompresszorod, vagy szerintem inkább limitered teljesen megzavarodik. dinamikusabb részeknél nagyon zavaróan "hullámzik" a hangerőszint. szerintem túl nagy a limitered visszatérési ideje is, vagy a thresshold-od alacsony, keresd meg.

Tovább hallgatva a számot, mintha a vokál+noize külön group-on lenne, külön kompresszálással. Ők úgy magukban elég jók, szépek, de dinamikában látványosan összevesznek a többi hanggal. Mintha a master limitered határolna le?

Bele tudok kötni az eq-zásba is, valamiért 60Hz alatt hiányolom az életet. Mélykiemelős a fülesed? Azzal vigyázz, mert nagyon becsapja az embert!

3:00nál, a kiállásod végén szintén a dinamikát hiányolom. Zeneileg megtudtuk, h ez volt a kiállás, de érzékszervileg nem. Ez megint vagy csak kompresszálási hiba lehet.

2017. jan. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még egy nagyon apró megjegyzés, távolról idítva:

Európai (meg ami innen indult) zenében van egy ökölszabály. Melódia outro szekciója ha mélyebb a többihez képest = szomorú, ha magasabb = vidám. Nekem kicsit furcsa volt, h miért csináltál ilyen mély tónusú, random AM zajt a végére? Nem lett volna jobb egy sima (nyilván eqzott) white noise?


A zenei felépítés tetszik, de ezen még sok a munka :)

2017. jan. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazán eredeti... Innen már csak pár lépés a világhír...
2017. jan. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszotokat!Az a baj ,hogy nem értek a mastereléshez :( jelen pillanatban nem fejhallgatóval dolgozok, ezért is lehet csúnya néhány hang.

Azt szeretném még megkérdezni, hogy valaki el e tudja mondani, hogy működik a masterelés?Másfél éve kezdtem a zenék készítését,zenei tudásom nulla volt,soha nem játszottam hangszeren meg semmi de ezt az egyet nem tudom megérteni, hogy hogy működik :D

2017. jan. 13. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!