Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitár beállítás,...

Imre Pál kérdése:

Elektromos gitár beállítás, adott húrtípushoz. Hogyan kell?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy a különböző hangszerüzletek által kínált - gitárbeállítás megadott húrtípushoz- pontosan mit takar? elektromos gitárról van szó.

Miben másabb ez a beállítás, a szimpla hangolásnál, és oktávhelyzet beállításnál?

Ezért a szervizelésért többnyire 5-10 ezer forintot szoktak kérni.


Aki tudja leírná nekem, hogy pontosan miről szól ez, és hogy ennek a beállításnak mi a menete? Házilag elvégezhető, vagy érdemesebb inkább szakemberhez fordulni ezzel kapcsolatban?

Ja és egyébként Les Paul típusú hangszerem van. Tehát fix húrlábbal szerelt gitár.



2017. febr. 11. 11:52
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Mindenesetre azért köszönöm mindenkinek a segítséget.

Jók voltak a tanácsok. Egy-két dolgot nem értettem eddig.

A hangszeremet sikerült jól beállítanom.

Hangszerészhez így akkor nem viszem el ezzel a dologgal kapcsolatban.

Kössz mindenkinek, mégegyszer.

2017. febr. 12. 17:02
 22/28 anonim ***** válasza:

Na, itt találtam egy írást a húrok merevségéről és annak mellékhatásáról, érthetőbben és szakszerűbben leírva, mint ahogy nekem sikerült. [link]

A többi írását is ajánlom bárki figyelmébe, akit érdekel a téma, a magyar nyelven az interneten fellelhető oldalak közül talán a leghasznosabb.


A húr helyes felrakása szerintem is fontos, csak más szempontból. Én azokat, amin lyukas tengelye van a hangolókulcsnak így szoktam húrozni: [link] a metszett tengelyűeket meg így: [link]

2017. febr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Waff ***** válasza:
A bundsíkolás befejeztével használják a rádiuszolót (egyébként finom reszelőt és dörzspapírokat használnak), a bundok teteje ilyenkor kissé szögletes formát vesz fel, azt rádiuszolja be, az az utolsó fázisa a dolognak. Fogólap rádiuszolásáról, kézzel még nem is hallottam.
2017. febr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Ja, akkor nem egy eszközről beszélünk. Te a bundprofilozóra gondolsz, ami tulajdonképpen egy speciális reszelő.

[link]

Nekem nincs, de már gondoltam rá, hogy be kéne szerezni valami olcsóbb darabot. Az én hobbitevékenységemhez sokallom a 20-30ezer forintos profi szerszámokat. Sima reszelőkkel szoktam profilozni, jó eredményt lehet vele elérni, csak sokkal időigésebb. (olvastam olyan véleményt is, hogy vannak olyan hangszerkészítő mesterek, akik csak reszelővel profiloznak, mert azzal szabadon dolgozhatnak, míg a profilozó csak azt a profilt tudja kialakítani, amire készült. Hát én nem ezért reszelgetek, hanem mert nekem nincs hozzá rendes szerszámom. :D )

A rádiuszoló alatt én ezt a szerszámot értettem: [link] www.mytoolstore.com.au/product_images/u/073/8_Wooden_Radius-sanding_Blocks_sm__68383_zoom.jpg

Ilyenem van (csak saját készítésű) 9,5 és 12 collosban, nyak készítésénél nélkülözhetetlen, de egy viseltesebb nyak újrabundozásánál is, mert nagyon hullámos tud lenni a fogólap. Akár ezzel a szerszámmal is meg lehet csinálni a bundok szintbe csiszolását, de én jobban szeretem olyan eszközzel, ami végigéri a teljes nyakat, és az se baj, ha sík, és nem egyezik meg a fogólap ívével.

2017. febr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
A második link nem működik, talán ez: [link]
2017. febr. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Waff ***** válasza:
Igen, végül is mindkettő rádiuszoló. A fogólap rádiuszolót gondolom ritkábban használják mint a bund rádiuszolót. Egy pl gyöngyház berakásos fogólappal ilyenkor mit kezdenek? Mármint fogólap csiszolásakor? Kibányásszák és az aljából reszelnek? Mert gondolom ha a tetejéből csiszolnak az totálisan megmattolja.
2017. febr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Pötty alakú gyöngyházzal volt már dolgom, olyan nagyobbal, mint pl. az LP-k trapézberakása még nem, de szerintem ugyanúgy működik, csiszolható, sőt, csiszolni is kell, hogy síkba legyen a fával. Nagy méretűnél pláne, ott már az ívnek is benne kell lenni a berakásban. Több lépcsőben, egyre finomabb papírral, ha elég finom, akkor már inkább fényesít, mint mattít. Akkor lehet gond, pl. sokat megélt gitárnál, ha olyan sokat kell csiszolni, hogy elfogy a jelölés. Ilyenkor talán meg lehet próbálni kivenni, besüllyeszteni, ha arra érdemes még az a berakás.
2017. febr. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Waff ***** válasza:
Értem, köszi a választ!
2017. febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!