Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha balkezes vagyok akkor a...

Ha balkezes vagyok akkor a bal vagy a jobbkezes gitár lenne jobb nekem?

Figyelt kérdés

Par balkezes ismerosom szerint a jobbkezes gitar sokkal konnyebb lenne kezdo/tanulo gitarosnak, viszont nekem fura lenne a bal kezemmel valtani az akkordok kozott szerintem, mert regen mar probaltam gitarozni, de akkor felbehagytam.

Tenyleg konnyebb lenne jobbkezes gitarral?



2017. máj. 31. 14:27
 1/6 Mojjo ***** válasza:

Abszolút kezdőként igen, könnyebb a jobbkezes gitár balkezesként. Vagy ha akkrdsikálós, tábortüzes, éneklős gitározgatás a végcél. Tehát amíg a húrokat lefogó kéz munkája a nehezebb. Azonban amint bármi komolyabb pengetőkéztechnikát igénylő stílusokba szeretnél belemerülni, egyből óriási hátrányban lennél.


Ha komolyan gondolod a gitározást, akkor egyértelműen balkezes gitárt kell venned. Egy hangszer több évszázados fejlődésére nem érdemes legyinteni.

2017. máj. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszodat!

En ugy erzem hogy jobb kezes gitarral nem menne nekem az akkord lefogasa, bar kitudja addig ameddig nem probalkozok..:)

2017. máj. 31. 18:58
 3/6 Mojjo ***** válasza:
@2: ne kísérletezgess szerintem, hanem vegyél egy balkezes gitárt. Nem véletlen alakult úgy ki a gitár, ahogy, oka van, hogy melyik kéz melyik szerepet tölti be.
2017. máj. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom a valaszt! :D
2017. máj. 31. 20:56
 5/6 anonim válasza:
Hát nem mostani kérdés de én is balkezes vagyok 1 éve gitározom és én nekem csak a balkezes gitár jó mert mindent balkézel csinálok, de ez egyén függő van barátom aki jobb kezes mégis balkezes gitárt használ mert neki az áll kézre és ugyan ez fordítva de megtanulhatsz jobkezesgitáron is és max áthúroztatod és tanulhatsz balkézzel játszani én is most ezt fogom csínálni :)
2017. jún. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mojjo ***** válasza:

@5: azért ez nem ilyen egyszerű, hogy "áthúroztatjuk" és jó. A húrozást eleve csinálja mindenki maga - ugyan megcsinálja jó pénzért hangszerész, de nagyjából olyan, mintha cipészhez mennénk, ha cipőfűzőt kéne cserélni a cipőnkben.

Másrész - gondolom, akusztikus gitárról van szó - intonációs okokból a fémhúros gitárok hátsó nyerge kissé ferdén szokott a hídban elhelyezkedni, maga a vájat is ferde, a nyereg meg maga kompenzált. Balkezesre kompenzált nyerget még csak-csak lehet kapni, de a hidat is át kellene alakíttatni. Ha klasszikus/flamenco gitárról van szó, ott egyszerűbb a helyzet, a nyereg általában egyenesen fekszik. Lehet kompenzált, vagy kompenzálatlan, de ha kompenzált is, egy balkezest könnyű beszerezni. De figyelni kell rá mindenképp, nehogy a G húr helyett a D feküdjön fel a kompenzált részre. Vagy a H helyett az A.

2017. jún. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!