Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak én gondolom azt, hogy a...

Csak én gondolom azt, hogy a mainstream zenék még sosem voltak olyan egyhangúak és sivárak mint most?

Figyelt kérdés
Régen annyi féle egyedi zenekar, énekes volt, de legalábbis nem volt minden dal teljesen ugyanolyan. Most minden ugyanolyan, nincs stílusbeli különbség egy Britney Spears, egy Katy Perry, egy Linkin Park, egy Amy Lee, meg egy Snoop dogg szám között...mind ugyanolyan. Egy Billboard listát hallgatva úgy érzem magam, mint egy sivár, kietleb sivatagban ahol nincs semmi, nemhogy élet...depresszióssá tesz...főleg hogy a régi kedvenc rockosabb zenekaraim is már mind tuc-tuc zenét csinálnak.

2017. jún. 26. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:

"főleg hogy a régi kedvenc rockosabb zenekaraim is már mind tuc-tuc zenét csinálnak."

Ez csak a te ízlésedet minősíti. Persze, a Weezer, a Linkin Park, 30 Seconds to Mars, stb. mind átmentek modern elektropopba, de... létezik világ rajtuk kívül is. A Faith No More-nak Deftones-nak, az At the Drive-In-nek, a Green Day-nek, a Billy Talent-nek, a Korpiklaani-nak, a Red Hot Chili Peppers-nek is az elmúlt pár évben jelent meg albuma, és lehet vitatkozni, hogy mennyit, meg milyen irányba változtak a múltjukhoz képest, de ha azt mondod rájuk, hogy az új albumaik olyanok, mint egy Katy Perry szám, akkor az a probléma, hogy a füled helyett a s#ggeddel hallgatod a zenét. És akiket most felsoroltam még mind kb. a leghíresebb, legmainstreamebb előadó a maga műfajában, akik még mindig a nulla egész valahány százaléka csak a jelenleg működő nem_elektropop zenészeknek. A világ máig tele van elképesztően kreatív, innovatív, és tehetséges előadókkal, de ha csak két dolog érdekel, 1. a múlt, 2. a mainstream, akkor egyrészt nem fogsz rájuk akadni, másrészt semmit nem teszel azért, hogy ők ismertebbek legyenek. Mert érted, így a probléma visszahat önmagára... A mainstream csak azt kínálja, amire igény van, a rádióadók hallgatói, MTV nézői nem mondták azt, hogy nekik ez nem kell, így nyilván ez marad műsoron. A rockzenét hallgatók nagy része (nyilván tisztelet a kivételnek) viszont képtelen bármi újat befogadni, görcsösen kapaszkodnak a Nirvana-ikba, meg Black Sabbath-jaikba, holott vannak előadók, akiknek lehetnének ők a közönsége, ha egy icipicit nyitottabbak lennének. Az internet az egyik legjobb dolog lehetne, ami valaha a zenei világgal történt, de erre sajnos az alternatív ízlésű emberek többsége még nem jött rá...

2017. jún. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Aztán mit minősít a zenei ízlésemen? :D A kérdésem a mainstreamre korlátozódott, nem azért mert csak azt hallgatok, hanem mert mivel ez jut el a legtöbb emberhez, nagy súlya van a színvonalának. Az hogy tiniként milyen zenekarokat hallgattam szívesen, nem hiszem hogy minősít...azt hallgatom amit jó érzés, évek óta már szinte csak klasszikus zenét hallgatok, de mivel érdekel a zeneipar (mint "ipar", tárgyilagosan), ezért figyelemmel kísérem...
2017. jún. 26. 15:02
 3/4 A kérdező kommentje:
És én amúgy jelenleg nem sorolnám a RHCP-t vagy a Green day-t a mainstreambe. Akkor tartoztak bele, amikor teret engedtek nekik is a médiában.
2017. jún. 26. 15:06
 4/4 anonim ***** válasza:
#2 Értem. Kicsit olyannak hangzott a kérdés, mintha még mindig tinédzser lennél, aki épp felettébb különlegesnek érzi magát, amiért a legmainstreamebb pop helyett a legmainstreamebb rockot hallgatja (nagyon gyakori jelenség ezen az oldalon, meg úgy általában). Mondjuk a kérdésre így is válaszoltam szerintem: tényleg törekszik a zeneipar egyféle homogenitásra, ami célközönségnek tetszik, tehát a célját ellátja, aki meg nem a célközönség része, az általában erősen elhatárolódik tőle.
2017. jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!