Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Jobbkezes gitáron miért a bal...

Jobbkezes gitáron miért a bal kéz fogja a hangokat és a jobb penget (valamint fordítva)?

Figyelt kérdés
Ez időtlen idők óta izgat. Nem értem a logikát. Nekem a húrok lefogása nagyobb feladatnak tűnik. Miért nem az ügyesebbik kezünket használjuk hozzá? Csak én gondolkodom ilyen baromságokon? :))
2010. máj. 20. 13:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, elfelejtettem leírni a mondandóm lényegét.

Szóval: a bal kéz idővel (és sok gyakorlással) hozzáügyesedik a jobbhoz, eltűnik a különbség, de amikor még ez nem történik meg, a jobb kezet többet használjuk. A finom mozdulatok meg a pontos ritmus miatt fontos, hogy az ügyesebbik kézzel pengessünk. Persze ez nem szükségszerű, csak könnyebb így.

2010. máj. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én balkezes vagyok,tök ügyetlen a jobb kezemmel,mégis azzal pengetek és jól megy.Tehát erről ennyit.
2010. máj. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

én nem azt mondtam, hogy nem értesz a gitározáshoz. Oda is írtam, hogy "most én vagyok a hülye?"

viszont, nem vagyok "botcsinálta gitáros" régóta gitározok, de elsősorban klasszikuson. Szólógitáron csak egy ideje játszok, és ott nincs is tanárom, és komolyan kérdeztem, hogy meg lehet-e támasztani...

2010. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
én balkezes vagyok és ösztönösen forditva fogtam meg mert úgy esett kézre de végül jobbkezesen tanulok
2011. okt. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!