Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért tűntek el illetve...

Miért tűntek el illetve szűntek meg a 90"s évek együttesei?

Figyelt kérdés

Gondolok a Kozmixra, Kerozinra, Emergency Hause, Ufo, Soho Party, Fresh


Mert ha anno tudtak jó számokat készíteni akkor most miért nem?



2017. júl. 20. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
8%

"Attól, hogy te nem követed nyomon a mai magyar előadók sorsát, az nem jelenti azt, hogy nem futottak külföldön is be karriert."


Akkor légyszíves sorold fel őket. Én alá tudtam támasztani az állításom tényekkel,most te jössz. Az "ismertem valakit aki hallott valakiről aki látott valakit aki olvasott valakiről" az nem érv.


"Ne gyere folyton SP-vel, aki nem is énekes, hanem fényképész."


Zenei pályára nyergelt át (legalább félfenékkel), tehát zenésznek számít. Ennyi erővel akkor senki nem számít, aki nem hivatásos zenész?


"Őt összehasonlítani a republiccal ugyanolyan abszurd, mint szerinted magyar zenészt összehasonlítani egy külföldivel."


Mind a kettő magyar, mind a kettőnek ugyanannyi lehetősége volt betörni a fősodorba, és mind a kettő ugyanabban a műfajban alkot. Az összehasonlítás tehát érvényes. A többi az hitvita.


"A republicot sokan szeretik, de attól még zeneileg nem lesz jobb."


- Attól jobb, hogy igazi hangszereken játszanak, nem pedig egy felbérelt zenész nyekergeti hátulról a szintetizárort, mert ők még arra is képtelenek, hogy megtanuljanak gitározni.

- Attól jobb, hogy a zenéik szövege mára szállóigékké váltak, és saját maguk írták, nem pedig ötperces folyékony káromkodásból áll

- Attól jobb, hogy a zenéik igényesen ki vannak dolgozva a megfelelő hangközökkel, refrénnel, ismétlésekkel, transzponálásokkal, nem pedig másfél óráig tartó düb-düb-düb-tác-tác-tác, mintha egy rozsdás kazánt püfölne valaki samukalapáccsal.

És mielőtt részrehajlással vádolnál meg, közlöm, hogy a pokolban felvett brutálmetál sem jobb semmivel (kis hörgés, riff, nagy hörgés, két riff, kvanagy hörgés, gitár földhözbszása)

- Attól jobb, hogy a zenéikkel voltak képesek kitűnni, nem a különféle médiabotrányaikkal meg a vegytiszta ostobaságukkal a sztármagazinok címlapján

- Attól jobb, hogy nem selejtkutató baromságokon szedték össze a "tehetségüket", és nem emeltdíjas SMS-ek tartották életben a karrierjüket. Megasztár, X-faktor, meg a többi ökörség az adófizetők pénzének elpisálásra. Oláh Ibolya meg a Torres Danika is mekkora sztárok voltak 1 évig, manapság meg már a lőtéri kutyát nem érdekli, amit zene címén összekínlódnak

- Attól jobb, hogy nem lopták el mások zeneszámait "feldolgozásnak" szépítve, és nem mások örve alatt próbáltak népszerűségre meg pénzre szert tenni

- Attól jobb, hogy tudtak kottát olvasni és énekelni, nem playbackről tátognak mint a partra vetett hal


Kezdetnek ennyi asszem elég is. Tessék, lehet tételesen cáfolni.


"Kötve hiszem, hogy abszolút hallásod lenne és az sem számít zeneszakértelemnek, hogy te már a danubiuszt is sokat hallgattad."


Az abszolút hallás a zeneszerzés szempontjából hasznos (igaz, nem kötelező), és akinek van, az nagyobb valószínséggel tud hiteles véleményt adni zenei szempontból, legyen az komolyzene vagy könnyűzene. A Danubiusznak valóban nincs köze a zenei szakértelemhez, nem is értem, miért erőltetted őket egy mondatba, a Danubiusz abból a szempontból mérvadó, hogy akkori vagy régebbi zenét játszott többször. De felhozhattam volna bármelyik másik rádiót, Queen-t a Kossuth is játszik rendszeresen reklámszünetben vagy műsorvégnél.


"Tipikus öregember lehetsz, aki képtelen a változást elfogadni, csak az a jó, ami 40-50 évvel ezelött is volt."


32 éves vagyok, köszönöm az érdeklődésed.


"mint hogy a mai sokkal fejlettebb és kifinomultabb énekesek zenéit hallgassa."


Presser Gábort pont nem hallgatok, az mindenesetre elég sokatmondó, hogy zsűritag volt a zenei vetélkedőkön. A fejlettség meg a kifinomultság nem garancia arra, hogy egy zene jó is lesz. Akkor ennyi erővel a komolyzene a Sátán műve, vagy mi? Ah, pfuj, zongora meg hegedű, totál ezerötszázas évek! Szintetizátor, aaaaaz az igazi!!! :$$$$


"És mégis mit tett le a Republic az asztalra? Sokan szeretik oké. Bármely más mai magyar híres együttes koncertjén is telt ház van. Mitől lenne a republic jobb?"


Olvasgass kicsit utána a bevételeinek, a rajongótábornak (ami még ennyi év elteltével is stabil), a koncertközönség számának, a kívánságműsorokba érkezett kéréseknek, a fellépési igényeknek stb. Akár személyesen meg is keresheted őket és interjút kérhetsz tőlük, de van épp elég rögzített interjú a weben.


"Kérlek magyarázd meg, ha már annyira értesz a zenéhez, mert ezek nem tények, amiket írkálsz, csak személyes vélemény, amit nem támasztasz alá."


Megtettem. Most talán rajtad volna a sor.

2017. júl. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
54%

#9 "magyart magyarral hasonlítsunk össze"


Szerinted a magyarok nem képesek világszínvonalon alkotni? Akkor meg miről is beszélünk?

2017. júl. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
84%

"Mindazonáltal az Edda, Ómega, Republic még külföldön is nagy karriert futott be. Ezt melyik mai magyar előadó tudja elmondani magáról? Ja, hogy semelyik?"


A rendszerváltás előtti bandák meg azért eléggé más súlycsoportban, komoly előnnyel indultak. A keleti blokk nagyon nyomta a sajátot, ez ideológiai, politikai szempontból fontos volt. Ma ez nincs meg és tényleg csak tehetséggel lehet nemzetközi szinten kitűnni.

2017. júl. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
16%

"Szerinted a magyarok nem képesek világszínvonalon alkotni? Akkor meg miről is beszélünk?"


Arról beszélek, hogy aránytalan összehasonlítani a Republic rajongótáborát mondjuk Ricky Martin rajongótáborával. Kb. mintha pehelysúlyú boxolót küldenél nehézsúlyú ellen.


"A rendszerváltás előtti bandák meg azért eléggé más súlycsoportban, komoly előnnyel indultak."


A lehetőség akkor is megvolt bárki számára, hogy sikeres legyen. Nem az volt, hogy van 1 banda, és eszi-nem eszi, nem kap mást, választék már akkor is volt. Ott volt pl. Falcó, aki osztrák zenész volt, és mégis mekkora sikereket ért el még nemzetközileg is. És mindezt úgy érték el, hogy nem voltak agyonsztárolva a tehetségkutató bohócműsorokban, hanem önerőből érték el azt, amire egy mai zenész még a nagyérdemű támogatásával se képes. Ha valóban tehetségesek volnának a mai előadók, nem is volna szükség X-faktorra meg hasonló ökörködésekre.

2017. júl. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
36%

Semmi tényt nem írtál, csak azokat fejletted ki, amiket eddig is. Én alá tudtam támasztani az állításom tényekkel,most te jössz. Nem vettem észre, hogy bármit is alátámaszottál volna.


Te most komolyan azt hiszed, hogy a mai zenészek nem tudnak hangszeren játszani? Szerinted a szintetizátor az micsoda? Ne haragudj, de nevetséges, amit írsz ezek után. Csukott szemmel eljátszok neked bármit szintetizátoron és zongorán is ugyanúgy. Tipikus már megint. Ami régen nem volt elterjedt, de ma igen, az már csak rossz lehet.

Mai névszerű zenekarok csak úgy random, amik eszembe jutnak pl.: Kowalsky meg a Vega, Magna Cum Laude, a Magashegyi Underground, Paddy and the Rats, a Péterfy Bori and Love Band, Szabó Balázs Bandája, Supernem, 30Y, Csík Zenekar, Hiperkarma, a Honeybeast.


„ Attól jobb, hogy igazi hangszereken játszanak, nem pedig egy felbérelt zenész nyekergeti hátulról a szintetizárort, mert ők még arra is képtelenek, hogy megtanuljanak gitározni. „


Mindegyik általam említett zenekar is igazi hangszereken játszik, saját zenekarral. Ha neked nyekered a szintetizátorod, akkor javíttasd meg, mert nem normális.

„Attól jobb, hogy a zenéik szövege mára szállóigékké váltak, és saját maguk írták, nem pedig ötperces folyékony káromkodásból áll „

Szállóigévé? Mond egyet, mert egyet sem ismerek, mert semmi sem lett szállóige jah bocs, „vap vap vap suvap”

„Attól jobb, hogy a zenéik igényesen ki vannak dolgozva a megfelelő hangközökkel, refrénnel, ismétlésekkel, transzponálásokkal, nem pedig másfél óráig tartó düb-düb-düb-tác-tác-tác, mintha egy rozsdás kazánt püfölne valaki samukalapáccsal. „

Az általam említett zenekaroknál szintúgy. A republic szállj el kismadár c. száma konkrétan 13 apró kis ismétlődik folyamatosan. Ebben mégis mi a kidolgozott, vmit is mondó szöveg? Elárulom: semmi.


„Attól jobb, hogy a zenéikkel voltak képesek kitűnni, nem a különféle médiabotrányaikkal meg a vegytiszta ostobaságukkal a sztármagazinok címlapján”

Egyik zenekarnak sem volt még botránya és elég egyedi zenét játszanak, mert még csak nem is egy műfajúak.


„Attól jobb, hogy nem selejtkutató baromságokon szedték össze a "tehetségüket", és nem emeltdíjas SMS-ek tartották életben a karrierjüket. Megasztár, X-faktor, meg a többi ökörség az adófizetők pénzének elpisálásra. Oláh Ibolya meg a Torres Danika is mekkora sztárok voltak 1 évig, manapság meg már a lőtéri kutyát nem érdekli, amit zene címén összekínlódnak „

No komment, ehhez már nem lehet hozzászólni, de komolyan ez zenekart akarsz összehasonlítani a tehetségkutatókkal? Bezzeg az nem tetszik, hogy külföldit hasonlítunk magyarral…..


„Attól jobb, hogy nem lopták el mások zeneszámait "feldolgozásnak" szépítve, és nem mások örve alatt próbáltak népszerűségre meg pénzre szert tenni”


Most nincs kedvem magyar vonatkozásban kikeresni erre neked forrást, de külföldön is bevett szokás a számok feldolgozása. Ez nem lopás. Élt a lehetőséggel Whitney Houston-tól kezdve egy csomó énekes. Akkor szerinted ők is sz.rok? Nem hinném.


„Attól jobb, hogy tudtak kottát olvasni és énekelni, nem playbackről tátognak mint a partra vetett hal „

Attól, hogy minden mondatban szidod a mai előadókat, még nem lesznek sz.rok, csak még jobban kitűnik, hogy te retrofan vagy és képtelen vagy haladni a korral és befogadni az újat. Ez nem az előadók vagy a világ hibája, te vagy ilyen besavanyodott.


„Presser Gábort pont nem hallgatok, az mindenesetre elég sokatmondó, hogy zsűritag volt a zenei vetélkedőkön. A fejlettség meg a kifinomultság nem garancia arra, hogy egy zene jó is lesz.”

Micsoda indok. Tóth Gabi is volt zsűritag ugyanolyan zenei vetélkedőn. Akkor ők is egy szinten vannak a te logikád szerint.


„Olvasgass kicsit utána a bevételeinek, a rajongótábornak (ami még ennyi év elteltével is stabil), a koncertközönség számának, a kívánságműsorokba érkezett kéréseknek, a fellépési igényeknek stb. Akár személyesen meg is keresheted őket és interjút kérhetsz tőlük, de van épp elég rögzített interjú a weben. „”

Mindegyik zenekarnak, amit írtam ugyanekkora rajongótábora van, csak dupla annyi bevétele és koncetje, mint amennyi a republicnak összesen volt. Kivánságműsor? Nem hallgatok kossuth rádiót, az igéynes mai rádiókban nem adnak republicot egyáltán. Szóval ez sem vmi jó indok volt, vissza fele sültél el vele, mert ha ezek szerint jó egy zenekar, akkor te is beláthatod, hogy a mai zenekarok mindenben jobbak a régieknél.

2017. júl. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
24%
Imádom, hogy egy egyszerű zenei kérdésnél is benyögik az okosok, hogy "ezért tart itt az ország...."
2017. júl. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:

Nagyjából veled egykorú vagyok, de be kell vallanom, ezek a színes-szagos világra szóló tehetségű magyar retró zenekarok sosem voltak a kedvenceim, pedig elég változatos a zenei érdeklődésem és pont az ő műfajuk egy pár évig nagyjából a fősodrában volt a rock és a metál klasszikustól a modernig.


De már akkor is többre értékeltem olyan bandákat, mint a

Demonlord https://www.youtube.com/watch?v=7D2xeJO3Bq4

Cadaveres https://www.youtube.com/watch?v=r_o_DvjJCQ8

Dalriada https://www.youtube.com/watch?v=uziebUp6PKo

Paddy And The Rats https://www.youtube.com/watch?v=z95BSTlLY5w

Wisdom https://www.youtube.com/watch?v=7rIm3sUzDXo

Tűzmadár https://www.youtube.com/watch?v=pz2SyJQ60b4

Ha már magyarokat mérünk magyarokhoz. De még a régebbiek közül is inkább Hobót és Deák Billt hallgattam.

2017. júl. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
11%

"Semmi tényt nem írtál, csak azokat fejletted ki, amiket eddig is."


Persze, ha te önkényesen eldöntögeted, mit kezelsz tényként és mit nem, akkor valóban nem írtam semmi tényt. Ez nagyon szép, csak a világ nem így működik sajnos.


"Én alá tudtam támasztani az állításom tényekkel"


Igen? Hol?


"most te jössz. Nem vettem észre, hogy bármit is alátámaszottál volna."


Neked teljesen fölösleges, rávágod, hogy "azok nem tények", és továbbra is csak a saját ideáidat tartod majd valósnak.


"Te most komolyan azt hiszed, hogy a mai zenészek nem tudnak hangszeren játszani?"


Igen, komolyan. Látogass el mondjuk a Balaton Soundra (én megtettem). Az előadó kinn áll a színpadon, és előad, egy darab hangszert nem láttam a kezében. De biztosan csak az én szemem rossz.


"Szerinted a szintetizátor az micsoda? Ne haragudj, de nevetséges, amit írsz ezek után."


Aha. Je. És szerinted szintetizátorral kell kipótolni MINDEN létező hangszert (még a dobokat is), meg előre rögzített ritmusokat visszajátszogatni autópilóta-móduszban? Ugye nem gondoltad komolyan, hogy majd 1 ember 7-8 külön hangsávot fog egymástól függetlenül játszani, amikor összesen 2 darab keze van. Vagy igen? Jaj a kis naiv...


" Csukott szemmel eljátszok neked bármit szintetizátoron és zongorán is ugyanúgy. Tipikus már megint."


Oké, szívesen küldök neked egy MIDI-t. Szeretném videófelvételen látni, ahogy live lejátszod (a hangfelvétel nem bizonyít semmit).


"Ami régen nem volt elterjedt, de ma igen, az már csak rossz lehet."


Régen is volt szintetizátor, viszont nem helyettesítettek minden hangszert szintetikus szarokkal, kivéve ha az előadónak alapból ez volt a műfaja. Kraftwerk, Jean-Michel Jarre, Vangélisz mond valamit? Elég szomorú, ha nem.


"Mai névszerű zenekarok csak úgy random, amik eszembe jutnak pl.: Kowalsky meg a Vega..."


Igen, ezek ma népszerűek (a Paddy and the Rats mellesleg kakukktojás mert már létezik egy ideje). Van is tőlük egy-két sláger, Honeybeast-től ugye a "Legnagyobb hős". A gond ott kezdődik, hogy szebbet-jobbat sose sikerül a debütált slágernél írniuk utána, van 1 darab jó zenéjük, és többnyire nem is lesz több. Oláh Ibolya is így járt a Magyarország című örökbecsüjével. Igen, az befutott. A következő "nagy slágere", az a turbófeminista szarság viszont már a kutyát nem érdekelte.

Ezzel szemben az Ómegától vagy az Eddától kapásból tudok 10 befutott slágert is írni, mert nem fújt ki a tudományuk 1 albummal. Fekete Pillangó, Ha én szél lehetnék, A Kör, Kölyköd voltam, Ítélet, Gyöngyhajú lány stb. stb.

Arra is igen kíváncsi leszek, 10 év múlva ezeknek még hány százaléka fog zenélni.


"Szállóigévé? Mond egyet, mert egyet sem ismerek, mert semmi sem lett szállóige"


Ahogy akarod:

"A vonat nem vár..."

"Csillagok, csillagok, mondjátok el nekem"

"Ballag a katona"

"Aki hülye, az is marad"

"Ment a hűtlen nehéz fejjel"

"Induljon a banzáj!"

"Bolond aki sír egy lány után!"

"Gyorsabban száll, mint a képzelet"

"Úgy élvezem én a strandot" - "És még Bambi is kapható"

"A szerelemnek múlnia kell..."

"Bumm a fejbe!"

"Úgy szeretném meghálálni..."


Nemigen fordulsz meg ezekszerint emberek között, ugyanis ezek már eléggé a közbeszéd részét képezik egy ideje.



"Az általam említett zenekaroknál szintúgy. A republic szállj el kismadár c. száma konkrétan 13 apró kis ismétlődik folyamatosan. Ebben mégis mi a kidolgozott, vmit is mondó szöveg? Elárulom: semmi."


Ha semmi különbséget nem látsz eközött, meg Fluor Tomika haknizása között, akkor van egy rossz hírem: nem én vagyok a hülye...


"Egyik zenekarnak sem volt még botránya és elég egyedi zenét játszanak, mert még csak nem is egy műfajúak."


Majd lapozz át egy-két sztármagazint, ha újságosstandnál jársz. Gyakran már a főcímlapon ott virít, hogy Caramelnek kétfejű macskája született.


"No komment, ehhez már nem lehet hozzászólni, de komolyan ez zenekart akarsz összehasonlítani a tehetségkutatókkal? "


Igen, komolyan, ugyanis (papíron) ezért indultak be a tehetségkutatók, hogy jó zenészeket, zenekarokat "termeljenek" ki. Nem viccből ücsörgött a zsűriben csupa olyan szaktekintély - Pély Barnabás, Szikora Róbert - aki zeneileg már le is tett valamit az asztalra. Hogy az ilyen showműsorok végül mégse hozták a kívánt eredményt, és a befuttatott gigasztárok egy éven belül lefulladtak, az elég sokatmondó mindenesetre. Magyarázd meg kérlek, hogy lehetséges az, hogy a régebbi együttesek soha 1 emelt díjas SMS-t nem kaptak, és mégis képesek voltak 10+ albumot összehozni, és egy részük mái napig is aktívnak maradni a zenei életben (Ómega például).


"Bezzeg az nem tetszik, hogy külföldit hasonlítunk magyarral…"


Valóban nem, mert a Kérdező itt elsősorban a magyar zenei életre vonatkozóan tette föl a kérdést. A külföldieket azért hoztam fel, hogy megmutassam, nem hungarikum jelenség, hogy az igényes, jó zenét játszó együttesek helyét átveszik az élvezhetetlen moslékot gyártó súlytalan tehetségtelen zenebohócok.

Teljesen mindegy, mert ha magyart állítanék szembe egy külföldivel, akkor meg abba kötnél bele, hogy csúsztatok.


"Most nincs kedvem magyar vonatkozásban kikeresni erre neked forrást, de külföldön is bevett szokás a számok feldolgozása. Ez nem lopás. Élt a lehetőséggel Whitney Houston-tól kezdve egy csomó énekes. Akkor szerinted ők is sz.rok? Nem hinném."


Nem is nézték jó szemmel az ellenérdekelt együttes rajongói, utánanézhetsz. Sima jewtube kommentek is megteszik, nem is kell az együttes fórumára ellátogatnod.

1: Akkor nem lenne lopás, ha az eredeti előadóval közösen dolgoznák fel, sok esetben érthető okokból nem ezt látjuk.

2: Jogilag lehet hogy nem lopás, ettől viszont még ordít róla, hogy más tollával ékeskedik, és a sajátjaként akarja eladni.

3: Az eredeti előadó gyakran nem is tud a dologról, semmiféle licenszet nem is vásárol tőle az, aki elcsórja az ő szellemi termékét. Ezt nevezik plágiumnak, és volt is belőle éppen elég botrány.


De akkor mondok egy konkrét példát: Rihannának az "Unfaithful" c. száma teljes egészében a Heavy Troopers 1996-ban készült "Everything is ruined" című nótájának az ellopása. Az együttes egy fitying hasznot nem látott a dologból, sokáig nem is tudtak arról, hogy lekoppintották őket, Rihanna meg vidáman sütkérezett a nagyérdemű előtt más szellemi termékével. Nem véletlenül kapta a "Másolgatós Ribncka" nevet.


"Attól, hogy minden mondatban szidod a mai előadókat, még nem lesznek sz.rok, csak még jobban kitűnik, hogy te retrofan vagy és képtelen vagy haladni a korral és befogadni az újat."


Valóban, ennél rosszabbak már tényleg nem is lehetnének. Ha lenne kereslet az igényes zenére, akkor lennének megint igényes muzsikát játszó együttesek, és nem lenne ennyi hallgathatatlan szutyok. Nem azzal van a probléma, hogy új, hanem hogy élvezhetetlen, szar. De valamiért ezt te nem akarod elfogadni.


"Micsoda indok. Tóth Gabi is volt zsűritag ugyanolyan zenei vetélkedőn. Akkor ők is egy szinten vannak a te logikád szerint."


Elég sokatmondó a tény, hogy 2 kislemezzel, és alig 10 éves karrierrel mái napig hallgatottabb a - te szavaiddal élve - "új, fejlett, kifinomult" előadóknál, együtteseknél.

Egy kis hülye kérdés: Ha szerinted ezek az "új, fejlett, kifinomult" előadók annyira szuperek, miért nem futnak fel annyira, mint anno az Illés, vagy Demjén Ferenc? A lehetőségük ugyanúgy megvan, és most hogy fejlődött a technika is, a logikád szerint egy szellentésükbe se kerülne feltörni akár európai színvonalra is. És ezt látjuk? Nem, nem ezt.


"Mindegyik zenekarnak, amit írtam ugyanekkora rajongótábora van, csak dupla annyi bevétele és koncetje, mint amennyi a republicnak összesen volt."


Ez meg úgy ahogy van, baromság.


" Nem hallgatok kossuth rádiót, az igéynes mai rádiókban nem adnak republicot egyáltán. "


Akkor mi alapján is alkotsz ily sommás véleményt arról, hogy mely együttesek a jobbak?


" Szóval ez sem vmi jó indok volt, vissza fele sültél el vele, mert ha ezek szerint jó egy zenekar, akkor te is beláthatod, hogy a mai zenekarok mindenben jobbak a régieknél"


Ööö, és ezzel mit is akartál bizonyítani, vagy indokolni? Hogy az élvezhetetlen szutyok jön a rádióból, mert a birkanépnek erre van igénye?

Ha jól emlékszem, 1 oldallal ezelőtt pontosan ugyanezt írtam, úgyhogy itt teljesen nyitott kapukat döngetsz.

2017. júl. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
40%

"Én alá tudtam támasztani az állításom tényekkel" Igen? Hol?

Te most magaddal vitatkozol? Mind a két mondatot te magad írtad és másoltad be ide, most a saját kérdéseidre válaszolgatsz?



"Te most komolyan azt hiszed, hogy a mai zenészek nem tudnak hangszeren játszani?" Igen, komolyan. Látogass el mondjuk a Balaton Soundra (én megtettem). Az előadó kinn áll a színpadon, és előad, egy darab hangszert nem láttam a kezében. De biztosan csak az én szemem rossz.

Aha. Kint voltál egy külföldi előadó előadásán, aztán itt pampogsz, hogy ne hasonlítsuk össze a külföldit a magyarral. Nagyon nagy észkombájn van már megint. Akit te láttál valószínűleg egy DJ volt. Mégis mi alapján hasoníltasz össze egy DJ-t egy zenekarral, mikor teljesen más stílust játszanak, más célközönségnek? Ne haragudj, de ez megint csak ostobaságra vall. Vagy ezentúl vegyük egy kalap alá a republicot és az almazenekart is?


„Szerinted a szintetizátor az micsoda? Ne haragudj, de nevetséges, amit írsz ezek után." Aha. Je. És szerinted szintetizátorral kell kipótolni MINDEN létező hangszert (még a dobokat is), meg előre rögzített ritmusokat visszajátszogatni autópilóta-móduszban? Ugye nem gondoltad komolyan, hogy majd 1 ember 7-8 külön hangsávot fog egymástól függetlenül játszani, amikor összesen 2 darab keze van. Vagy igen? Jaj a kis naiv... „

Elmondanám, hogy a mai előadók nem a szintetizátorral játszák el a másik hangszereket. Esetleg nem szintiboyt szoktál te hallgatni? Kb. olyan kaliberű dolgokkal példálozol itt. Autópilóta-módusz? Ez egy létező szó? Megnézném, hogy te mit alkotnál egy DJ pult mögött most nem azért. Én sem rajongok a műfajért, de nem nézem le őket, mint ahogy te teszed azokat, akik 1990 után kezdtek el zenélni. Nyilvánvalóan semmit sem értesz a zenéléshez, ez kitűnt már ott, mikor benyögted, hogy abszolút hallásod van. Azt sem tudod ez mit jelent. Csak ahhoz értesz, hogy ilyen fals infókat terjessz, mint hogy a mai zenészek szintetizátorral dobolnak. Jesszus hallod te magad?


„Igen, ezek ma népszerűek (a Paddy and the Rats mellesleg kakukktojás mert már létezik egy ideje). Van is tőlük egy-két sláger, Honeybeast-től ugye a "Legnagyobb hős". A gond ott kezdődik, hogy szebbet-jobbat sose sikerül a debütált slágernél írniuk utána, van 1 darab jó zenéjük, és többnyire nem is lesz több. „


Attól, hogy ne nem ismersz többet, az a te dolgot. De a tudatlanság nem mentesít semmi alól. Az abszolút hallásod ezek szerint csak a régi zenék felismerésére terjed ki, mert hogy ezeknek az előadóknak mindnek több slágere van, mint a republicnak volt, az is biztos :D Olvasgass már egy kicsit utána a dolgoknak könyörgöm, mielött elkezdesz vitázni a neten.


Nemigen fordulsz meg ezekszerint emberek között, ugyanis ezek már eléggé a közbeszéd részét képezik egy ideje.

Bocsi, falunapokra nem járok valóban, de hogy ezek senki sem emlegeti úgy kb. 230 éve, az is biztos.


„Ha semmi különbséget nem látsz eközött, meg Fluor Tomika haknizása között, akkor van egy rossz hírem: nem én vagyok a hülye... „

Nem lehetsz ennyire ostoba már megint. Említettem neked 11 előadót, erre te megint visszatérsz Fluor Tomira meg SP-re? Neked ez vmi fétised vagy meleg vagy és rájuk buksz, vagy mi a fenéért említed meg őket minden egyes alkalommal? Bár Fluor Tomiék is nyomják már 3-4 éve a műfajt és népszerűbbek a republiknál, hidd el.


„"Mindegyik zenekarnak, amit írtam ugyanekkora rajongótábora van, csak dupla annyi bevétele és koncetje, mint amennyi a republicnak összesen volt."


Ez meg úgy ahogy van, baromság. „


Ennyi a nagy indoklás. Mindenre rámondod, hogy baromság és ez neked az indok meg a bizonyíték?


„Akkor mi alapján is alkotsz ily sommás véleményt arról, hogy mely együttesek a jobbak? „ Amit nem játszanak manapság a rádiókban, az egyértelmű, hogy ma nem népszerűek? Neked nem egyértelmű? Republicot nem játszák, azaz ma nem népszerűek. Azok elmennek a koncertjeikre, akik fénykorukban is elmentek és olyan fanatikusak, mint te, de olyan elég kevés van, aki fiatal és kedveli a semmitmondó zenéjüket. És voltam koncertjükön, Demjén koncerten is voltam már, kongott az ürességtől, annyira nem népszerűek.


„élvezhetetlen szutyok” Azért, mert nem a te ízlésednek felel meg, akkor már élvezhetetlen szutyok? Gratulálok ehhez a nagy logikához, süt rólad az ostobaság. Nem bántásból, de az, aki úgy alkot véleményt, hogy abszolút nem ismeri a témát és csak azért sz.r, mert neki nem jön be a stílus, az egy óvodás értelmi szintjén van.

2017. júl. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
12%

"Te most magaddal vitatkozol? Mind a két mondatot te magad írtad és másoltad be ide, most a saját kérdéseidre válaszolgatsz?"


Nem volt idézőjel, tehát úgy vettem, hogy azt te írtad. De visszanézheted te is, biztos megint az én szemeim a rosszak.


"Aha. Kint voltál egy külföldi előadó előadásán, aztán itt pampogsz, hogy ne hasonlítsuk össze a külföldit a magyarral. "


1: A Balaton Soundon volt ugyanannyi magyar is, mint külföldi.

2: Csipkebokor vessző.

3: Nem EGY darab előadót néztem meg, a Balaton Sound egy többnapos fesztivál de tudd már jobban ezt is pls. Felőlem Voltra vagy EFOTT-ra is kimehetsz, meglátjuk, melyikőnk is beszél baromságot.


"Akit te láttál valószínűleg egy DJ volt. Mégis mi alapján hasoníltasz össze egy DJ-t egy zenekarral, mikor teljesen más stílust játszanak, más célközönségnek?"


Tudom, mi az a DJ, és nem, nem az volt. A DJ az lemezlovas, nem előadó, saját száma - nagyon kevés kivételtől eltekintve, mint Tiesto - nincs. Ők átdolgoznak, mixelnek, zenét szolgáltatnak. A DJ nem ad elő, hanem lejátszik. Na ennyire vagy tisztában a fogalmakkal.

A zene stílusát idekeverni pedig natúr csúsztatás.


"Ne haragudj, de ez megint csak ostobaságra vall. Vagy ezentúl vegyük egy kalap alá a republicot és az almazenekart is?"


Én zenekarokat, együtteseket, előadókat hasonlítottam össze, nem DJ-ket együttesekkel. Igen, együttest és együttest logikus egy kalap alá venni, mert ugyannak a részhalmaznak az elemei. A Republic is meg az almazenekar is. A Republic és DJ Rajzszög viszont nem. See how it workz?


"Elmondanám, hogy a mai előadók nem a szintetizátorral játszák el a másik hangszereket."


Akkor ööö, mire is használják a szintetizátort? Csak azért kérdem, mert eredetileg a neve meg az egész funkciója is erre utal, hogy hangszereket szintetizál. Az is érdekelne, hogy állíthatod 100%-os bizonyossággal azt, hogy a mai előadók nem szintetizátorral, előre rögzített hangsávokkal spórolják ki a hangszereket + hozzáértést a zenékből. Csak mert ezt úgy jön le nekem, minthogy a víz 0 fokon megfagy.


"Esetleg nem szintiboyt szoktál te hallgatni? Kb. olyan kaliberű dolgokkal példálozol itt. "


Direkt nem őt említettem meg. Nemcsak a szintiboy meg a Cozombolis csinálja. Na itt jön a képbe az abszolút hallás többek között. Akinek van, az meg tudja különböztetni a valódi gitárt a generál MIDI 32 "Overdriven" vagy "Distortion Guitar" nevű silány pótvacakjától.

Arra nem veszik a fáradságot, hogy soundfontokat használjanak...


" Autópilóta-módusz? Ez egy létező szó? "


Mind a kettő létező szó.


"Megnézném, hogy te mit alkotnál egy DJ pult mögött most nem azért."


Én nem DJ vagyok, hanem zeneszerző. Kiemelném, NEM sztár, ugyanis engem nem a pénz meg a hírnév motivál, egész egyszerűen az,hogy meguntam, hogy választani lehet szar, szarabb, mégszarabb és legszarabb között, és inkább megírom magamnak azt a zenét, ami nekem tetszik. Igen, lekottázva, meg minden. Hogy a tehetségkutatós zenebohócok többsége még idáig se jut el, az egyszerűen röhej a köbön.


"Én sem rajongok a műfajért, de nem nézem le őket, mint ahogy te teszed azokat, akik 1990 után kezdtek el zenélni."


A kétezres évek második feléről volt szó napjainkig, ne csúsztass, nagyon átlátszó.


"Nyilvánvalóan semmit sem értesz a zenéléshez, ez kitűnt már ott, mikor benyögted, hogy abszolút hallásod van. Azt sem tudod ez mit jelent. Csak ahhoz értesz, hogy ilyen fals infókat terjessz, mint hogy a mai zenészek szintetizátorral dobolnak."


Kettőnk közül itt neked nincs 1 db fogalmad se a zenéről, hogy miből áll, mitől lesz jó, alapfogalmakkal sem vagy tisztában, mint az abszolút hallás, és szemmel láthatóan lövésed nincs arról, egy mai együttes mai zenéje hogyan készül el. Azzal, hogy egy közismert tényt fals infónak minősítesz, elég sokat elárultál arról, mennyire nem vagy otthon a témában. Nálad nem a lóláb lóg ki, hanem az egész ménes...


"Attól, hogy ne nem ismersz többet, az a te dolgot. De a tudatlanság nem mentesít semmi alól."


Nem ismerek többet, mert a rádiók NEM adnak le tőlük kb. semmi mást, csak azt az egyszer slágert. Ha hallgattál volna (kereskedelmi rádiót), bölcs maradtál volna. És ahogy mondod: attól hogy erről nem tudsz, mert nem hallgatsz rádiót, attól még a tény az tény marad. Képzeld, én se úsztam még egy medencében rozmárokkal, mégse tagadom a létüket.


"Az abszolút hallásod ezek szerint csak a régi zenék felismerésére terjed ki, mert hogy ezeknek az előadóknak mindnek több slágere van, mint a republicnak volt, az is biztos :D"


Ez nettó baromság. Egy olyan előadónak, akinek fele annyi albuma nem jelent meg, mint mondjuk az Ómegának, hogy lehetne több slágere? :DDD Remélem tisztában vagy azzal, mekkora bullshitet mondtál...


"Bocsi, falunapokra nem járok valóban, de hogy ezek senki sem emlegeti úgy kb. 230 éve, az is biztos."


Parasztbácsi esete a zsiráffal. "Ilyen állat márpedig nincs" és kész.

Hogy is volt az a dolog a nemtudással...?

Google keresés mindegyik említett mondatra, a találati eredmények számát odabízom.

Owned.


"Nem lehetsz ennyire ostoba már megint. Említettem neked 11 előadót, erre te megint visszatérsz Fluor Tomira meg SP-re? Neked ez vmi fétised vagy meleg vagy és rájuk buksz, vagy mi a fenéért említed meg őket minden egyes alkalommal?"


- Mert ők vannak a fősodorban, mint "sztárok"

- Mert jelenleg rájuk nagyobb a kereslet, mint a felsorolt 11 bármelyikére (Kovalsky, Paddy és még jópár például rétegzene, ennyi erővel felhozhattad volna a Kalapácsot meg az Ossiánt is)

- Mert a fiatalok többségének manapság ők a kedvenceik, ha magyarokról van szó


" Bár Fluor Tomiék is nyomják már 3-4 éve a műfajt és népszerűbbek a republiknál, hidd el. "


Na itt kimentem röhögni :D ekkora sületlenséget az Ezotéria rovat se tud összehozni!


"Ennyi a nagy indoklás. Mindenre rámondod, hogy baromság és ez neked az indok meg a bizonyíték?"


Az indoklás egyszerű: feleannyi ideje nem létezik egyik se, mint mondjuk a Republic vagy az Ómega, úgyhogy már csak százalékos arányban sem lehet még feleannyi se a bevételük meg a rajongótáboruk. Úgyhogy, kérlek szépen, ez egy légbőlkapott baromság. Lehet ténytagadni, hajrá.

Bizonyítékokkal meg óvatosan, mert te eddig semmivel se támasztottad alá az állításaidat, de tőlem nagy garral elvárod ezt...


[link]


"Amit nem játszanak manapság a rádiókban, az egyértelmű, hogy ma nem népszerűek? Neked nem egyértelmű? Republicot nem játszák, azaz ma nem népszerűek. "


Ellentmondásba keveredtél magaddal. Ha nem hallgattál/hallgatsz kereskedelmi rádiókat, honnan tudod, hogy nem játsszák?

Én hallgatok, és bizony játsszák. Hoppácska...


"Azok elmennek a koncertjeikre, akik fénykorukban is elmentek és olyan fanatikusak, mint te, de olyan elég kevés van, aki fiatal és kedveli a semmitmondó zenéjüket. És voltam koncertjükön, Demjén koncerten is voltam már, kongott az ürességtől, annyira nem népszerűek."


Mutasd kérlek a jewtube videót, merthogy biztosan készült a koncertről. Szeretném látni, ahogy kong a nézőtér az ürességtől.

Akkor voltál te a koncertjükön, amikor én a Szaturnuszon, maradjunk annyiban...


"Azért, mert nem a te ízlésednek felel meg, akkor már élvezhetetlen szutyok? Gratulálok ehhez a nagy logikához, süt rólad az ostobaság. Nem bántásból, de az, aki úgy alkot véleményt, hogy abszolút nem ismeri a témát és csak azért sz.r, mert neki nem jön be a stílus, az egy óvodás értelmi szintjén van."


Ez az ostobázás cseppet vérciki egy olyan kérdésnél, ami eleve úgy íródott ki, hogy miért tüntek el/szüntek meg a kilencvenes évek nagy együttesei :D Nekem inkább olybá tűnik, itt te propagálod nagyon ezeket a mai fú de fejlett és innovatív súlytalan tehetségtelen tucatelőadókat. A felvetésemre, miszerint ha ennyire hipiszupi megamájer multitehetségek, miért nem múlják felül Demjén, az Ómega vagy az Edda sikereit, azóta sem reagáltál, szépen besöpörted a szőnyeg alá, és imádkozol, hogy elfeledkezzek róla.

Mindazonáltal itt NEM zenei stílusokról volt szó, még külön ki is tértem rá, hogy rockzenéből is lehet szart csinálni, de egy hozzászóláson belül tőled ez már az ötödik csúsztatás, szóval nem vagyok meglepve. Senki nem állította itt rajtad kívül, hogy a popzene az jobb/rosszabb lenne, mint a rap, hardtechnó, tektonik, ragtime vagy mittomén milyen rittemcsutta stílus. Azért szar, mert a mai előadók nem tudnak/nem akarnak minőséget belevinni, egyszerűbb mennyiségben önteni a moslékot a médiába, a hülye emberek ezért is fizetnek, nem? Sajnos de.

A többi az csak hitvita.

2017. júl. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!