Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért tűntek el illetve...

Miért tűntek el illetve szűntek meg a 90"s évek együttesei?

Figyelt kérdés

Gondolok a Kozmixra, Kerozinra, Emergency Hause, Ufo, Soho Party, Fresh


Mert ha anno tudtak jó számokat készíteni akkor most miért nem?



2017. júl. 20. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
6%

#50, hányszor is hoztam fel, hogy nézd meg a Wikin az eladási, népszerűségi listákat? Számoljam? Vagy elismered, hogy baromságot írtál?


Hogy 7 hónapig hol voltam, mit csináltam, nem tartozom elszámolással, úgy vélem, és nem is tartozik a tárgyhoz SZVSZ. Én is elkezdhetném pedzegetni, hogy lehetséges, hogy 7 hónapja itt vártál ugrásra készen, de nem teszem.

2018. szept. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
91%

Nem tartozol elszámolással, de ne számíts rá, hogy komolyan vegyelek, ha necrózol egy régi kérdést, hogy a tiéd legyen az utolsó szó, abban a reményben, hogy már senki nem figyeli a kérdést.


Azt pedig már rég elmagyaráztam, hogy a lemez eladási adatok manapság miért sokad rangúak ebben a témában és hogy a streameket meg, ami manapság a zeneterjesztés fősodra magasan a mai előadók uralják. Az, hogy te mégis bele vagy langyulva a lemezekbe, már a te egyéni szociális problémád.

2018. szept. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
Ami meg a 7 hónapja ugrásra készen várást illeti, egyrészt nem ugrottam rá rögtön a kérdésre, mert, kapaszkodj meg, más dolgom volt gyakorizás helyett, másrészt meg egy kérdés előre ugrik a megválaszoltak között, ha új válasz jön rá. Remélem ezt azért sikerül befogadni.
2018. szept. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
6%

Akkor neked is volt más dolgod. Kiváló. Ebben akár meg is egyezhetünk akkor.

Hogy komolyan veszel-e vagy sem, az a valóság szempontjából irreleváns. A tény ettől még tény marad.

A lemezeladások, rádióhallgatottság pedig ugyanúgy elsődleges szempont mái napig a zeneiparban. A streamelés ugyanúgy a rádió hatáskörébe tartozik, barátom, csak épp a netes rádióéba. Nem a videómegosztókból kell kiindulni, hogy "SuperCarlos6677" nevű felhasználó a Call of Vérpistike videója alá berakta Justin Bieber valamelyik zeneszámát. Pláne, hogy a videómegosztókról egymás után törlik le a feltöltött zenéket "szerzői jogsértés" címén.

Hogy te mit tartasz relevánsnak vagy mit nem tartasz e témában, az nem fogja érdekelni se a zeneipart, se a MAHASZt, se a Wikit, se mást.

2018. szept. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
84%

Igen, volt más dolgom. Mennyi ideig? Egy hétvégét? Oké, néha elfoglalt az ember, elmegy nyaralni, 1-2 hét kiesik, de ne tetesd már magad hülyébbnek mint amilyen vagy azzal, hogy azt állítod, 7 hónapig a budin nem volt annyi szabadidőd, hogy megírj egy kommentet.


Meg azzal sem, hogy nem fogod fel, hogy van Spotify, Deezer, Google Play Music, Apple Music és ha már a youtube-nál tartunk, maguk a kiadók is feltöltik a hivatalos csatornáikra a zenéik klipjeit. Én például Spotifyt linkeltem anno és Youtube listát is olyat, ahol hivatalos csatornákról kerültek fel a videók, amiket nem fognak letörölni szerzői jogsértés miatt, mert a szerzői jogbirtokos osztotta meg.


És még te dobálózol itt azzal, hogy mi releváns és mi személyes kétely és mi nem.

2018. szept. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
6%

Már mondtam: nem releváns, hogy mit csináltam 7 hónapig (külföldön voltam egyébként, ha ennyire tudni akarod...remélem most már boldog vagy).


Tudok róla, hogy van Spotify, Deezer, Google Play, iTunes meg minden szirszar. Te nem fogod fel, hogy ezeknek az eladási statisztikái ugyanúgy beleszámítanak a nagy egészbe, mintha levennéd a boltban a "cédét" polcról. Szerinted a Wikinél olyan ostobák írják a cikkeket, akik ezt teljesen kifelejtenék az összesítőkból?


Cuki dolog, hogy szerinted minden statisztika és összesítés kamu, neked van igazad egyedül.

2018. szept. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
84%

oké, szóval külföldön nincs internet. Értem.


Egyébként meg tudod, hogy mi a baj azzal, ahogyan beleveszik a streamet a statisztikákba? Hogy egy albumeladást 1500 streameléssel azonosítanak, ami nonszensz. A fizikai albumeladások semmilyen információt nem hordoznak az album lemez hallgatottságáról, csak szimplán feltételezik, hogy aki megvesz egy lemezt, az 1500-szor meghalgat rajta minden egyes számot. Ezt a váltószámot egyébként akkor találták ki még a kiadók, amikor harcoltak a stream előretörése ellen, nem pedig elfogadták és a terjesztési stratégiájuk gerincévé tették.


De persze az ellentmondó tényeket csak simán figyelmen kívül kell hagyni. Az mondja meg, manapság mi népszerű, hogy 30 éve, amikor még se az internet, se a mai előadók nem voltak sehol, mennyit adtak el a égiekből. Ma meg, amikor már csak a gyűjtők vesznek lemezt, hasnálhatunk ilyen borzasztó torz szorzókat. A fizikai albumeladások 1999 és 2009 között a felükre estek vissza és azóta eltelt még 10 év, mert a digitális terjesztás praktikusabb. Csak azokat a számokat vaszed meg, stream esetén pedig tulajdonképpen még azokat sem, amiket ténylegesen hallgatsz, nem pedig egy korongot 12-16 számmal, amiből erdekel kettő.


Ha tetszik, ha nem, a stream adatok a mérvadóak MA, nem pedig az 1500 szoros súllyal mért albumeladások, akárhogy is maszatolsz.

2018. szept. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
6%

#57, a profit az profit. Teljesen mindegy, hogy streamelésből vagy albumeladásból származik. Ha hiszed, ha nem, még az audiókazetták és a bakelitek is idetartoznak - hiába nem gyártják már őket.

Eredendően azt állítottam, hogy azok a népszerű zenék, amiket gyakrabban játszanak a rádióban, kérnek a kívánságműsorban. Nos, ha egy zeneszámot gyakran streamelnek a Bandcampon vagy a Spotify-n, az ugyanúgy kiad egy számot, ami alapján lehet következtetni.

Nagyon szeretnéd azt hinni, hogy a Queen-t vagy az Eddát nem streamelik manapság, de nagyon nincs így.

Lemezt rengetegen vesznek, messze nem csak a gyűjtők, hanem mondjuk a DJ-k is.


Azt nem értem, ha szerinted a MAHASZ meg a többi, zeneiparban illetékes szervezet baromságokat ír, és azok ott mind hozzá nem értő hülyék, miért nem végzel saját tanulmányt, saját számítást? Persze ha a végén az derül ki, hogy a régi együttesek bizony hallgatottabbak voltak, akkor nézel majd nagyokat, mint Rozi a moziban...

2018. szept. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
84%

Oké, vesznek lemezt a DJ-k, ami erősen réteg piac és vesznek a gyűjtők, ami egy nagyobb réteg piac. A fiatalok pedig nem vesznek, mert mindennapos használatra nem praktikus és rádiót sem hallgatnak, hacsak nem háttérzajnak, mert valaki más bekapcsolta. A fiatalok a modern zenéket hallgatják, de az forgalmi mutatókban 1/1500 súllyal számolják. Vagyis egy 15 milliószor lejátszott szám 10 ezret tesz ki a statisztikákban, míg egy egyszer megvett és 50-szer meghallgatott lemez 1500-nak számít.


Ennek ellenére, ha megnézzük az éves Billboard statisztikákat például tavalyról, amit nem tud torzítani 40-50 évnyi aktív pályafutás amiből 30 az internet elterjedése előttre esik, azt is egyértelműen a mai előadók uralják.


Tehát még mindig ugyanott tartunk, mint eddig. Borzasztó torz és idejétmúlt statisztikák, és minden tény mellőzése, ami ellent mond az előfeltételezésednek.

2018. szept. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
9%

Rádiót kb. minden kereskedelmi egységben hallgatnak. De ugyanez igaz a taxira, buszokra-villamosokra, közrendezvényekre is. Nem mondhatnám, hogy senkit nem érdekelnek már a rádiók.


Az se igaz maradéktalanul, hogy a fiatalok csak és kizárólag modern zenét hallgatnak. Mivel az együttesek NEM igény szerint alakulnak, abból semmiféle következtetést nem lehet levonni, hogy manapság több a zenei előadó, mint régen. Hacsak nem azt, hogy felhígult az egész szakma, és minden jó zenére jut másik 100, ami élvezhetetlen szar.


A Billboard-statisztikába pedig ugyanúgy beleszámít az Internet előtti hallgatottság, népszerűség, elvégre a kérdésben a 90-es évekről volt szó.

2018. szept. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!