Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért tűntek el illetve...

Miért tűntek el illetve szűntek meg a 90"s évek együttesei?

Figyelt kérdés

Gondolok a Kozmixra, Kerozinra, Emergency Hause, Ufo, Soho Party, Fresh


Mert ha anno tudtak jó számokat készíteni akkor most miért nem?



2017. júl. 20. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
Mi a fene az a hipsterség?
2017. júl. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
12%

"Igen, pontosan olyan tény. Le van szarva, hogy te bele vagy ßuzulva pár régi szarba, amit már lassan 15 éve csak nosztalgiából hallgatnak a középkorúak vagy hipsterségből a fiatalabbak."


Akkor ezért hallgatják. A kérdés nem az volt, aranyapám, hogy miért hallgatják őket, hanem hogy hallgatják-e egyáltalán még. Elhiszem, hogy ez neked nagyon fáj, mert végig döglött lóra fogadtál, de a régi együttesek még mindig sokkal hallgatottabbak és népszerűbbek, mint a mai tucatdivat élvezhetetlen szarok. De nyugodtan hisztizzél, köpkölődj, csapkodd a segged is a földhöz, hátha hirtelen egysze csak igazad lesz.


"Az is le van, hogy szerinted semmi nem zene, amit az ezredforduló után csináltak, még ha jó pár félgőzzel is körbehugyoz sok túlértékelt klasszikust."


Ezt a vegytiszta ökörséget azóta se tudtad semmivel se alátámasztani. Valahányszor szóba kerül, rögtön átváltasz kisóvodás dedó személyeskedő fröcskölődésbe, te kamutechnikus, te.


"Vitatkozni meg vitatkozzon veled anyád pitsája. Az érvkészleted 90%-a szalmabáb."


Ehhez képest szó szerint idéztelek mindenütt,aranyapám :D vicces ezt olvasni egy pojácáról, aki csúsztat, ferdít, ténytagad, és mindent a saját nyomorult kis személyes kételyei alapján ítél meg.

Ment újból a mínusz.

2017. júl. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
Nem unjátok még? Régen és mostanában is születtek jó zenék.
2017. júl. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
11%

Az 52%-os válaszadó remekül összefoglalta a lényeget, végig igaza volt. Egyszerűen annyira lezüllött az ember zeneileg is mára már hogy a képes a kerrádiókból ömlő szart is benyelni, és azt hiszi, ezek a zenék a világon a legjobbak :D

A ténytagadó zenei analfabéta kamu technikusnak meg én is nyomtam mínuszt, rossz volt nézni amit itt összetrollkodott.

2018. jan. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
88%

Az 52%-os nem foglalt össze semmit. Az 52%-os kiszúrt magának egy zenei stílust, amit a rádiók játszanak és az neki a mai zene és kiszúrt egy darab régi stílust, a 80-as 90-es évek poprockját, ami neki a régi zene. Aztán minden, ami nem az egyik, az szar. Ha meg valami mégsem, akkor az régi banda új száma, vagy egynyári sláger, ami után elsüllyedt. De az Europe Final Countdownja, amit ő hozott fel példának nem az volt? Van az az egy számuk, azt kalap-kabát. Nem hiszem, hogy utánanézés nélkül akár ő maga is meg tudna említeni tőlük még egyet.


"A kérdés nem az volt, aranyapám, hogy miért hallgatják őket, hanem hogy hallgatják-e egyáltalán még."


Igen, de hányan? Manapság már nem olyan sokan.


"Elhiszem, hogy ez neked nagyon fáj, mert végig döglött lóra fogadtál, de a régi együttesek még mindig sokkal hallgatottabbak és népszerűbbek, mint a mai tucatdivat élvezhetetlen szarok."


És ezt arra alapozod, hogy te a régieket hallgatod?

https://www.youtube.com/playlist?list=PL15B1E77BB5708555

[link]

Ha konkrétan megnézel bármi eladási vagy hallgatottsági listát egy adott évből, nem a régiek dominálnak. Persze nyilván, ha 30-40 év összesített eladását nézzük, akkor valamennyiben máshogy fest a dolog, plusz ma a terjesztés főárama már nem a lemezeladás, hanem a stream, tehát albumeladásban egy a torrent és stream világában született mai albumnak nem sok esélye van beérni a kazettamásolgatós idők zenéit. Épp a modern igényes zenét hallgatják kevesen. Kevesebben, mint a régi igényes zenét vagy a régi szart. Tudod, mint a kérdésben szereplők.


"De nyugodtan hisztizzél, köpkölődj, csapkodd a segged is a földhöz, hátha hirtelen egysze csak igazad lesz."


Kezdettől fogva az volt.


"Ezt a vegytiszta ökörséget azóta se tudtad semmivel se alátámasztani. Valahányszor szóba kerül, rögtön átváltasz kisóvodás dedó személyeskedő fröcskölődésbe, te kamutechnikus, te."


Nem a technikus vagyok, nem is egyezik a hasznossági arányom vele. Plusz amilyen a mosdó, olyan a törölköző. Te már úgy jöttél ide az első kommenteddel, hogy mindenki hülye, aki modern zenét allgat, amit SP-vel meg Fluor Tomival azonosítottál. Én konkrétan érdemben nem is szóltam hozzád a 26. válaszig, ahol megjegyeztem, hogy amúgy az idejárók végignulláztak. Erre te kifakadtál, hogy te meg akkor végignulázol engem. !!!DE EGÉSZ ADDIG ÉN NEM NULLÁZTALAK!!! Aztán meg én vagyok a kisóvodás, meg a én fröcskölődök. Hát nézz végig a kommentjeiden, hogy te nagy érett úriember mit rendeztél le itt. A második oldalra teljesen elgurult a gyógyszered.


"Ma pedig? SP, Fluor Tomika, selejtkutatós zenebohócok, satöbbi. [...] ezeket a határ szar selejteket tartják menőnek, divatosnak, és frankón el is tartják a zenéhez teljes mértékben tehetségtelen haknizókat. Ezért tart itt az ország"



"Mindazonáltal az Edda, Ómega, Republic még külföldön is nagy karriert futott be."


Külföldön le se szarja senki. Azt sem tudják, eszik-e vagy isszák. A Scorpions egyszer feldolgozott egy darab Omega számot, meg vannak a határon túli magyarok és a keleti blokk, ahová nyugati bandákat nem szívesen engedtek be, aztán ez a nagy nemzetközi karrier. Enélkül már Magyarországon is csak halovány emlékfoszlány volnának.


"Persze, ha te önkényesen eldöntögeted, mit kezelsz tényként és mit nem, akkor valóban nem írtam semmi tényt. Ez nagyon szép, csak a világ nem így működik sajnos. [...] Neked teljesen fölösleges, rávágod, hogy "azok nem tények", és továbbra is csak a saját ideáidat tartod majd valósnak."


Te is csak ugyanúgy önkényesen eldöntötted, mit kezelsz tényként és csak a saját ideáidat tartod valósnak.


"Ezzel szemben az Ómegától vagy az Eddától kapásból tudok 10 befutott slágert is írni, mert nem fújt ki a tudományuk 1 albummal."


TE bizonyára. De szerintem, ha kimennék az utcára megkérdezni a 40-60 éves korosztályt, nem sok tudna még összesen sem 10-et kinyögni, ha valaki nem rágja a szájukba.


"Majd lapozz át egy-két sztármagazint, ha újságosstandnál jársz. Gyakran már a főcímlapon ott virít, hogy Caramelnek kétfejű macskája született."


Ozzy élő koncerten leharapta egy denevér fejét. Alice Cooper a közönség közé bäszott egy élő csirkét, amit a közönség széttépett. Michael Jacksont többször megvádolták pedofíliával. Elvis drogos szarként dobta fel a talpát. Nézd meg mit produkál manapság. Voltak azért botrányok régen is. Vagy hogy haza beszéljek, rémlik az a kifejezés, hogy "szemszélű lány"? Pataky Attila is előszeretettel csinál magából nyilvánosan hülyét.


"Valóban, ennél rosszabbak már tényleg nem is lehetnének. Ha lenne kereslet az igényes zenére, akkor lennének megint igényes muzsikát játszó együttesek, és nem lenne ennyi hallgathatatlan szutyok. Nem azzal van a probléma, hogy új, hanem hogy élvezhetetlen, szar. De valamiért ezt te nem akarod elfogadni."


Itt konkrétan azt állítod, hogy ami új, az jelenleg évezhetetlen szar. Nem színezed, hogy az új közül konkrétan bizonyos zenék lennének rosszak, általánosságban beszélsz. Ha pedig valahol példát hozol, akkor mindig ugyanazt a 3-4 előadót, akikbe beleakadtál.


"A kétezres évek második feléről volt szó napjainkig, ne csúsztass, nagyon átlátszó."


Rendben, akkor rosszul emlékeztem. Nem az ezredforduló óta, hanem "a kétezres évek második fele" óta.


"Ellentmondásba keveredtél magaddal. Ha nem hallgattál/hallgatsz kereskedelmi rádiókat, honnan tudod, hogy nem játsszák?

Én hallgatok, és bizony játsszák. Hoppácska..."


Én is, és bizony nem játsszák. Tavaly év eleje óta ugyanazokat a számokat játszották és egy Edda vagy Republik szám nem volt közöttük. Lehet, nem ugyanazt az adót hallgatjuk.


"Mutasd kérlek a jewtube videót, merthogy biztosan készült a koncertről."


Na most ez vajon véletlen elütés vagy egy zsidózással lesöprünk valamit az asztalról? Sem az e, sem a w nincs közel az u-hoz a billentyűzeten.


-.-.-.-Összefoglalva azt a nagy összefoglalást-.-.-.-.-


Ha van rajta sapka, akkor azért, ha nincs rajta sapka, akkor azért szar a modern zene (az összes) és mennyei manna a régi zene (az összes). Miközben mindenki bárdolatlan bunkó, aki új zenét hallgat vagy csak szimplán nem ért vele egyet. Neki szabad személyeskedni, bárki más, aki úgy viszonyul hozzá, ahogy ő másokhoz viszont fröcsögő dedós, meg pojáca.


A helyedben szégyellnék vele egyetérteni.

2018. jan. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
11%

#35 válaszadó, és szerinted nincs igaza? A mai "sztárok" hol vannak mondjuk Michael Jacksonhoz képest?

Mondom ezt úgy hogy nem voltam soha a rajongója, nem hallgattam a zenéit, de igenis elismerem hogy ő letett azért valamit az asztalra zeneileg. Az már jóval később jött, amikor átoperáltatta magát, meg az a molesztálásos baromság ami eléggé kirakatpernek tűnt nekem.

Az Europe-t se ismerem, de speciel a "Final Countdown" zenéjüket még mindig hallani.

Vagy ott a Dire Straits, és a "Walk of life", gyakorlatilag nekik se volt más slágerük azon kívül, de az az egy az jó nagyot szólt, ha még mindig nyomatják.

(mondjuk tőlük ismerek azért több zenét is, de a "Walk of life" az etalon)

Abban is igaza volt az 52%-es válaszadónak hogy a régi slágerekből ma már rengeteg szállóige lett. A "vonat nem vár"-t én is használom naponta, vagy a "bye bye Szása"-t is, ez asszem Padödő sláger volt. Régen is voltak nyilván szar zenét játszó együttesek de nem CSAK azok voltak mint manapság, hogy nincs 1 normális előadó mert mindegyik csak a profitot lesi, és pont leszarja, mennyi munkát is fektet a zenéjébe (vagy éppen mennyi munkát fektetnek bele mások helyette).

Ennél már csak az cukibb, mikor egy régi klasszikust lekoppint, és eladja feldolgozásként, mint sajátot. Kb. ugyanaz mintha fognám Stephen King bohócos regényét, átírnám a szereplők neveit, és elkezdeném árulni a "könyvemet" hogy ezt biza én írtam.


Egyébként én pont hogy 30-40 év összesített listáit nézem, ha már a kérdésben a régi előadókról volt szó. Azért még élnek egy páran közülük.

Modern igényes zene meg pont azért nincs sok, mert nincs rá igény, csak összekínlódnak valamit nulla energiabefektetéssel, és nesztek, ez van, ezt kell szeretni. A konzumidióta átlagember meg elhiteti magával hogy ezt szereti, mert ez van, és egy csomó újítani akaró előadóra meg senki nem kíváncsi.


Azt a kamu hangtechnikust meg hagyjuk, szerintem életébe közelébe se szagolt se igazi hangszereknek, se Reasonnak vagy FL stúdiónak, még Márió Paintot se adnék a kezébe.

Az Omega és az Edda pedig speciel koncertezett külföldön elég sokat, lehet hogy nem USA-ban, hanem csak simán a nyugati blokkban, de attól az még külföld. Lehet hogy ezek nincsenek fent a Jútúbon, de attól még megtörténtek. Még Koncz Zsuzsa is turnézott külföldön, és ő még csak nem is számít befutott mainstream énekesnek. Utoljára asszem Betty Love-nak volt közös külföldi fellépése DJ Bobo-val, bár ebbe nem vagyok biztos, rég vásároltam már a Bravó magazint.

Sehol nem írta az 52%-os amúgy hogy a külföldi sztároknak ne lettek volna balhéik. Viszont őket nem ez tartotta a címlapon, és ez nagy különbség. Ez mellesleg jellemzően a rapperek taktikája, hogy minél balhésabb az előadó, annál jobb, ugye ott volt 2Pac meg Notorius BIG esete. Elvist se az tette naggyá, hogy a holdig lőtte magát kábszerrel. Pataky Attilával meg egész addig semmi baj nem volt, amíg szét nem vált az Edda, és el nem kezdte a földönkívülis testépítő ufós baromságait tényként kezelni.


Én ugyan nem hallgatok kerrádiót már rég, pont azért, mert semmi értelmeset nem adnak benne, csak ezeket az újmódi vackokat, meg egy rakás reklámot, és mióta van internet, nem is szorulok rá igazán, de a nyakam teszem rá, hogy a klasszikusokat minimum hetente előveszik. Ha magyart nem, akkor külföldit, mondjuk Genesis, Phil Collins, Eiffel 65, Britney Spears, Madonna, Jennifer Lopez, Backstreet Boys, Robbie Williams. Ha az "újkornak" sikerült volna hasonló jó előadókat kitermelni, akkor arról tudnék, mert akkor is hallgatok rádiót itt-ott ha nem akarok. Szóval egyet tudok vele érteni, mert sajnos jól látja a dolgokat, és igaza van. És a kötekedést se ő kezdte el, ahogy olvastam.

2018. jan. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
84%

"Mondom ezt úgy hogy nem voltam soha a rajongója, nem hallgattam a zenéit, de igenis elismerem hogy ő letett azért valamit az asztalra zeneileg."


Ugyanannyira rajongtak érte akkor, mint amennyire ma rajonganak sok mai előadóért. Csak 20-30 év múlva fog kiderülni, hogy mennyire tartósak és mennyit tesznek le az asztalra a pályájuk során.


"Abban is igaza volt az 52%-es válaszadónak hogy a régi slágerekből ma már rengeteg szállóige lett."


Szállóige abból lesz, ami népszerű. A két kicsi legós dalszövegrész is szállóige gyanús, én is ismerem, pedig soha életemben nem hallottam végig azt a számot. Ha valaki például nem vagy ritkán használ dalszöveget a zenéjéhez, csak zenét játszik, mint általában

Lindsey Stirling

https://www.youtube.com/watch?v=JGCsyshUU-A

vagy a Two Steps from Hell

https://www.youtube.com/watch?v=V17ij5Ap1pA

az alsóbbrendű mert nem tud a dalszövegéből szállóige válni?


"Régen is voltak nyilván szar zenét játszó együttesek de nem CSAK azok voltak mint manapság"


Manapság sem csak azok vannak. Sőt, az indie zeneipar, akik nem a pénzért zenélnek elsősorban, manapság virágzik csak igazán. Például Adrian von Ziegler nemzetközi szinten is népszerű lett:

https://www.youtube.com/watch?v=LGNlAIEbtGw


"Ennél már csak az cukibb, mikor egy régi klasszikust lekoppint, és eladja feldolgozásként"


Az remélem rémlik, hogy a Led Zeppelin minden idők egyik legelismertebb rockbandája.

[link]


"Azért még élnek egy páran közülük."


Nem az volt a kérdés, hogy élnek-e még, hanem hogy aktívak vagy relevánsak-e még.


"Modern igényes zene meg pont azért nincs sok, mert nincs rá igény, csak összekínlódnak valamit nulla energiabefektetéssel"


Na most akkor egyáltalán nincs igényes modern zene, mint ahogy egy bekezdéssel korábban írtad vagy van egy kevés, mint ahogy most?


Sok igényes modern zene van.


"A konzumidióta átlagember meg elhiteti magával hogy ezt szereti, mert ez van, és egy csomó újítani akaró előadóra meg senki nem kíváncsi."


Ki számít újítani akaró előadónak? Ha valamelyik előadó trendet teremt, az nem elég újító? Vagy ki kell lógni a sorból?

Az electro-swing például újítónak számít? Ez annyira új, hogy a műfaj wikipédia lapja sem több 3 sornál.

https://www.youtube.com/watch?v=Xx4L78jm8wk

Vagy a rock és metál számtalan új vállfaja

https://www.youtube.com/watch?v=GTyMhv7MCCs

Ha valaki a régi zenéket szereti, neadjisten a régi szar zenéket, az is konzumidióta?


"Az Omega és az Edda pedig speciel koncertezett külföldön elég sokat, lehet hogy nem USA-ban, hanem csak simán a nyugati blokkban, de attól az még külföld."


Vannak olyan mai magyar bandák, akik ismertebbek külföldön, mint itthon. Rengeteg kis magyar banda angol szöveggel indul nemzetközi piacon.


"a nyakam teszem rá, hogy a klasszikusokat minimum hetente előveszik. Ha magyart nem, akkor külföldit, mondjuk Genesis, Phil Collins, Eiffel 65, Britney Spears, Madonna, Jennifer Lopez, Backstreet Boys, Robbie Williams."


Ha tudnád, hogy Brintey Spearst és a Backstreet Boyst mennyien tartják igénytelen fosnak és pláne mennyien tartották annak fénykorukban azok, akik úgy gondolkodnak, mint te és az 52-es...

És nem alaptalanul.


"Ha az "újkornak" sikerült volna hasonló jó előadókat kitermelni, akkor arról tudnék, mert akkor is hallgatok rádiót itt-ott ha nem akarok."


Mármint hogy Britneyhez és BSB-hez hasonlóan jókat? Akkor pláne nem értem a problémádat a mai zenékkel. Eleve a béka alfele alatt van a léc. Az ő szintjüket egy Bruno Marsh vagy Taylor Swift a rosszabb napjain is hozza, a rádiók pedig játsszák a 24k Magic és a Shake It Off című számaikat.

2018. jan. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
11%

Ez így van, 20-30 év múlva derül ki. Na de nézd meg, a mai együttesek/énekesek jórészét már pár év múlva elfelejtik. Az 52%-os felhozta Oláh Ibolyát meg Torres Danit. Úgy 1 évig tényleg sztárok voltak. Aztán be is fulladtak mind a ketten, mert már az emeltdíjas SMS-ek tartották életben a karrierjüket.

Tökéletesen igaza volt a tehetségkutatókkal kapcsolatban. Zenei tehetséget az ember nem ilyen hülye vetélkedőn szerez!


A két kicsi legóból még lehet szállóige, bár ki tudja, mennyire épül be a köznyelvbe. Volt azelőtt a "gcigránát" is ha emlékszel rá, hát, az se maradt meg sokáig, pedig az underground előadók lenyomtak ennél durvább szövegeket is (ezért is nem játszották őket a kerrádiók vagy csak a szolid cenzúrált változatot). Paródia együttesből az Irigy Hónaljmirigy például igazi őskövület és még mindig nagyokat röhögök a zenéiken. A "Digi dagi daganat" számuk mái napig favorit :DDDDDDD

Belgának is vannak jó vicces számai, de a végén ők is átmentek tömény mocskolódásba.


Az indie piac meg pont az, amire utaltam, hogy egy csomó újítani akaró előadóra nem lesz kíváncsi senki, és nem is kerül be a fősodorba.

Led Zeppelin alap, ismerem persze. De ott van a Twisted Sister, Iron Maiden, Judas Priest is. A zenelopást ugyanúgy nem nézem el a régi klasszikusoknak se, manapság viszont már majdhogynem etalon lett más farvizén befutni.


Modern igényes zenéből kevés van, és jórészt azok is független együttesek/előadók munkái. Bandcampon, Soundcloudon van belőlük, de a fősodorba alig jutnak be.

Az átlagemberhez nem jutnak el, úgyhogy az átlagember kénytelen azt enni amit adnak neki, azaz a gagyi vackot.

Hogy egy új műfaj mennyire lesz sikeres, ez nagyban függ az előadótól, illetve hát a zenei tehetségétől. Például a tektonik is ilyen újításnak készült, aztán kiderült róla hogy hallgathatatlan drogos szar. Az ilyen subgenre-knél pedig rengeteg átfedés van, ha megfigyeled, az ilyen-olyan fantázianevű metal zene igazából hagyományos heavy metal vagy power metal, csak a szerző kitalált egy nemlétező kategóriát, hogy még izgalmasabbnak tűnjön, és hogy ő műfajt teremtett. Hát nem...csak felöltöztette ugyanazt más köntösbe.


Britney Spears-ról vagy a Backstreet Boys-ról tudom, hogy sokan nemszeretik. Madonnát se, vagy épp Phil Collinst se. Ez megintcsak ízlés dolga, egy rockrajongó vagy rapper persze hogy azt mondja, hogy ezek szarok. A hangsúly itt is a karrieren, hallgatottságon, rajongótáboron van. Írtam hogy Michael Jackson zenéjét sose szerettem, ennek ellenére zenei sikertörténet az egész karrierje. És egyikük se kényszerült rá, hogy mások szellemi termékét csórja és sajátként tálalja. Abszolút nem az ízlésvilágom egyik se, bár Phil Collinsnak van jó zenéje, de a maiaknál még ezek is sokkal jobbak...és ez elég szomorú...

2018. jan. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
88%

"Ez így van, 20-30 év múlva derül ki."


És 20-30 év múlva ugyanúgy fog vitatkozni két fazon, hogy a 2040-es évek zenéje pácolt lószar-e, míg a 2010-es évek klasszikusai a zeneipar csúcsa és nem érhet fel hozzájuk semmi.


A mai leesik a bugyim klasszikusaid meg olyan helyzetben lesznek, mint ma Johnny Cash és Bobby Timmons, pedig az övék az igazi zene, nem az ilyen modern fülbefingások, mint Michael Jackson, George Michael meg Robie Williams.

https://www.youtube.com/watch?v=It7107ELQvY

https://www.youtube.com/watch?v=cNjRQo-zpKA


"Na de nézd meg, a mai együttesek/énekesek jórészét már pár év múlva elfelejtik. Az 52%-os felhozta Oláh Ibolyát meg Torres Danit. Úgy 1 évig tényleg sztárok voltak."


Ketten sem tudnánk összeszámolni, mennyi ilyen egynyári előadó van a régiek között is.


"Tökéletesen igaza volt a tehetségkutatókkal kapcsolatban. Zenei tehetséget az ember nem ilyen hülye vetélkedőn szerez!"


De ott be tudja mutatni, ha van neki, akkor a nyilvánosság elé kerül. Például a Pokolgép is a Ki mit tud?-ban mutatkozott be 83-ban. Ráadásul meg sem nyerték, ha a zsűrin múlt volna, az elődöntőn nem jutnak túl. A győztesek ők voltak:

https://www.youtube.com/watch?v=YhczLK_-h0Y

Én is most hallottam róluk először, pedig állítólag a mai napig aktívak.


"Paródia együttesből az Irigy Hónaljmirigy például igazi őskövület és még mindig nagyokat röhögök a zenéiken."


Na az IHM tipikusan igénytelen proliszar. Ha paródiazenekar, hallgass inkább Weird Al Yankovicot. Ő ráadásul régebbi is.


"Az indie piac meg pont az, amire utaltam, hogy egy csomó újítani akaró előadóra nem lesz kíváncsi senki, és nem is kerül be a fősodorba."


Ma az indie zenészek világszinten híresek tudnak lenni és meg tudnak élni a zenéjükből, régen fel kellett adniuk a zenét, vagy megmaradtak regionális szinten falunapos hobbizenésznek, mert nem volt olyan felület, amin el tudták volna juttatni a nagyközönyégnek. Ilyen jól még sosem állt a szénájuk.


"A zenelopást ugyanúgy nem nézem el a régi klasszikusoknak se, manapság viszont már majdhogynem etalon lett más farvizén befutni."


Nem jobban, mint régen.


"Modern igényes zenéből kevés van, és jórészt azok is független együttesek/előadók munkái. Bandcampon, Soundcloudon van belőlük, de a fősodorba alig jutnak be."


Modern igényes zenéből olyan sok van, hogy nem győzi az ember végighallgatni. Van híres is, ismeretlen is.


"Az átlagemberhez nem jutnak el, úgyhogy az átlagember kénytelen azt enni amit adnak neki, azaz a gagyi vackot."


Így volt ez mindig, csak amire a 30 évvel ezelőtti magadfajta azt mondta, hogy gagyi vacak, azt te ma klasszikusként ünnepled.


"Britney Spears-ról vagy a Backstreet Boys-ról tudom, hogy sokan nemszeretik. Madonnát se, vagy épp Phil Collinst se. Ez megintcsak ízlés dolga"


Szóval ha valaki a régiek közül melyiket szereti és melyiket nem, az ízlés dolga, de az új zene, az szar. Az összes. Kivéven ami kivétel, de mégsem. Az nem ízlés dolga. Ezt nevezik hipokráciának.


"A hangsúly itt is a karrieren, hallgatottságon, rajongótáboron van."


És hogy hasonlítod össze annak a karrierjét, aki 40 éves aktív pályafutást tud felmutatni egy olyannal, aki még csak néhány éve kezdte? Mit mondtál volna, ha a 90-es években hasonlítod össze a pályáját épp csak elkezdő Kylie Minogue-ot az akkor már közel húsz éves karrierrel rendelkező Whitney Houstonnal vagy Madonnával? Ugyanúgy meg sem adod neki, hogy talán a köztudatban marad? De a hígfos Britney Spears, az persze említésre méltó és csak ízlés dolga nem szeretni.


"A hangsúly itt is a karrieren, hallgatottságon, rajongótáboron van. Írtam hogy Michael Jackson zenéjét sose szerettem, ennek ellenére zenei sikertörténet az egész karrierje. És egyikük se kényszerült rá, hogy mások szellemi termékét csórja és sajátként tálalja."


A Billie Jean zenei alapja, ami MJ vitathatóan legnagyobb slágere pont egy koppintás.


Az a baj, hogy borzasztóan beszűkülten nézitek a zeneipart, mégis azt hiszitek, nálatok a szent grál. A nézőpontotok jelen volt mindig és az azt osztók régen a ti általatok kedvelt ma régi, akkor új zenéket tartották minőségen aluli modern szennynek. Megkapta ezt a Beatlestől kezdve mindenki. Ebbe bele sem gondoltok, fel sem merül bennetek. Ti egyszerűen csak "tudjátok" valahonnan, hogy ami ma új és népszerű az eltűnik a süllyesztőben és hogy a világraszóló zenei karrierek megismételhetetlenek. Annak ellenére, hogy ezt a nézőpontot a történelem évtizedről évtizedre cáfolta.

2018. jan. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
11%

A megállapításod a klasszikusokról hülyeség, azelőtt ugyanis nemigen létezett könnyűzene, maximum ragtime, népdalok, meg ilyesmik. Alapból elektronikus hangszerek sem léteztek, jó hogy nemmá' Mócártot meg Chopint akarod idecitálni. Egyébként meg,ha igazad lenne, nem nyomatnák mái napig a Queen-t, vagy a Dire Straits-ot meg a többi klasszikust, pont erről beszélek, hogy lassan 50 év is eltelt, és még mindig játsszák őket. Akkor is, ha szerinted modern fülbefingás.


Tehetségkutatók: igen, be tudná mutatni - ha lenne neki. Itt az egyetlen probléma a feltételes mód. A Pokolgéppel meg pont az én álláspontom erősíted, mert az is őskövület együttes,


Az IHM-et nem nevezném proliszarnak, abszolút mainstream, ráadásul ők is régiek. Ha proliszart akarsz, ott van a Kisgrofó, a Bunyós Pityu, a Cigó Mary, a Tekknő, meg ezek a pajtadiszkósok.


Mondjuk azt nemigen értem,egy indie zenész hogy lehet világhírű úgy, hogy a zenéjét kvázi csak a neten streamelik, nem kerül rádióba-televízióba. Csak mert a netről az nem tölti le a zenéjüket ingyért, aki nem akarja.


A zenelopás manapság pont hogy azért lett sokkal népszerűbb, mert ma már kb. alig csinálnak élvezhető zenét. Tehát a csávókám választhat: vagy kiad valami minősíthetetlen szart amit összeerőlködik, vagy ellopja más zenéjét és azzal fut be. Itt azzal van a gond hogy nulláról írt igényes, modern jó zenéből van a legkevesebb. Híresből legalábbis. Ismeretlenből lehetséges, hogy több van, de így, hogy a sok szartól nem tudnak betörni a piacra, így nem is fogjuk őket megismerni.


A Republic és a Queen 30 évvel ezelőtt sem volt gagyi vacak. Nem azért "ünneplek" klasszikusként egy zenét, csak mert régi. Mellesleg pont itt írták valamelyik oldalon, hogy a népszerűségi listát egy olyan 30 éves együttes vezeti mái napig (ha akarod, kikeresem a pontos választ). Ez elég sokat elmond a mai színvonalról.


Nincs itt semmiféle hipokrácia, ezt csak te akarod belelátni. Hasonlítsd össze Britney Spears zenei karrierjét tizenévesen, vagy akár az 'N Sync srácainak a népszerűségét egy mai popzenész-együttes népszerűségével. A számok nem hazudnak, az eredményt odabízom. Ennyit arról, melyikük volt a jobb/sikeresebb előadó.


A 90-es éveket megint nem tudom miért hozod ide, egész végig arról volt szó, hogy anno még tudtak igényes jó zenét készíteni, akár Kylie Minogue, akár idehaza Szandi, vagy Tunyogi Orsi, vagy mittomén, a Bestiák, vagy a Neoton Família. A zenei hanyatlás jellemzően a 2000-res évek elejétől kezdődött és a mai napig meg sem állt.


"A Billie Jean zenei alapja, ami MJ vitathatóan legnagyobb slágere pont egy koppintás."


Forrás?


Az állításom pedig továbbra is megáll, hogy amit 40-50 éve játszanak, és a dalszövegei körszájon forognak a mái napig, az előadótól függetlenül igényes, jó zene, akkor is, ha épp nem a stílusom. Ez ugyanúgy áll a Queen-re, vagy 50 Centre, vagy bárkire.

2018. jan. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!