Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért tűntek el illetve...

Miért tűntek el illetve szűntek meg a 90"s évek együttesei?

Figyelt kérdés

Gondolok a Kozmixra, Kerozinra, Emergency Hause, Ufo, Soho Party, Fresh


Mert ha anno tudtak jó számokat készíteni akkor most miért nem?



2017. júl. 20. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
50%

Ne haragudj, de ezt már végig olvasni sem bírom, annyira szánalmas dolgokat írsz megint csak. Semmi értelme annak, amiket irogatsz. Azt mondod voltál a Soundon, nem DJ előadásán, hanem magyarén, de megmondani egyiket sem tudod, hogy melyiket. Elég sok koncerten voltam, fesztiválon is, mindig tudtam hogy a szinpadnál mi szól. És nem, neked nincs abszolút hallásod, de még csak a zeneiparban sem dolgozol. És ezt honnan tudodm? Úgy hogy drága barátom hangmérnök vagyok, olyan olyan sületlenségeket írkálsz össze-vissza, hogy már én szégyenlem magam. A legutóbbi írásodban is megmutattad a fogad fehérjét: " A DJ az lemezlovas, nem előadó, saját száma - nagyon kevés kivételtől eltekintve, mint Tiesto" Innen látszik, hogy 1. fogalmad sincs a mai zenékhez, mint technikailag gőzöd sincs semmiről és stílusban sem vagy otthon, 2. már megint jössz ezzel, hogy amit az új DJ-k csinálnak az milyen sz.r, bezzeg tiesto, akinek kb. 10 éve volt a fénykora, az bezzeg milyen jó. Nem érzed egy kicsit nevetségesnek magad?


A többit amit írtál nem olvasom el, mert teljesen felesleges fröcsögés. Semmit nem érzed a zenéhez és csak az a célod, hogy a mai előadókat szidd, semmi tény nélkül, csak olyan állításokkal, amit vmeyik pizsamádban megálmodtál. Mint szakmabeliként mondom, nevetséges, amiket írkálsz. Ezt többen mondjuk neked, nem tűnik fel?

2017. júl. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
12%

"Ne haragudj, de ezt már végig olvasni sem bírom, annyira szánalmas dolgokat írsz megint csak."


Értem. Akkor tehát ne is várjam tovább az érdemi cáfolatot, mert úgyse kapok? (és miért is kapnék, amikor NINCS)

Javíts ki, ha tévednék, de nekem inkább olybá tűnik, egyedül te ajnározod itt a mai silány tehetségtelen előadókat, és semmiféle összehasonlítási alapod nincs, hogy megítéld, ezek sikeresek-e vagy a régebbiek. SZVSZ a Neoton vagy az Edda idejében még egy pajzán gondolat sem voltál.


"Semmi értelme annak, amiket irogatsz."


Ugyanezt mondaná az ötéves óvodás is, amikor a szinusz-tételt vezetném le neki.

Írd azt, hogy "nem tudom/nem akarom felfogni, amiket irogatsz", és máris közelebb leszünk az igazsághoz.


"Azt mondod voltál a Soundon, nem DJ előadásán, hanem magyarén, de megmondani egyiket sem tudod, hogy melyiket."


A teljes műsorfüzet, sztárkínálat ingyenesen hozzáférhető, letölthető. Ha ez a szíved vágya, én be tudom neked ide kopipasztázni, de minek?


"Elég sok koncerten voltam, fesztiválon is, mindig tudtam hogy a szinpadnál mi szól."


Jaham, csak épp ami nem téged igazol, azt nem veszed figyelembe. Azaz mazsolázgatsz.

Abba pedig ne igen menjünk bele, hogy zenei téren ki tájékozottabb, amikor a Final Countdown zenével nem voltál tisztában. Konkrétan úgy működsz, hogy van egy igen keskeny spektrum, ami jellemzően mai tucatzenékből áll, számodra az a non plusz ultra, az összes többi meg szar, öregember-zene meg hasonlók. És ezek alapján elvárod hogy komolyan vegyen itt bárki is? Még viccnek is gyenge.


"És nem, neked nincs abszolút hallásod, de még csak a zeneiparban sem dolgozol."


De jóóóó hogy ezt így X kilométer kábelen keresztül megállapítod, hogy nekem mim van és mim nincs :DDD Vagy hogy min dolgozok és min nem :D Mesélj még, kérlek!

Még az a tiszta szerencse, hogy nem a te kizárólagos véleményed határozza meg az abszolút hallás fogalmát, mint ahogy a zene minőségét se. Így is épp elég posvány a mai zenekínálat java, nem kell hogy még jobban lehúzd.


"És ezt honnan tudodm? Úgy hogy drága barátom hangmérnök vagyok, olyan olyan sületlenségeket írkálsz össze-vissza, hogy már én szégyenlem magam."


LOL :D

Úgy vagy te hangmérnök, aranyapám, ahogy én aszteroidabányász.

De még ha az is lennél, zenészeti szempontból nem sokat jelent. A hangmérnök ugyanis se nem előadó, se nem zeneszerző, se producer. Hány saját műved is van? Ja, hogy egy se? Akkor szerintem erről ennyit, ide egy pontot kérek.


"A legutóbbi írásodban is megmutattad a fogad fehérjét: " A DJ az lemezlovas, nem előadó, saját száma - nagyon kevés kivételtől eltekintve, mint Tiesto" Innen látszik, hogy 1. fogalmad sincs a mai zenékhez, mint technikailag gőzöd sincs semmiről és stílusban sem vagy otthon, 2. már megint jössz ezzel, hogy amit az új DJ-k csinálnak az milyen sz.r, bezzeg tiesto, akinek kb. 10 éve volt a fénykora, az bezzeg milyen jó. Nem érzed egy kicsit nevetségesnek magad?"


Ajajajj, a legutóbbi kommentem nagyon a lágy részeidbe tiporhatott...

- A DJ definíciója a "lemezlovas". Ha ellógtad volna az angolórákat is, nemcsak az ének-zenét, akkor lefordítom: disc jockey. Nem producer és nem composer, tehát nem "csinálnak" semmit. Ennyit arról, aranyapám, hogy kinek is van fogalma a zenéről. A DJ-k bő 99%-ának nincs saját szerzeménye, hanem mixel, remixel, összecsumiszkol, feldolgoz, és a keverőpult mögül szolgáltatja a zenét a szórakozóhelyen.

- Nem vagyok oda Tiestóért, soha nem is voltam, ennek ellenére ő abba az 1%-ba tartozik, akinek VAN saját szerzeménye. Nálad mindenesetre pindurkát többre vitte.

- A "zenékhez" értelmetlen. Helyesen "zenékről" lett volna, de gondolom már nem láttál a dühtől mikor gépelted.

- Minek hozakodsz elő megint a stílusirányzatokkal? Ezeket ki a franc kérdezte? Rajtad kívül itt senki nem emlegette a stílusokat, mert az ízlés és nem tehetség dolga, de ezt sem vagy képes felfogni, csak hajtogatod, mint egy karcos lemez. Mi is a neve ennek az érvelési hibának? Lényegtelen konklúzió?

- Hogy technikailag ki ért a zenéhez jobban, az megint nem kapcsolódik szervesen a témához. De ha már felhoztad, kíváncsi vagyok, mennyire tudnál az ilyesmik közelébe szagolni, mint a Cubase, Fruity Loops, Reason vagy éppen az FL Stúdió. SZVSZ egy sima Márió Painttal nem boldogulnál, de ez csak egy szolíd vélemény.


"A többit amit írtál nem olvasom el, mert teljesen felesleges fröcsögés. Semmit nem érzed a zenéhez"


Kis szófordulattal élve - megint ugyanaz a lemez. Aki nem a te mantráidat szajkózza, az "fröcsögés". Arra számítottál, hogy itt mindenki bősz egyetértésben lesz veled? Ha ez a vágyad, építs ki visszhangkamrát, ott aztán senki nem fog a tiédtől eltérő véleményt közölni.

Saját zenei terméket azóta se lát...izé, hallottam tőled, egyet se, de azért maradjunk barátok :D ehe!


" csak olyan állításokkal, amit vmeyik pizsamádban megálmodtál. Mint szakmabeliként mondom, nevetséges, amiket írkálsz."


Aranyapám, ezen ne múljon, jövőhéten úgyis megyek fel Pestre, beszaladhatok az Artisjushoz vagy a MAHASZhoz, és rákérdezhetek, hogy a statisztikák alapján vajon a régi vagy a jobb együttesek-e a népszerűek, melyiknek volt nagyobb bevétele és rajongótábora, és ők elmondják nekem a tényeket - de akár neked is elmondják, vagy bárkinek. Sejtésem szerint annak is az lenne a vége, hogy nekiállnál szerecsenmosdatni, az Artisjus is hülye, a MAHASZ is hülye, azok ott mind hazudnak mert hozzá nem értők meg retrófanatikusok, majd te megmondod fotelből hasracsapás után, hogy melyik együttesnek mekkora is a renoméja!

Ilyen szintű vegytiszta ökörséget eddig még csak az MLM-huszároktól láttam, de te még őket is felülmúlod.


"Ezt többen mondjuk neked, nem tűnik fel?"


Newsflash: a GYK nem egy személyi hadsereg. Nemigen láttam, hogy bárki is alátámasztotta volna az érvelési hibákkal teli, saját magának is ellentmondó irományodat. Persze ha regisztrálsz pár zoknibáb fiókot, a probléma máris meg van oldva, de ettől a magyar zenei élet nem fog a kényed-kedved szerint megváltozni. A mínuszt pedig kaptad is, uramöcsém.

2017. júl. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék véget vetni ennek a kedves társalgásnak, de a legtöbb lemezt egy 30 éves zenekar adta el idén Magyarországon.
2017. júl. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
45%
Olnya, mintha egy 5 évessel vitatkoznék, semmi értelme. De így munka után a fenének van kedve még a falhoz is beszélni, mikor úgy sem tudja felfogni mit ír a másik. Nekem nincs kedvem köszi. Ha vkinek van türelme végig olvasni, akkor hajrá
2017. júl. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
12%

"Olnya, mintha egy 5 évessel vitatkoznék, semmi értelme. De így munka után a fenének van kedve még a falhoz is beszélni, mikor úgy sem tudja felfogni mit ír a másik. Nekem nincs kedvem köszi. Ha vkinek van türelme végig olvasni, akkor hajrá"


Látom nem tűnt fel, hogy az álláspontodat egyedül te képviseled itt, egyetlen felsorolt tényt se tudtál cáfolni. Úgy néz ki, a régebbi együttesek valóban jobbak voltak a maiaknál, csak derogál beismerni, hogy hülyeséget állítottál. Marad tehát a Göbbels-féle mantra, hátha attól majd egyszercsak igazzá válik.

Meglátjuk, a MAHASZ/Artisjus melyikünk álláspontját támasztja alá.

2017. júl. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
31%
Jóformán végig vannak nullázva a válaszaid. Egy szavazat kevés, hogy megjelenjen a hasznossági arány. Biztos, sokan egyetértenek veled.
2017. júl. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
16%

"Jóformán végig vannak nullázva a válaszaid. Egy szavazat kevés, hogy megjelenjen a hasznossági arány. Biztos, sokan egyetértenek veled."


Most már a tieid is, kvittek vagyunk.

2017. júl. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
49%
Én ténymegállapítást tettem, te meg erre retardált vagy. Nem mondom, hogy meglepődtem.
2017. júl. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
12%

"Én ténymegállapítást tettem, te meg erre retardált vagy. Nem mondom, hogy meglepődtem."


Olyan "tény" mint az összes többi orbitális bullshit, amit összehordtál?

Azóta is várom, hogy bebizonyítsd, hogy hülye a MAHASZ, hülye az Artisjus, hülye a Wikipédia is, és te valami meg nem értett zseni vagy.


Érvképtelen szerecsenmosdató kis butaproli vagy. Nuff said.

2017. júl. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
49%

Igen, pontosan olyan tény. Le van szarva, hogy te bele vagy ßuzulva pár régi szarba, amit már lassan 15 éve csak nosztalgiából hallgatnak a középkorúak vagy hipsterségből a fiatalabbak. Az is le van, hogy szerinted semmi nem zene, amit az ezredforduló után csináltak, még ha jó pár félgőzzel is körbehugyoz sok túlértékelt klasszikust.


Vitatkozni meg vitatkozzon veled anyád pitsája. Az érvkészleted 90%-a szalmabáb.

2017. júl. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!