Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért divat szidni a Tankcsapdát?

Miért divat szidni a Tankcsapdát?

Figyelt kérdés

2017. júl. 28. 02:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
84%
#10 Biztos igazad van. De azt elárulom, hogy a "jogdíjakból élni, mint hal a vízben" csak egy urbán legenda.
2017. nov. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok bennfentes, így nem tudok konkrétumokat.


De találtam egy ilyen cikket, amit belinkelek.

A jogdíj az után van, hogy az adott hónapban hányszor van "felhasználva" a zenéje.

Nem attól függ, milyen régen írta, és összesen hányszor játszották már le az évek során.


Az Artisjus a zeneművek lejátszását felhasználási csatornánként méri – rádió, televízió, élőzenés rendezvények, hangfelvételek, online zenehallgatás – majd ezek alapján végzi el a jogdíjfelosztást.


Ezt a cikkből másoltam ide, tehát jól gondoltam.


Úgy gondolom, hogy ők benne lehetnek ebben a 33-ban.

A rádiók játszási listái alakítják is és tükrözik is a közízlést.

Feltételezem, hogy ha valamit óránként lead a rádió, akkor azt ugyancsak sokan hallgatják pl. youtube-on is napi szinten.

Majkát, meg a Wellhellot is ide sorolom.

Ha valaki évek óta stabilan havi több százezret keres ilyen módon, és mellette még aktívan koncertezik, fesztiválozik, esetleg tv-szereplésért kap pénzt, akkor gondolom megint nem tévedek, hogy több tízmilliója lehet a bankban.

Amellett, hogy luxusházban él és luxusterepjáróval jár, valamint neki nem csak álom Bora Bora.

Nyugodtan cáfoljatok meg, mert ezek nem tények, csak az én véleményem.

És kíváncsi vagyok, kikre gondoltok még, akik ezen a listán vannak.

Egyébként több száz zenészről beszélünk, aki CSAK a jogdíjakól él, mint hal a vízben, mert a 33-as szám csak az 1 millió feletti összeget kapók száma, de vannak több százan, akik HAVI több százezret kapnak.

És mivel ezek továbbra is aktuális játszási listák alapján mennek, ezek az emberek tutira koncerteznek.

Meg gondolom, aki ilyen szinten népszerű, az ott van pl. egy Sztárban Sztár c. műsorban szintén milliós gázsiért. És a többi műsorról még nem esett szó.



[link]

2017. nov. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert eladták magukat a pénz és a siker érdekében. Nézz csak rájuk: kezdetben ütős, szókimondó punk zenekar voltak, utána egy már nem annyira jó, de még mindig tökös/kafa rock együttes lett belőlük, végül pedig egy kommersz popegyüttes. És ez a változás sok rajongó szemét csípi. Én ugyan nem vagyok és sosem leszek Tankcsapda rajongó, de a korai albumaikat tisztességgel végighallgattam. A "Connektor 567" album nem tetszett annyira, de azért hallgatható volt az is (bár tudom, hogy nem annyira népszerű, mint a többi). Számomra az Agyarország volt az utolsó hallgatható anyaguk, és már azon is volt üresjárat szerintem. Ami utána jön, az katasztrófa. Konkrét pop együttessé silányultak. Persze fel lettek kapva és sokan azt hiszik, hogy attól lesznek kőkemény rockerek, ha őket illetve a hasonló jellegű együtteseket (BVB, AA, BMTH, BFMV, Depresszió stb) hallgatják. Ráadásul úgy túl vannak árazva a koncertjeik, mintha az Iron Maidennel lépnének fel nap mint nap. Ebből is látszik, hogy van rájuk igény. Szerintem egyszer le fog csengeni a Tankcsapda őrület, hátha rájönnek, hogy vannak náluk ezerszer jobb zenekarok (bár nehezen hiszem, mert ha ennyi ideig kibírták és ekkora rajongótáboruk van, nem hiszem, hogy apadni fognak).


Szóval kb. ennyi.

2019. dec. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!