Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van az hogy ha meghallok...

Miért van az hogy ha meghallok egy zenét amit utálok nem tudom kiverni a fejemből? És ami tetszik azt meg "elfelejtem"?

Figyelt kérdés
Van egy pop zene amit kb egy hónapja hallottam és még mindig az jár a fejemben, nagyon idegesít.

2018. jan. 26. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Ezt nevezi az angol "ear worm" jelenségnek. Ez azt jelenti, annyira jó a zene, hogy sláger lett nálad :)
2018. jan. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nem az. Metalhead vagyok és utálom a popot :D
2018. jan. 26. 21:49
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Inkább csak utálni akarod, de ez a szám mégis tetszik, csak gáznak tartod beismerni. De mondok neked egy nagyon nagy titkot: attól hogy metalhead vagy szerethetsz más zenéket is.
2018. jan. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét válaszadónak igaza lehet. Az earworm jelenséget valszeg mindenki tapasztalta már, de metálosoknál meg totál jelen van az, hogy nem mernek szeretni más stílusokat - ezért van pl. az, hogy szinte minden híres popslágerről csinál valami YouTube-os metál feldolgozást, amit a közönség tökre élvez. Valószínűleg azoknak a metálosoknak, akiknek a dal minimum dallam-szinten bejött, csak nem merték maguknak bevallani, azoknak ez egy ilyen mentségként szolgál, hogy olyan formában "hallgathatják" a poppot, pedig hallgathatnák natúrban is...
2018. jan. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3 a pop nem az én stílusom. Nem érzem benne jól magam. Ha popot hallgatok olyan érzésem van hogy pl. ,,jajj, szakított velem a barátnőm, most mi lesz?" A metálnál meg ,,Nem baj, tovább lépek mert erős vagyok!"

#4 "a metálosoknál meg totál jelen van az, hogy nem mernek szeretni más stílusokat" De, szeretem a PS játékok zenéit, pl. Devil May Cry, God of War, csak nem hallgatom olyan gyakran mint a metált.

2018. jan. 27. 11:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt ugye vágod, hogy egy rakás metál szám is simán pop, annyira kommersz és giccses, és egy rakás popszám van, ami eredeti, és színvonalas.

A pop egy elég nehezen meghatározható kifejezés. Eredetileg a rádiónak készült, és/vagy könnyen eladható zenét jelentette, legyen az akármennyire zúzós. Aztán ott van a másik jelentése, a műfaj, itt viszont elég sokminden beletartozik sz#rtól a jóig.

2018. jan. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy meg a metálon és a popon kívül ezernyi más műfaj van. Szerintem szűklátókörűség egy műfajt általánosítani, jónak, vagy rossznak megcímkézni. Szinte mindenhol jelen vannak a különböző színvonalal.
2018. jan. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
9%

az első válaszadó válasza a jó: ear-worm jelenségnek nevezik.

a lepontozós gyökéreknek meg helyből adtam a mínuszt.

2018. aug. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sticky music, vagy ear-worm ahogy írták


[link]


Lehet engem is lepontozni nyomorékok, ennyit tudtok meg a neveteket :D szánalmas csürhe.

2019. szept. 23. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!